5th، آگوست 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
درآئین نمازجمعه با شکوه دزفول

امام جمعه دزفول: همه افراد توانمند و واجد شرایط قانون اساسی برای نامزدی مجلس شورای اسلامی پیش ثبت نام کنند.

نیروی انتظامی و  امران به معروف و نهی از منکر موظفند با مظاهر فسق و کشف حجاب محکم و قاطع برخورد بکنند.

زمان انتشار: 5th, آگوست 2023 ساعت 11:25 ق.ظ | کد خبر: 95732

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ آیین باشکوه نماز جمعه سیزدهم مرداد ماه، با حضور اقشار مختلف مردم متدین شهرستان دزفول، روحانیت ، فرماندار ویژه، فرمانده نیروی انتظامی، اصناف، نیروهای نظامی و انتظامی و به امامت حجه الاسلام و المسلمین مسعود بهرام پور در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد.

خدا برای انسان حقوقی تعیین کرده است و برای انسان مسئولیت‌هایی را برشمرده است

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور در خطبه اول نماز با دعوت همگان به تقوای الهی و با اشاره به فاعل مختار بودن انسان گفت: «فاعل مختار بودن انسان به این معنی نیست که انسان می تواند هر چیزی را که خودش اختیار کرد بی مهابا انجام بدهد اگر اینجور بود که خدا نباید برای انسان بهشت و جهنمی خلق می‌کرد.»

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور افزود: «فاعل مختار بودن یک معنای دیگری دارد و آن این است که انسان با اختیار خودش انتخاب می کند و با انتخاب خودش زندگی می‌کند اما در مقابل عمل خودش مسئول است و باید پاسخگو باشد.»

امام جمعه دزفول در ادامه گفت: «خدا برای انسان حقوقی تعیین کرده است و برای انسان مسئولیت‌هایی را برشمرده است. وجود این مسئولیت‌ها معنای دیگری از سلب آزادی‌های مطلق [است].»

انسان‌ها باید برای عمل خودشان مناطی (هدفی) داشته باشند و در قیامت باید پاسخگوی اعمالشان باشند

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور با تاکید بر اینکه انسان‌ها باید برای عمل خودشان مناطی (هدفی) داشته باشند و در قیامت باید پاسخگوی اعمالشان باشند با اشاره به آیه «فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره» تاکید کرد: « همین آیه را اگر انسان درست بفهمد به تعبیر پیامبر فقیه است.»

ریسمان محکم خداست؛ یعنی مرزبندی کردن

امام جمعه دزفول تصریح کرد: «انسانی که در زندگی خودش مرزبندی نداشته باشد، علاقه های خودش را به علاقه‌هایی که خدا برای او تعیین کرده است نکرده باشد، بگذارد این دوتا با هم قاطی بشوند، تفکیک نکند از آن چیزی که طاغوت است با آن چیزی که خداست. این انسان بخواهد یا نخواهد، خوشش بیاید یا بدش بیاید، دیر یا زود عدم مرزبندی او را گرفتار خواهد کرد. این چیزی است که ریسمان محکم خداست. یعنی مرزبندی کردن.»

سابقه قانون حجاب

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به مثالی درباره سابقه قانون حجاب تصریح کرد: «چقدر دستگاه‌های دولتی ما خودشان را مقید کردند به اینکه این قانون را عمل بکنند؟ خیلی‌ها حاضر نشدند. عمل نکردند، تا به امروز هنوز عمل نکردند. امروز مجددا جمهوری اسلامی دارد این قانون را بازنگری می‌کند. ممکن است باز هم عمل نکنیم. وضعیت بی‌حجابی جامعه را ببینید از سال ۶۲ تا به امروز مقایسه بکنید. به کجا رسیدیم؟ چه کسانی آسیب دیدند؟»

سنت خدا این است جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر را ترک بکند بَدان آن امت بر آن امت مسلط می‌شوند

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور افزود: «روایات می‌فرمایند سنت خدا این است جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر را ترک بکند بَدان آن امت بر آن امت مسلط می‌شوند. آیا امروز این اتفاق افتاده است یا نیفتاده؟ چند دولت آمدن روی کار -که چون ما تقید به اجرای قانون نداشتیم- قانون را رها کردند. هر کاری دلشان خواست کردند.»

این مشکلاتی که امروز در جامعه هست آیا غیر از این است که به قانون عمل نمی‌شود

وی تصریح کرد: «این مشکلاتی که امروز در جامعه هست آیا غیر از این است که ناشی از این است که به قانون عمل نمی‌شود؟»

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور با اشاره به اینکه خیلی مسئولین قانونگرا داریم. ولی مسئولینی داریم که مرزبندی را رها کردند تاکید کرد: «حالا زندگی‌هایشان ببینید. خودشان تبدیل شدند به طاغوت. اشرافی زندگی می‌کنند. همین اشرافی‌گری باعث شده است نتوانند به مردم خدمت بکنند. معضل شده اند برای جامعه و عقده شده اند در گلوی مردم.»

تعارض منافع نباید باشد، می گویند در اداره حجاب باشد، نمی تواند اجرایش بکند. چرا نمی‌تواند اجراش کند؟

امام جمعه دزفول افزود: «تعارض منافع نباید باشد، می گویند در اداره حجاب باشد، نمی تواند اجرایش بکند. چرا نمی‌تواند اجراش کند؟ چون می‌رود در خانه می‌بیند دختر خودش، همسر خودش، حجابشان به مراتب از همکارش بدتر است! خجالت می‌کشد به همکارش بگوید حجابت را درست کن!»

خطبه دوم : انسان برای اینکه فردای قیامت پاسخگوی بتواند عملش باشد باید درزندگی خودش از ائمه الگو بگیرد

حجه الاسلام و المسلمنی بهرام پور در خطبه دوم نماز با اشاره به اینکه انسان برای اینکه فردای قیامت پاسخگوی بتواند عملش باشد باید در همه موضوعات زندگی خودش از ائمه الگو بگیرد گفت: «الگو گرفتن از این زندگی‌ها، از این الگوها، یعنی تطهیر زندگی. چون آنها مطهرین هستند. آنها کسانی هستند که خداوند آنها را به ما با عنوان «اِنَّما یُریدُ اللهُ لِیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ اَهلَ البَیتِ وَ یُطَهِّرَکُم تَطهیرًا» معرفی کرده است.»

گرامیداشت سالگرد شهدای فاجعه حج خونین سال ۶۵ ویاد شهید بادروج

امام جمعه دزفول با گرامیداشت سالگرد شهدای فاجعه حج خونین سال ۶۵ گفت: «یکی از آن شهدا شهیدی از دیار خودمان بود. معاون فرمانده لشکر مبارک حضرت ولی عصر(عج) شهید بزرگوار شهید بادروج بود که در آن واقعه به شهادت رسید.»

باید دولت عربستان بداند این خاطرات از ذهن مؤمنین هرگز خارج نخواهد شد

خطیب نماز جمعه دزفول تاکید کرد: «باید دولت عربستان بداند این خاطرات از ذهن مؤمنین هرگز خارج نخواهد شد. رابطه دیپلماتیک برای حفظ منافع معنایش این نیست که ما جنایت‌هایی را که دولت عربستان علیه شیعیان و مسلمانان متاسفانه انجام می دهد را نادیده بگیریم. پُر مسلم است جبران این فجایع به این است که دولت در روابط خودش با کشورهای اسلامی، با مذاهب اسلامی، با قبول این مذاهب و دست کشیدن از توطئه علیه این مذاهب نشان بدهد که نگاهش متفاوت شده است.»

وی افزود: «اگر روابط دیپلماتیک منجر شد که یک مقداری ما همسایه‌ها را تحمل بکنیم معنی اش این استکه از ارزش های خودمان غفلت بکنیم.»

تعیین روز شانزدهم مرداد ماه برا یپیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور با اشاره به تعیین روز شانزدهم مرداد ماه برا یپیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: « قانون جدید انتخابات مجلس کاندیداها را موظف کرده است که یک پیش ثبت نام داشته باشند. اگر روال عادی را می‌خواستیم برویم جلو باید آذر ماه ثبت نام می‌کردند. ولی چون آن موقع وقتی ثبت نام بکنند زمان برای بررسی کم است، یکی از این دو تا کار باید اتفاق می‌افتاد. یا باید شرایط را سخت می‌کردند یا باید زمان را این طرف‌تر می‌آوردند. نظام نمی‌خواهد شرایط را سخت‌تر بکند.»

همه افراد واجد شرایط در چهارچوب نظام و قانون اساسی برای نامزدی مجلس  شورای اسلامی پیش ثبت نام کنند

امام جمعه دزفول با دعوت از تمام افراد واجد شرایط برای ثبت نام تصریح کرد: «از همه دوستانی که همشهری ما هستند از دزفولی های عزیز اعم از اینکه دزفولی باشند، بختیاری باشند، عرب باشند، کرد باشند، از هر اقوامی، اگر در چهارچوب نظام به نظام معتقد باشند و شرایط قانون اساسی را داشته باشند برای اینکه کاندید بشوند بیایند ثبت نام بکنند.»

حکومت در اسلام حاکمیت است. ما به آن می‌گوییم ولایت فقیه و یا ولایت امام معصوم

امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه حکومت در اسلام این نیست که با دموکراسی قابل جمع باشد اضافه کرد: «حکومت در اسلام حاکمیت است. ما به آن می‌گوییم ولایت فقیه و یا ولایت امام معصوم. او باید تعیین کننده همه چیز باشد. اما مراجع بزرگوار، امام امت، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای، همه اینها نگاه شان این بود و تمکین کردند به حضرت امام که جمهوری اسلامی بشود. یعنی چه؟ یعنی نظر مردم، دخالت مردم، حضور مردم، پیگیری مردم، رای مردم، خواست مردم. همه اینها را آوردند در قالب اسلامیت و به دنیا عرضه کردند.»

امام امت می‌توانست از اختیارات خودش استفاده بکند اما همیشه ترجیح داد مردم باشند که از آنها مطالبه بکنند

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور با اشاره به اینکه امام امت می‌توانست از اختیارات خودش استفاده بکند اما همیشه ترجیح داد مردم باشند که از آنها مطالبه بکنند افزود: «امروز یکی از ایرادهایی که مردم ما به رهبری بعضاً می‌گیرند می‌گویند چرا مشکلات کشور را خودش تصمیم نمی‌گیرد و خودش حل نمی‌کند؟ مگر رهبر نیست؟»

امام جمعه دزفول تاکید کرد: «او به جدش امیرالمومنین اقتدا کرده است. مگر در قضیه صفین امام استبداد کرد که امروز مقام معظم رهبری استبداد بکند؟ آنجا از او حکمیت خواستند تن به حکمیت داد. کسی را می‌خواست بفرستد، مردم کس دیگری را انتخاب کردند. گفتند باشد او برود. نتیجه چه شد؟! مخالفت مردم با رایی که صادر شد. امام فرمود خودتان گفتید.»

ابراز تاسف از تصاویری که از تعرض به بانوی محجبه در فضای مجازی منتشر شد

حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور با ابراز تاسف از تصاویری که از تعرض به بانوی محجبه در فضای مجازی منتشر شده گفت: «این همان مملکتی است که وقتی حجاب را از سر زن‌ها برداشتند، مردها از روی غیرت دینی و برای اینکه حجاب زن‌ها برداشته نشود جان دادند! این همان مملکتی است که به تعبیر خودم لوطی‌های محله‌ها که شاید اهل نماز نبودند، شاید اهل شراب بودند. اما وقتی می دیدند یک سربازی دارد می‌دود که چادر از سر زن بکشد. می ریختند روی آن سرباز و اجازه نمی‌دادند اتفاق بیافتد.»

اینها مدعی آزادی حجابند؟

وی افزود: «از کشف حجاب رضاخانی تا به امروز این اتفاق افتاده است. وقتی که کشف حجاب می‌کنند از این خانم و روسری از او برمی‌دارند دیگران فیلم می‌گیرند! این غیرت مرد ایرانی است؟ این همان غیرتی است که وقتی رضا خان که حکومت دستش بود می‌خواست چادر را بردارد، مردها می‌رفتند جان می‌دادند برای چادر؟ چادر او را چادر حضرت زهرا(س) فرض می‌کردند؟ امروز ما باید بایستیم نگاه بکنیم ببینیم به دختران و زنان محجبه ما اینجوری نامردی می‌شود؟ اینها مدعی آزادی حجابند؟»

خطیب نماز جمعه دزفول تاکید کرد: «دشمن کار خودش را کرده است. دشمن چه دولتمردان را که به آنها قبولانده باید با این وضع بسازید چه مردم را که نهی از منکر نکنید، بگذارید زیست مسالمت آمیز باشد، بی حجاب در کنار محجبه. این زیست مسالمت آمیز است؟ که شما اینجوری به زنان محجبه ما حمله بکنید و چادر از سر آنها بکنید؟»

نیروی انتظامی و  امران به معروف و نهی از منکر موظفند با مظاهر فسق و کشف حجاب محکم و قاطع برخورد بکنند

امام جمعه دزفول با اشاره به اتمام دهه محرم گفت: «از فردا که روز شنبه است هم نیروی انتظامی و هم عزیزان امر به معروف و نهی از منکر موظفند با مظاهر فسق، با مظاهر برهنگی، با مظاهر کشف حجاب، که جامعه اسلامی ما اینها را به عنوان ضد ارزش، بلکه بالاتر، تهاجم دشمن برای بی‌غیرت کردن جامعه اسلامی دارد برنامه‌ریزی می‌کند محکم و قاطع برخورد بکنند.»

باید اتفاق بیافتد و اتفاق می‌افتد گروه‌های امر به معروف باید متکثر بشوند

خطیب نماز جمعه دزفول با تاکید بر اینکه ما کار غیرقانونی نمی‌خواهیم در امر به معروف و نهی از منکر بکنیم؛ تصریح کرد: «آن چیزی که باید اتفاق بیافتد و اتفاق می‌افتد گروه‌های امر به معروف باید متکثر بشوند، نیروی انتظامی باید آدم های خودش را همراه بکند، عزیزان قوه قضاییه باید آدم‌های خودشان را همراه بکنند، در یک قالب قانونی و صحیح آن چیزهایی که نامتعارف است؛ من نمی‌خواهم بگویم اگر یک خانمی روسری‌اش یکم عقب است باهاش برخورد بشود، گفتم مظاهر فسق، مظاهر بی‌قانونی، مخالفت با قانون، باید با اینها برخورد بشود.»

باید یک گروه‌های تخصصی کارشناسی تشکیل بشود تا در همه موضوعات مطالبات به حق مردم را مطالبه بکنیم

امام جمعه دزفول با تاکید بر تشکیل گروه های تخصصی امر به معروف و نهی از منکر افزود: «مردم ما بحق انتظار دارند همین طوری که نسبت به مسائل فرهنگی جامعه حساس است و نظام و دولت و همه دارند به آن توجه می‌کنند، در سایر مسائل کشور هم مردم حساس باشند، باید یک گروه‌های تخصصی کارشناسی تشکیل بشود در همه موضوعات. تا بتوانیم ان شاء الله در همه موضوعات مطالبات به حق مردم را مطالبه بکنیم.»