28th، جولای 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با عاشورای حسینی و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: دنیا از ایستادگی مردم ایران شگفت زده است.

ملت ولایتمدار ایران اسلامی با الگوگیری از اهل بیت(ع) در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده‌اند.

زمان انتشار: 28th, جولای 2023 ساعت 11:47 ب.ظ | کد خبر: 95700

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ همزمان با عاشورای حسینی نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین مسعود بهرام پور امام جمعه دزفول در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.

تقوا یعنی توجه کردن به خدا در همه امور زندگی و انسان باید بداند در محضر خداست

حجه‌الاسلام والمسلمین مسعود بهرام پور در خطبه اول نمازجمعه دزفول ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا یعنی توجه کردن به خدا در همه امور زندگی و انسان باید بداند در محضر خداست و باید پاسخگوی کلام و اعمال خود در روز قیامت باشد.

عرصه زندگی بشر آزمایش است و انسان در همه کارها باید توجه به خدا داشته باشد

امام جمعه دزفول افزود: عرصه زندگی بشر آزمایش است و اگر انسان در همه کارها توجه به خدا داشته باشد آن وقت اعمال انسان رنگ و بوی دیگری پیدا خواهد کرد.

وی افزود: از منظر قرآن مجید زندگی انسانها بر پایه ابتلا و آزمایش است؛ و عملکرد آنها در چند بخش تقسیم می‌شود.

بعضی‌ها اصلاً توجه ندارند به اینکه این زندگی چه سرایی است

امام جمعه دزفول گفت: بعضی‌ها اصلاً توجه ندارند به اینکه این زندگی چه سرایی است که از دیدگاه امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام این افراد مردگانی هستند در حیات خودشان.

اصحاب الیمین چه افرادی هستند

وی بیان کرد: برخی دیگر به دنبال تلاش و برنامه ریزی هستند و همه امور خود را با دقت در کنترل دارند تا در این آزمایش الهی روسفید باشند که خدای متعال از این افراد به عنوان اصحاب الیمین نام می‌برد.

دسته دیگری از انسانها به تعبیر قرآن بین خودشان مسابقه می‌گذارند و اینها همان هایی هستند که سابقونند

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: دسته دیگری از انسانها به تعبیر قرآن بین خودشان مسابقه می‌گذارند و اینها همان هایی هستند که سابقونند و تلاش می‌کنند از فرصت‌ها و تهدیدهای کوچک، فرصت‌های بزرگ به وجود می‌آورند.

دولت کریمه حضرت ولی عصر(عج) وقتی خواهد آمد که مقدمه سازانش تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند

امام جمعه دزفول تأکید کرد: هر نعمتی می‌تواند فرصت و یا تهدید باشد و رابطه ما با خداوند بر پایه اعتمادمان به مردم و همدیگر برمی‌گردد و دولت کریمه حضرت ولی عصر حجت بن الحسن مهدی آل محمد(عج) وقتی خواهد آمد که مقدمه سازانش تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

 خطبه دوم: همراه بودن در مسیر حرکت و مبارزه حضرت سیدالشهدا(ع) از مصادیق صادقین است

حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام پور ضمن دعوت به تقوای الهی همراه بودن در مسیر حرکت و مبارزه سیدالشهدا(ع) را از مصادیق صادقین دانست و بیان کرد: بودن در کنار امام حسین(ع) به معنای زندگی حسینی، مبارزه بی امان با دشمنان دین، عمل به تکلیف و حرکت در راه خدا است.

امام حسین(ع) با عمل به تکلیف و جهاد مخلصانه در راه خدا تاریخ را فتح کرد

وی امر به معروف و نهی از منکر را حافظ و نگهدارنده اسلام دانست و افزود: امام حسین(ع) با عمل به تکلیف و جهاد مخلصانه در راه خدا تاریخ را فتح کرد به گونه‌ای که پس از قرن ها امروز اربعین حسینی در حال تبدیل به حرکتی جهانی است.

مخاطب ندای کمک خواهی امام حسین(ع) در روز عاشورا، تمام مردم عالم در طول تاریخ هستند

امام جمعه دزفول گفت: مخاطب ندای کمک خواهی امام حسین(ع) در روز عاشورا، تمام مردم عالم در طول تاریخ هستند.

مردم ایران توانسته‌اند با وجود همه تحریم‌ها و فشارهای خارجی روی پای خود بایستند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه دنیا از ایستادگی مردم ایران متحیر مانده است، گفت: مردم ایران توانسته‌اند با وجود همه تحریم‌ها و فشارهای خارجی روی پای خود بایستند.

حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام پور افزود: ملت ایران با دست خالی و با توکل به خدا مهمترین نماد کفر و کمونیسم و ستون فقرات استکبار را شکسته است.

ملت ولایتمدار ایران اسلامی با الگوگیری از اهل بیت(ع) در مقابل همه توطئه دشمنان ایستاده‌اند

وی با بیان اینکه دنیا از ایستادگی مردم ایران در مقابل فشارهای سنگین اقتصادی و حملات سنگین رسانه‌ای و تبلیغاتی متحیر مانده است، ادامه داد: ملت ولایتمدار ایران اسلامی با الگوگیری از اهل بیت(ع) در مقابل همه توطئه دشمنان ایستاده‌اند.

امام جمعه دزفول گفت: مردم بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی با ایستادن در کنار ولایت و تلاش برای اجرای دستورات دینی در جامعه در مسیر معارف اهل بیت(ع) در حال گام برداشتن هستند.

حراست از حجاب وصیت شهدا است

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگری از این خطبه حراست از حجاب را وصیت و مأموریتی از طرف شهدا دانست و گفت: جامعه باید در مقابل توطئه دشمنان حراست شود و نباید اجازه داد تا دشمن در جامعه موفق به نفوذ و تعریف حیات خلوت برای خود شود.

ایستادگی در میدان و گوش به فرمان ولایت بودن رمز خنثی کردن توطئه دشمنان است

وی با بیان اینکه دشمن در تلاش برای تضعیف ایمان جوانان کشور است، افزود: ایستادگی در میدان و گوش به فرمان ولایت بودن رمز خنثی کردن توطئه دشمنان است و با استمرار مقاومت کنونی به زودی استکبار جهانی شکست خواهد خورد.

حضور مردم در صحنه خنثی کننده توطئه دشمنان است

حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام پور حضور مردم در صحنه را خنثی کننده توطئه دشمنان دانست و اظهار کرد: حداقل پنج سال است که دشمن به طور خاص با فشار اقتصادی و فضاسازی‌های روانی بر محرومان و مستضعفان متمرکز شده است ولی همین محرومان هستند که همچنان پای کار انقلاب ایستاده‌اند.

ضرورت تشکیل گروه‌های تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در دزفول

امام جمعه دزفول تشکیل گروه‌های تخصصی امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات، تشکیل حلقه‌های میانی برای کمک به مردم و مطالبه گری از مسئولان است.

وی با تأکید بر اینکه برون رفت از مشکلات نیاز به بهره‌گیری از نخبگان و ظرفیت‌های مردمی دارد، افزود: کار اداری به دلیل فرسوده بودن و نداشتن بودجه، توان گره گشایی از مسائل را ندارد به همین دلیل بسترسازی برای بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی برای گره گشایی از مسائل ضروری است.

ضرورت خدمت به خانواده‌های مفقودین

امام جمعه دزفول با گرامیداشت روز شهادت امام سجاد علیه السلام و روز تجلیل از اسرا و مفقودین بر ضرورت خدمت به خانواده‌های مفقودین تأکید کرد.

عزاداری‌های تاسوعا و عاشورای حسینی دزفول باشکوه و عزت آفرین است

امام جمعه دزفول عزاداری‌های این شهرستان در تاسوعا و عاشورای حسینی دزفول را باشکوه و عزت آفرین دانست و گفت: اقامه باشکوه عزای اباعبدالله(ع) در تاسوعا و عاشورای حسینی موجب بیمه شدن جامعه و نسل‌های آینده می‌شود.

جوانان حزب اللهی دزفول با حضور گسترده و تولید محتوا در فضای مجازی بار دیگر دشمن را روسیاه کردند

وی با اشاره به انتشار کلیپی از یکی از هیأت‌های عزاداری دزفول و بروز برخی نگرانی‌ها به واسطه طرح برخی مسائل سیاسی در آن هیأت اظهار کرد: جوانان حزب اللهی دزفول با حضور گسترده و تولید محتوا در فضای مجازی بار دیگر دشمن را که به دنبال سوء استفاده از این شرایط بود روسیاه کردند.