21st، جولای 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در اولین جمعه ماه محرم و در اولین خطبه امام جمعه جدید دزفول

امام جمعه جدید دزفول: اقامه عزای حضرت اباعبدالله(ع) باید همراه با شعور حسینی و اقامه کننده شعائر الهی باشد.

نوآوری که موجب مخدوش شدن روح عزاداری شود، بدعت و انحراف است.

زمان انتشار: 21st, جولای 2023 ساعت 6:07 ب.ظ | کد خبر: 95641

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ در سومین روز ماه محرم نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور آیت الله موسوی جزایری، اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین مسعود بهرام پور امام جمعه جدید در مصلای امام علی(ع) دزفول قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از مردم قهرمان دزفول که با حضور خود در نمازجمعه، پیوند مبارک امت را با رهبری به منصه ظهور گذاشتند سپاسگزارم

حجه‌الاسلام والمسلمین مسعود بهرام پور در اولین خطبه نماز جمعه خود در دزفول، ضمن خیر مقدم به حضور آیت الله موسوی جزایری و مردم بزرگوار و ولایت مدار دزفول در این آئین الهی گفت: از مردم قهرمان دزفول که با حضور خودشان در این نمازجمعه، پیوند مبارک امت را با رهبری به منصه ظهور گذاشتند سپاسگزارم.

از منظر قرآن کریم تقوا شالوده‌ای است برای رساندن انسانها به سعادت

خطیب نماز جمعه دزفول با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم تقوا شالوده‌ای است برای رساندن انسانها به سعادت.

خداوند همه ما را دعوت کرده است که در کنار صادقین باشیم نه جلوتر و نه عقب‌تر

وی افزود: در آیه شریفه “یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ” خداوند همه ما را دعوت کرده است که در کنار صادقین باشیم نه جلوتر و نه عقب‌تر.

انسانها باید در انجام وظایف خود، و در مسیر زندگی بایدها و نبایدها، نسبت به تولّی و تبرّی در کنار ائمه باشند

امام جمعه دزفول افزود: انسانها باید در انجام وظایف خود، و در مسیر زندگی بایدها و نبایدها و در حب و بغض خود، نسبت به تولّی و تبرّی در کنار ائمه اطهار(ع) باشند.

مصداق حقیقی تقوا همراهی کردن با ائمه هدی و اولیاء خداست

وی افزود: مصداق حقیقی تقوا همراهی کردن با ائمه هدی و اولیاء خداست؛ و اگر شخصی می‌خواهد در زندگی خود عاقبت به خیر باشد؛ نباید از آنچه ائمه اطهار فرمودند پیشی بگیرد.

پیروی از پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام و الگوگیری از آنها وظیفه همگان است

خطیب جمعه دزفول با بیان این نکته که انسانها در برنامه زندگی خود با موضوعات شخصی و فردی و اجتماعی روبرو هستند تأکید کرد: با توجه به اینکه خداوند در قرآن از پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام به عنوان اسوه‌های حسنه یاد کرده است پس بر ما وظیفه است که از آنها پیروی کنیم و الگو بگیریم.

در مسائل اجتماعی وظیفه انسانها ولایت پذیری است و این موضوع خیلی مهمتر از الگو گیری است

وی افزود: در مسائل اجتماعی وظیفه انسانها ولایت پذیری است و این موضوع خیلی مهمتر از الگو گیری است.

اطاعت پذیری مردم از خدای متعال و ائمه اطهار علیهم السلام و ولیّ زمان مصداق تقوا را نشان می‌دهد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اطاعت پذیری مردم از خدای متعال و ائمه اطهار علیهم السلام و ولیّ زمان مصداق تقوا را نشان می‌دهد.

خطبه دوم: اسلام مدیون تاسوعا و عاشورای حسینی است

حجه‌الااسلام والمسلمین بهرام پور امام جمعه جدید دزفول با گرامیداشت روز سوم محرم بنام روز شیرخوارگان و با بیان اینکه اسلام مدیون تاسوعا و عاشورای حسینی است، افزود: گرامیداشت واقعه تاسوعا و عاشورا و شعائر الهی و معارف اهل بیت(ع) به برکت جمهوری اسلامی به صورت باشکوهی اقامه می‌شود.

امروز در بیش از ۴۵ کشور دنیا به برکت ابتکار جمهوری اسلامی، مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام‌پور تصریح کرد: امروز در بیش از ۴۵ کشور دنیا به برکت ابتکار جمهوری اسلامی، مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار و عزای سرور و سالار شهیدان اقامه می‌شود.

عاشورا صحنه‌ای از تقابل جنگ شناختی دشمن است که با جهاد تبیین حضرت زینب به پیروزی خون بر شمشیر ختم شد

وی عاشورا را صحنه تقابل حق و باطل دانست و افزود: عاشورا صحنه‌ای از تقابل جنگ شناختی دشمن است که با جهاد تبیین زینب کبری(س) به پیروزی خون بر شمشیر ختم شد.

امام حسین(ع) با به همراه داشتن کودکان و خانواده خود در کربلا، توطئه دشمنان را خنثی کرد

امام جمعه دزفول جهاد تبیین را نیازی فوری دانست و اظهار کرد: امام حسین(ع) با به همراه داشتن کودکان و خانواده خود در کربلا، توطئه دشمنان برای تحریف قیام اباعبدالله(ع) را خنثی کرد.

مقابله با تحریف در هیأت‌های عزاداری‌ دزفول ضروری است

امام جمعه دزفول مقابله با تحریف در هیأت‌های عزاداری‌ دزفول را ضروری دانست و گفت: عزاداری به روش سنتی مروج معارف اهل بیت(ع) است و باید از ترویج انحرافات در اقامه عزای اباعبدالله(ع) جلوگیری کرد.

شناخت حربه‌های دشمن در جنگ شناختی و پیچیده کنونی ضرورت اقدام مؤثر در این جنگ است

حجه‌الاسلام والمسلمین بهرامپور ایجاد ناامیدی در جامعه را از جمله مؤلفه‌های جنگ شناختی دشمن دانست و تأکید کرد: شناخت حربه‌های دشمن در جنگ شناختی و پیچیده کنونی ضرورت اقدام مؤثر در این جنگ است.

نوآوری که موجب مخدوش شدن روح عزاداری شود، بدعت و انحراف است

وی استفاده از وسایل موسیقی مانند جاز در هیأت‌های عزاداری دزفول را مورد انتقاد قرار داد و افزود: کسی با نوآوری در عزاداری مخالف نیست ولی نوآوری که موجب مخدوش شدن روح عزاداری شود، بدعت و انحراف است.

اقامه عزای اباعبدالله(ع) باید همراه با شعور حسینی و اقامه کننده شعائر الهی باشد

امام جمعه دزفول، انحراف در عزاداری‌های حسینی را از حربه‌های دشمن دانست و اظهار کرد: اقامه عزای اباعبدالله(ع) باید همراه با شعور حسینی و اقامه کننده شعائر الهی باشد.

وی تاسوعا و عاشورای حسینی را از بزرگترین شعائر الهی دانست و افزود: اقامه عزای اباعبدالله(ع) در تاسوعا و عاشورا پاسخ به مطالبه گری اباعبدالله(ع) برای ایستادگی در مقابل باطل و منکر است.

هیچ کس نباید نسبت به گسترش فعل حرام و ترک واجب در جامعه بی‌تفاوت باشد

حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام‌پور امر به معروف و نهی از منکر را بزرگترین واجب فراموش شده دانست و گفت: فراموش شدن امر به معرف و نهی از منکر در جامعه موجب فروپاشی جامعه می‌شود و باید برای اقامه این واجب قیام کرد.

وی با بیان اینکه هیچ کس نباید نسبت به گسترش فعل حرام و ترک واجب در جامعه بی‌تفاوت باشد، افزود: بیزاری و انزجار قلبی از منکر و ترک معروف نخستین گام در مرحله امر به معرف و نهی از منکر است.

هر کس که توان امر به معروف و نهی از منکر دارد به این واجب الهی عمل کند

امام جمعه دزفول با بزرگ دانستن خطر ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ادامه داد: سکوت در قبال گسترش معصیت در جامعه موجب غضب خداوند می‌شود و باید هر کس که توان امر به معروف و نهی از منکر دارد به این واجب الهی عمل کند.

نوکری مردم دزفول تا پای جان را وظیفه خود می‌دانم

خطیب جمعه دزفول با قدردانی از استقبال مردم و نمازگزاران جمعه در آیین معارفه خود به عنوان امام جمعه جدید دزفول گفت: نوکری مردم دزفول تا پای جان را وظیفه خود می‌دانم.

امام جمعه دزفول با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه افزود: نمازجمعه سنگری مستحکم در نظام اسلامی است که وظایف متعددی در مقابله با توطئه دشمنان و بیان مطالبه‌های مردم دارد.