20th، جولای 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آیین باشکوه تکریم و معارفه امام جمعه دزفول

از حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی پس از ۱۵ سال امامت جمعه و خدمات ارزنده تکریم و حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام پور بعنوان هفتمین امام جمعه دزفول معارفه شد.

حجه‌الاسلام والمسلمین محمدزاده متن تقدیر وانتصاب ائمه جمعه راقرائت کرد.

زمان انتشار: 20th, جولای 2023 ساعت 2:23 ب.ظ | کد خبر: 95622

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین باشکوه تکریم و معارفه امام جمعه دزفول با حضور آیات عظام سیدعلی شفیعی و حیدری و حجج اسلام موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز، محمدزاده، ائمه جمعه شهرستان دزفول و جمعی از جمعه استان، امیر بیدادی فرمانده ارتش در استان، مسئولین استانی و شهرستان، جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران، پیشکسوتان ایثار و جهاد و شهادت و مردم قدردان شهرستان دزفول در حسینیه ثارالله شهرستان دزفول برگزار شد.

در این مراسم از حجه‌الاسلام والمسلمین حاج سیدمحمدعلی قاضی دزفولی پس از ۱۵ سال امامت جمعه و خدمات ارزنده در راستای اعتلای شهرستان تکریم و حجه‌ الاسلام والمسلمین شیخ مسعود بهرام پور بعنوان هفتمین امام جمعه دزفول معارفه شد.

سخنان فرماندار ویژه شهرستان دزفول درتجلیل از امام جمعه سابق دزفول

خردمند فرماندار ویژه شهرستان دزفول ضمن خوشامدگویی یاد شهداو علما بویژه آیت الله سیدمجدالدین قاضی امام جمعه فقید دزفول را گرامی داشت و گفت: امروز از روحانی برجسته و استاد بزرگواری تکریم و تجلیل می‌شود که ۱۵ سال مجاهدانه خدمت کرد و شبانه روز زحمات زیادی برای شهرستان کشیدند و دلسوزانه پیگیر امور و مشکلات مردم بودند.

وی رفتار ایشان را برگرفته از آیت الله قاضی(ره) و برادر شهیدشان در خدمتگذاری به مردم دانست و افزود: همانگونه که از زمان انقلاب در شهرستان فعالیت داشته‌اند، بعد از این هم در کنار ما خواهند بود و تجربیات ارزشمندشان را در اختیار ما قرار خواهند داد و فعالیتشان در شهرستان ادامه خواهد داشت.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول اظهار داشت: نبود فرد دلسوزی چون حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در سمت امامت جمعه با انبوه تجربه برای ما بسیار سخت و دشوار است ولی چون جابجایی به خواست خود ایشان بوده تمکین کردیم، البته استاد اخلاق و بزرگوار دیگری جایگزین ایشان خواهد شد که امید است ادامه دهنده همین راه باشند.

امام جمعه سابق دزفول: ۱۵سال فراز و نشیب، را پشت سر گذاشته و دشمن را در اجرای فتنه‌هایش ناکام گذاشتیم

همچنین حجه‌‌الاسلام والمسلین قاضی ضمن اشاره به فر ارسیدن ماه محرم الحرام ماه حزن و اندوه اهل بیت علیهم السلام گفت: ائمه جمعه قبلی تلاشهای فراوانی داشتند بویژه عالم ربانی، نماینده امام آیت الله قاضی(ره) که دو جمعه بعد از اقامه اولین نمازجمعه در تهران به امامت آیت الله طالقانی با تیزبینی و غیرت دینی و با اجازه امام راحل نمازجمعه را در دزفول اقامه کرد و بسیار باشکوه برگزار شد.

وی افزود: بنده به انتساب به آیت الله قاضی(ره) و شهید سید هبت الله افتخار می‌کنم، شهید سید هبت الله قاضی در نمازجمعه تلاش فراوان کرد که تعیین محل فعلی مصلا یکی از باقیات الصالحات ایشان می‌باشد.

حجه‌‌الاسلام والمسلین قاضی تاریخ اقامه اولین نمازجمعه خود را ۱۶ اسفند ۱۳۸۷ عنوان کرد و اظهار داشت: ۱۵ سال فراز و نشیب، و تلخی و شیرینی را پشت سر گذاشته و دشمن را در اجرای فتنه‌هایش ناکام گذاشتیم.

از اثر گذار ترین نهادها، شبکه نورانی امامت جمعه است و امید است که ظرفیت این رسالت را به حداکثر برسانیم

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه با تمام وجود ظرفیت بی بدیل نمازجمعه را حفظ کرده است اظهار داشت: از بزرگترین و اثر گذار ترین نهادها، شبکه نورانی امامت جمعه است و امید است که ظرفیت این رسالت را به حداکثر برسانیم که لبیک به ولایت و میثاق با آرمانهای انقلاب و شهدا خواهد بود.

شعار وحدت ساده است ولی در عمل و با هجمه‌های دشمن حفظ وحدت دشوار است

وی خاطر نشان کرد: شعار وحدت ساده است ولی در عمل و با هجمه‌های دشمن حفظ وحدت دشوار است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: جایگاه نمازجمعه منسوب به رهبری ا ست و شعار ولایی را باید در عمل نشان داد، تلاش بنده بودن در متن جامعه و بین مردم بود و در گره گشایی از کار مردم از هیچ تلاشی فروگذار نبودم که سنت آیت الله قاضی بود.

سخنان آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان

در ادامه این مراسم آیت الله سید علی شفیعی با اشاره به آیات قرآن، تقدم و تأخر را فلسفه تکامل و پیشرفت دانست و افزود: بنده با جدیت مخالف جابجایی حاج آقای قاضی بودم ولی با من مشورتی نشد، البته با وجود این تغییر و جابجایی، موافق انتخاب حاج آقای بهرام پور بودم که مایه مباهات می‌باشد.

امامت جمعه دزفول بار سنگینی است

آیت الله شفیعی با اشاره به مشکلات و ویژگیهای دزفول امامت جمعه دزفول را بار سنگینی دانست و گفت: سنگرها به ظاهر متعدد هستند ولی در کل همه به مثابه یک سنگر می‌باشند و حاج آقای قاضی از سنگری به سنگر دیگر منتقل شده است.

امام جمعه جدید دزفول: راهبرد برنامه بنده در همدلی و همراهی و یکپارچگی خلاصه می‌شود

همچنین حجه‌‌الاسلام والمسلمین بهرام پور امام جمعه جدیددزفول با ذکر توسل به ائمه اطهار گفت: انسانها همه عاجزند که از عهده مسئولیت برآیند و در پیشگاه الهی فقط لطف خدا و ائمه اطهار نجات بخش خواهد بود، امید است که به ما پشت نکنند و دعای شما پناهی برای من خواهد بود.

امام جمعه دزفول افزود: راهبرد برنامه بنده در همدلی و همراهی و یکپارچگی خلاصه می‌شود تا کمبودها را جبران کنیم و در این امر دست یاری برادران را می‌طلبم.

وی تصریح کرد: تاریخ دزفول در ایمان و تقوا و تلاش و ولایتمداری بی نظیر بوده و هست، دلبستگی زیادی به امیرالمؤمنین دارند و این عشق به مولا و اولادشان سرمایه مردم دزفول هست.

سخنان نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز: انقلاب اسلامی زمینه ظهور را فراهم می‌کند

در پایان حجه‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز شهادت اباعبدالله الحسین را تسلیت گفت و افزود: اصحاب اباعبدالله الحسین ۴ ویژگی داشتند که توانستند با امام بمانند و اگر ما نیز این ویژگیها را حفظ کنیم از یارا ن امام زمان(عج) خواهیم بود، تسلیم، تصدیق، وفا و نصیحت.

امام جمعه اهواز گفت: ماندن در کنار امامین انقلاب سخت است، ملت ایران امتحان دادند و سربلند شدند ولی برای ایجاد زمینه فرج غربالگری لازم است؛ سختیهای حضور بیش از زمان غیبت است.

حجه‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد اظهار داشت: انقلاب اسلامی زمینه ظهور را فراهم می‌کند، سخت است ولی تردید نکنید و امیدوار باشید که مسیر درست است، انقلاب شتابان پیش می‌رود تا پرچم را به دست صاحب اصلی‌اش بدهد.

حجه‌الاسلام قاضی ۱۵سال تمام توان خود رابکار گرفت و برای موفقیت و وحدت تلاش کرد که قابل تقدیر است

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ۱۵سال تمام توان خود را بکار گرفت و برای موفقیت و هم افزایی و وحدت تلاش کرد که قابل تقدیر است.

باید تمام وجهه خدمت ما در کنار مردم و همراه با مسئولین به سمت حل مشکلات باشد

وی خدمت خالصانه به مردم را وظیفه دانست و افزود: باید تمام وجهه خدمت ما در کنار مردم و همراه با مسئولین به سمت حل مشکلات باشد.

نماینده ولی فقیه در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای ارزشمند حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی و خاندان قاضی برای حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام پور در سمت امامت جمعه دزفول آرزوی توفیق کرد.

شایان ذکر است که حجه‌الاسلام والمسلمین محمدزاده متن تقدیر حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی و حکم انتصاب حجه‌الاسلام والمسلمین بهرام پور را قرائت کرد.