14th، جولای 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین باشکوه نمازجمعه دزفول

امام جمعه دزفول با خداحافظی از نمازگزاران، خطبه این هفته را آخرین خطبه نماز جمعه خود در دزفول اعلام کرد.

حجه‌الاسلام مسعود بهرام پور از نیروهای انقلابی و جهادی با کارنامه‌ای درخشان از هفته آینده امامت جمعه دزفول را برعهده خواهند داشت.

زمان انتشار: 14th, جولای 2023 ساعت 7:15 ب.ظ | کد خبر: 95580

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام هرکه به عیب خودش توجه داشته باشد از پرداختن به عیوب دیگران باز می‌ماند و این باعث اصلاح عیوب خودش می‌شود.

تبیین راه و رسم خانواده داری بر اساس آموزه‌های دینی

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به ۲۵ ذی الحجه و روز خانواده به تبیین  راه و رسم خانواده داری بر اساس آموزه‌های دینی پرداخت و گفت: خانواده در تربیت انسانهای صالح جایگاه ویژه‌ای دارد.

تشکیل خانواده از منظر آیه ۲۱ سوره روم قرآن کریم 

وی افزود: قرآن کریم در آیه ۲۱ سوره روم از تشکیل خانواده نام می‌برد و می‌فرماید: از نشانه‌های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفریده است تا در کنار آنها آرامش یابید و در بین خودتان مودت و رحمت قرار داده است.

مسیر تکامل و حفظ نسل بشر از طریق تشکیل خانواده میسر است و غیر از این به بیراهه رفتن است

امام جمعه دزفول بیان داشت: مسیر تکامل و حفظ نسل بشر از طریق تشکیل خانواده میسر است و غیر از این به بیراهه رفتن است.

بشریّت سنت های الهی را نادیده گرفته و جامعه را به سمتِ سقوط و دوری از سعادت سوق داده است

وی گفت: بشریّت با دور شدن از سنت الهی، همه سنت های الهی را نادیده گرفته و جامعه را به سمتِ سقوط و دوری از سعادت سوق داده است.

آسیبهای دوری از تشکیل خانواده بشریّت را در منجلابی از فساد قرار داده است

امام جمعه دزفول از استرس‌ها و ناآرامی‌ها و ترس‌ها و فسادها و تباهی‌ و همجنس گرایی به عنوان آسیبهای دوری از خانواده نام برد و تصریح کرد: آسیب‌هایی که در اثر دوری از خانواده و ازدواج در جهان رخ داده است انسان و بشریّت را در منجلابی از فساد قرار داده است.

تغییر جنسیت  یکی دیگر از آسیب‌های جدی تشکیل خانواده است

وی گفت: بحث تغییر جنسیت یکی دیگر از آسیب‌های جدی تشکیل خانواده است؛ که در ایران هم مواردی از این معضل وجود دارد.

خطیب نماز جمعه دزفول یاد آورشد: گاهی اوقات در خانواده‌ها جایگزینی یک حیوان خانگی به جای فرزند؛ مشاهده می‌شود که متأسفانه فاصله گرفتن از سنتهای الهی است و عواقب بسیار خطرناکی برای جوامع بشری دارد و کیان خانواده را متزلزل می‌سازد.

خداوند در آیه ۲۱ سوره روم بواسطه ازدواج و تشکیل خانواده مودت و رحمت را مورد تأکید قرار داده است

امام جمعه دزفول گفت: خداوند متعال در آیه ۲۱ سوره روم بواسطه ازدواج و تشکیل خانواده مودت و رحمت را مورد تأکید قرار داده است.

رحمت پیوند خانواده و بنیان آن را مستحکم می‌سازد

وی افزود: رحمت در لغت به معنای بخشش، رأفت، مهربانی و برکت آمده است و همه این معانی پیوند خانواده و بنیان آن را مستحکم می‌سازد.

بر اساس آموزه‌های قرآنی، اساس زندگی خانواده بر مودّت همسران استوار است

وی افزود: براساس آموزه‌های قرآنی، اساس زندگی خانواده بر مودّت همسران استوار است؛ و مودت یک ارتباط دوسویه است.

مسئله رفق یکی از نکات مهم پیوند خانواده است

امام جمعه دزفول از مسئله رفق به عنوان یکی از نکات مهم پیوند خانواده یاد کرد و افزود: از منظر پیامبر گرامی اسلام  هرگاه خداوند خیری برای خانواده‌ای بخواهد، باب ملایمت و مهربانی را به روی آنها می‌گشاید.

وی افزود: امام خمینی(ره) در هنگام حیات خود به زوجهای جوان تأکید می‌کرد که علاوه بر زن و شوهر بودن خود با هم رفیق باشید.

کنار گذاشتن رفق در روابط اجتماعی و خانوادگی، مشکلات زیادی از جمله طلاق را به دنبال خواهد داشت

امام جمعه دزفول بیان داشت: کنار گذاشتن رفق و مدارا در روابط اجتماعی و خانوادگی، مشکلات زیادی از جمله طلاق را به دنبال خواهد داشت؛ که باید با ملایمت و مدارا جلوی آن را گرفت.

خطبه دوم: دعوت به تقوای الهی از نگاه امام علی علیه السلام

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه دزفول با سفارش به خود و مردم در رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام خدای متعال بر همه اعمال ما، سخنان ما، و فکر و اندیشه ما آگاه است و اگر انسان او ناظر را ببیند به طرف گناه نمی‌رود، و این تقوا است.

 سفر رییس جمهور به قاره آفریقا دستاوردهای مهمی داشت

امام جمعه دزفول به سفر رییس جمهور به قاره آفریقا نیز اشاره کرد و گفت: این سفر دستاوردهای مهمی بسیاری به همراه داشته است.

وی سالروز تأسیس شورای نگهبان و فرا رسیدن محرم الحرام ماه حزن و اندوه شهادت اباعبدالله را نیز گرامی داشت.

مردم فهیم و با مسئولیت دزفول با حضور خود در راهپمایی حجاب و عفاف خوش درخشیدند که ستودنی است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با قدردانی از حضور مردم به ویژه بانوان در راهپیمایی باشکوه حجاب و عفاف اظهار کرد: مردم فهیم و با مسئولیت دزفول با حضور خود در این راهپمایی خوش درخشیدند که ستودنی است.

امام جمعه دزفول با خداحافظی از نمازگزاران، خطبه این هفته را آخرین خطبه نماز جمعه خود در دزفول اعلام کرد

امام جمعه دزفول با خداحافظی از نمازگزاران، خطبه این هفته را آخرین خطبه نماز جمعه خود در دزفول اعلام کرد و گفت: طی حدود ۱۵ سال خدمت از هیچ تلاشی برای حل مشکلات مردم دریغ نکردم.

حدود ۱۵سال مسئولیت نهاد امامت جمعه دزفول را بر عهده داشتم و بیش از ۴۵۰ خطبه در این دوره خواندم

امام جمعه دزفول در آخرین خطبه نمازجمعه خود افزود: حدود ۱۵سال مسئولیت نهاد امامت جمعه دزفول را بر عهده داشتم و بیش از ۴۵۰ خطبه در این دوره خواندم.

خودم را بدهکار نظام می‌دانم و هیچگاه خود را طلبکار نظام نمی‌دانم

وی با بیان اینکه سعی کردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت کنم، ادامه داد: خودم را بدهکار نظام می‌دانم و هیچگاه خود را طلبکار نظام نمی‌دانم.

منش مردمی آیت الله قاضی(ره) را سرمشق خود قرار دادم

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه ۱۵ سال پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته‌ام، اظهار کرد: از ابتدا سعی کردم منش مردمی آیت الله سیدمجدالدین قاضی(ره) را سرمشق خود قرار دهم.

امام جمعه دزفول با اشاره به رشادت و صلابت آیت الله قاضی(ره) در دوران دفاع مقدس گفت: استقامت و پایداری ایشان زبانزد بود.

تقدیر از ائمه جمعه دزفول، علما، مردم، مسئولان و نمایندگان و قشرهای مختلف

خطیب جمعه دزفول از همه افرادی که در حدود ۱۵ سال گذشته از او حمایت کردند تا تکلیف خود را به سرانجام برساند، قدردانی کرد و گفت: از آیت الله موسوی جزایری و آیت الله سیدعلی شفیعی، خبرگان استان خوزستان و مسئولان مرکز که حامی و پشتیبان بنده بودند و همواره برای رفع مشکلات همکاری داشتند، قدردانی می‌کنم.

قدردانی از رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور 

وی با قدردانی از حمایت‌های امام جمعه اهواز، استانداران کنونی و پیشین استان خوزستان، مدیران و فرماندهان عالی رتبه سپاه، ارتش و نیروی انتظامی افزود: حمایت‌های ائمه جمعه استان خوزستان و دزفول و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور که لطف زیادی به بنده داشتند و اصرار کردند از نهاد ائمه جمعه کشور خارج نشوم و در شهر دیگری خدمت کنم قابل تقدیر است ولی چون بنده انگیزه خدمت در شهر خودم را داشتم، نپذیرفتم.

اگر این همدلی و همکاری‌ها نبود این توفیقات حاصل نمی‌شد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با قدردانی از همه نهادها و گروه‌های مردمی گفت: اگر این همدلی و همکاری‌ها نبود این توفیقات حاصل نمی‌شد.

گزارشی از فعالیتهای امام جمعه دزفول در دوران مسئولیت خود

وی برگزاری حدود ۱۴۴ نشست شورای فرهنگ عمومی در این مدت را یادآور شد و افزود: برای برخی از علمای دزفول از جمله آیت الله شفیعی نکوداشت برگزار شد ولی در این مدت از عالم نستوه آیت الله قاضی(ره) که عمر خود را صرف مقاومت دزفول کردند تجلیل شایسته‌ای صورت نگرفت.

امام جمعه دزفول با اشاره به فعالیت‌های انجام شده طی سال‌های اخیر گفت: ساخت آپارتمان چهار واحدی برای استقرار اساتید، نوسازی و بازسازی ضلع شرقی مصلا و ساخت دیوار مقابل مصلا، ساخت ستاد اقامه نماز، مرکز خدمات طلاب حوزه‌های علمیه، ساخت دفتر امام جمعه و تجهیزات و راه اندازی بنیاد مهدویت که برکات زیادی به همراه داشت از جمعه اقدامات انجام شده است.

وی افزود: تأسیس حوزه علمیه ام ابیها و راه اندازی آشپزخانه گروه‌های جهادی در مصلا بخش دیگری از فعالیت‌های چند ساله است.

حجه‌الاسلام والمسلمین مسعود بهرام پور از نیروهای انقلابی و جهادی با کارنامه‌ای درخشان از هفته آینده امامت جمعه دزفول را برعهده خواهند داشت

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: حجه‌الاسلام والمسلمین مسعود بهرام پور از نیروهای انقلابی و جهادی با کارنامه‌ای درخشان از هفته آینده امامت جمعه دزفول را برعهده خواهند داشت که امیدواریم بتوانند در جهت اعتلای دزفول گام بردارند.

افرادی را که در فضای مجازی به بنده کم لطفی داشتند، حلال کردم

امام جمعه دزفول گفت: افرادی را که در فضای مجازی نسبت به بنده کم لطفی کردند، حلال کردم.

خود را مدیون شهدا، امام راحل و رهبری و ایثارگران، مجاهدان، جانبازان و آزادگان می‌دانم

وی افزود: خود را مدیون شهدا، امام راحل و رهبری و ایثارگران، مجاهدان، جانبازان و آزادگانی می‌دانیم که با تلاش خود، ما را به عزت رساندند.

به گزارش “مجد دز” در برنامه‌های جانبی این هفته نماز جمعه دزفول میز خدمت بیمارستان تأمین اجتماعی، اداره امور مالیاتی و فرماندهی انتظامی دزفول در مصلای امام علی(ع) بر پا شده بود.