7th، جولای 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با عید سعید غدیرخم و در آیین باشکوه نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: جوانان فلسطینی خواب آرام را از صهیونیست‌ها گرفته‌اند.

صهیونیست‌ها در حمله به جنین نیز دچار خطای محاسباتی شدند و به طور قطع تاوان سختی خواهند داد.

زمان انتشار: 7th, جولای 2023 ساعت 10:33 ب.ظ | کد خبر: 95520

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ همزمان با عید سعید غدیر خم آئین وحدت بخش نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

در خلوتگاهان از معصیت بپرهیزید و اجتناب کنید

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام در حکمت ۳۲۴ نهج‌البلاغه می‌فرماید در خلوتگاهان از معصیت بپرهیزید و اجتناب کنید؛ و اینجا آن کسی که شاهد هست، حاکم هم هست.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: روز قیامت انسان وقتی می‌خواهد بازخورد اعمال خودش را بدهد؛ خدای متعال هم شاهد و هم قاضی هست و حکم می‌کند.

وی بیان داشت: این هشدار باید در همه عرصه‌های زندگی مورد توجه قرار گیرد و مراقب بود در خلوتگاه‌های خود، خدای نکرده شیطان فریبمان ندهد.

از منظر رسول گرامی اسلام برترین عیدهای امت من عید غدیرخم است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در ادامه از عید غدیر خم به عنوان عیدالله‌الاکبر نام برد و افزود: از منظر رسول گرامی اسلام برترین عیدهای امت من عید غدیرخم است.

وی افزود: در آن روز خدای متعال به پیامبر گرامی اسلام  فرمان داد تا برادرش علی بن ابیطالب(ع) را بعنوان پرچم هدایت امت منصوب نماید و در آن روز خدا دین را کامل و نعمت را بر امت تمام کرد.

خدای عزوجل در این روز دو عید بزرگ برای مؤمنان جمع کرد

امام جمعه دزفول گفت: حضرت علی علیه السلام به پیروی از رسول خدا(ص) روز غدیر را عید قرار داد و در سالی که غدیر روز جمعه بود درخطبه خود فرمود خدای عزوجل در این روز دو عید بزرگ برای مؤمنان جمع کرد.

پیامبران و انبیاء پیشین هم به جانشینان سفارش می‌کردند که روز عید غدیر را گرامی بدارند

خطیب نمازجمعه دزفول بیان کرد: در روایات آمده است حتی پیامبران و انبیاء پیشین هم به جانشینان و اوصیاء خود سفارش می‌کردند که روز عید غدیر هجدهم ذی الحجه را گرامی بدارند.

روز غدیر از هشتاد ماه برتر است

وی افزود: همانگونه که قرآن کریم شب قدر را از هزار ماه برتر می‌داند؛ در روایت هم آمده است که روز غدیر از هشتاد ماه برتر است.

شرط قبولی اعمال انسان گردن نهادن به ولایت امیرالمؤمنین(ع) است

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شرط قبولی اعمال انسان گردن نهادن به ولایت امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) است.

روایتی زیبا از پیامبر گرامی اسلام(ص) در وصف ولایت حضرت علی علیه السلام 

خطیب نماز جمعه دزفول با استناد به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) تأکید کرد: اگر کسی ولایت حضرت علی علیه السلام را نپذیرفته باشد و از رهبری آن حضرت تمرد نماید، بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد؛ و این امر بیانگر عظمت ولایت امیرالمؤمنین(ع) است.

امام جمعه دزفول با اشاره به روایتی از فضائل و مناقب امام علی علیه السلام گفت: امیرالمؤمنین می‌فرماید من همان تجارت پرسودی هستم که موجب نجات از عذاب دردناکی که در آیه (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَىٰ تِجَارَهٍ تُنْجِیکُمْ مِنْ عَذَابٍ أَلِیمٍ) آمده است.

خطبه دوم: کمترین حقوق خداوند برگردن شما این است که از نعمتهای او در جهت معصیت الهی استفاده نکنید

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن سفارش به تقوای الهی گفت: از منظر امیرمؤمنان حضرت علی(ع) کمترین حقوق خداوند بر گردن شما این است که از نعمتهای او در جهت معصیت الهی استفاده نکنید.

در بیان خطبه ۴۳ نهج البلاغه از منظر امام علی(ع)

امام جمعه دزفول در بیان خطبه ۴۳ نهج البلاغه گفت: امام علی علیه السلام می‌فرماید در عجبم از مردمی که به دنبال دنیایی هستند که روز به روز از آن دورتر می‌شوند و غافل هستند از آخرتی که روز به روز به آن نزدیکتر می‌شوند.

تمام ظرفیت طبخ شهرستان دزفول در اختیار اطعام علوی بود

امام جمعه دزفول با قدردانی از دست اندرکاران جشن‌های دهه امامت و ولایت گفت: جشن بزرگ اطعام علوی در خیابان فتح المبین با شور و نشاط برگزار شد.

وی افزود: تمام ظرفیت طبخ دزفول در اختیار اطعام علوی بود و دیگ و قابلمه‌ای برای کرایه در شهرستان دزفول باقی نماند که استفاده نشده باشد و آنها را ساعتی کرایه می‌دادند.

مباهله روز مهمی است و باید نسل به نسل به ویژه برای کودکان و نوجوانان تبیین شود

امام جمعه دزفول با اشاره به روز مباهله اظهار کرد: این روز بسیار مهم است و نباید اجازه دهیم کمرنگ شود بلکه باید نسل به نسل به ویژه برای کودکان و نوجوانان تبیین شود.

وی افزود: بیان زیبای مباهله از نظر ایمانی بسیار هویت بخش است.

عضویت ایران در پیمان شانگهای از سیاست‌های پویای جمهوری اسلامی است

امام جمعه دزفول با اشاره به عضویت رسمی ایران در پیمان شانگهای بیان کرد: عضویت ایران در پیمان و همکاری‌های شانگهای از سیاست‌های پویای جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: نگاه نو ایران به شرق و همسایگان ظرفیت بالقوه‌ای بوده که در دولت‌های گذشته از آن غفلت شده بود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: امید است این ارتباطات و پیمان‌ها اثر خود را بر اقتصاد ایران بگذارند البته دشمن نیز خشمگین است چون تحریم‌هایش بی‌اثر می‌شوند.

حجاب و عفاف مسئله‌ای هویتی و تمدنی است

خطیب نمازجمعه دزفول سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و حمله نیروهای رضاشاه به مسجد گوهرشاد را یادآور شد و اظهار کرد: مسئله عفاف و حجاب یک مسئله هویتی و تمدنی است البته دشمن سعی دارد آن را به مسئله‌ای جنسیتی تنزل دهد.

فرهنگ عفاف و حجاب به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر آرامش جامعه تأثیر می‌گذارد

وی افزود: فرهنگ عفاف و حجاب به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر آرامش جامعه تأثیر می‌گذارد.

قرآن، مسئله ازدواج را مطرح و انتخاب دوست از جنس مخالف را منع می‌کند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به نقش حقیقی و حیاتی زن در تعالی جامعه بشری گفت: قرآن، مسئله ازدواج را مطرح و انتخاب دوست از جنس مخالف را منع می‌کند.

قرآن به دنبال فرهنگ حیا است، انسان باحیا از خدا می‌ترسد و گناه نمی‌کند

وی افزود: طبق آموزه‌های قرآن کریم نباید وعده پنهانی با جنس مخالف گذاشت؛ قرآن به دنبال فرهنگ حیا است، انسان باحیا از خدا می‌ترسد و گناه نمی‌کند.

امام جمعه دزفول گفت: قرار است همایش بزرگی درخصوص حجاب و عفاف در تهران برگزار شود که امیداست این تجمع در دزفول هم برگزار شود.

جوانان فلسطینی خواب آرام را از صهیونیست‌ها گرفته‌اند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اخبار مسرت بخش جبهه مقاومت منجر به اتفاقاتی علیه رژیم صهیونیستی شد، گفت: جوانان فلسطینی خواب آرام را از صهیونیست‌ها گرفته‌اند.

چنان هراسی به جان اسراییلی‌ها افتاده که از سایه خود هم می‌ترسند

حجه‌الاسلام و المسلمین قاضی افزود: چنان هراسی به جان اسرائیلی‌ها افتاده که از سایه خود هم می‌ترسند.

وی ادامه داد: صهیونیست‌ها در حمله به جنین نیز دچار خطای محاسباتی شدند و به طور قطع تاوان سختی خواهند داد.

افراد دارای تریبون طبق مستندات، اتفاقات فرانسه و ایران را مقایسه و تبیین کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به اعتراضات فرانسه و گزارش‌های متعدد خشونت‌های بی‌سابقه پلیس فرانسه علیه معترضان گفت: پاریس و چند شهر فرانسه به میدان جنگ تبدیل شد.

وی با مقایسه این اتفاقات با حوادث شهریور سال گذشته در ایران افزود: قصد داشتند برای ما فتنه ایجاد کنند که سر خودشان آمد.

خطیب نمازجمعه دزفول بیان کرد: پلیس فرانسه را با انواع سلاح‌های ضدشورش مجهز کردند ولی مسئولان جمهوری اسلامی اجازه استفاده از سلاح را به پلیس ندادند و مأموران ما بارها از اغتشاشگران کتک خوردند.

خداوند متعال به ما رهبری حکیم داده که در امواج حوادث، کشور را به آرامش می‌رساند

وی ادامه داد: وزیر دادگستری فرانسه برای والدین فرانسه خط و نشان کشید که اجازه ندهند فرزندانشان وارد خیابان شوند ولی رهبر معظم انقلاب با رفتاری پدرانه عفو عمومی دادند.

امام جمعه دزفول خواستار تبیین این اتفاقات طبق مستندات از سوی دارندگان تریبون شد و اظهار کرد: خداوند متعال به ما رهبری حکیم داده که در امواج حوادث، کشور را به آرامش می‌رساند.

ذره‌ای از پیگیری کار مردم غفلت نکردم

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای رفع مشکلات مردم گفت: ما در نماز جمعه دزفول از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نکردیم و برای مشکلات معیشتی و بیکاری مراجعان ناراحت شدیم.

وی افزود: متأسفانه برخی افراد ناتوان برخی مدیریت‌ها را در اختیار دارند و به دلیل برخی حمایت‌ها از آنها نمی‌توان کاری کرد.

امام جمعه دزفول گفت: ما از پیگیری کار مردم ذره‌ای غفلت نکرده و پیگیر مشکلات مردم هستیم.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی با دعوت از مسئولان برای رفع مشکلات مردم برگزار کرده‌ایم، افزود: سال گذشته، ۸۲۸ نامه به دفتر نهاد امامت جمعه دزفول رسیده و ۸۰۴ نامه نیز برای رفع مشکلات مردم ارسال شده است ضمن اینکه خیلی موارد نیز به صورت شفاهی پیگیری شده‌اند.

امام جمعه دزفول با اشاره به مراجعه برخی افراد برای دریافت وام به دفتر نهاد امامت جمعه دزفول اظهار کرد: یک میلیارد و ۸۶۵ میلیون تومان با هماهنگی صندوق‌های قرض الحسنه به مراجعان پرداخت و ۵۰ هزار حواله نان نیز توزیع شد.

وی ادامه داد: اعتقادی به گزارش ندارم ولی گاهی اوقات دشمن از بی‌اطلاعی مردم سوءاستفاده می‌کند.

باید قدر نعمت‌ها را بدانیم چراکه فرصت‌ها مانند ابر بهار می‌گذرند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه کمترین حق خدای متعال به ما این است که از نعمت‌های خدادادی در راه درست استفاده کنیم، گفت: باید قدر نعمت‌ها را بدانیم چراکه فرصت‌ها مانند ابر بهار می‌گذرند و باید ذخیره‌ای برای روز سخت آماده کنیم.

برپایی جشن غدیر و اطعام علوی در مصلای امام علی علیه السلام

به گزارش “مجد دز” برپایی جشن غدیر و اطعام علوی از دیگر بخش‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز بود.