26th، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 26th, می 2023 ساعت 9:15 ب.ظ | کد خبر: 95239

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ در دهه کرامت نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام ایمان بدون تقوا هیچ فایده و نفعی برای انسان ندارد

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام ایمان بدون تقوا هیچ فایده و نفعی برای انسان ندارد.

زائر امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام میهمان خداست

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در آستانه ۱۱ ذی القعده سالروز ولادت مسعود و خجسته ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام به تبیین فضائل زیارت اولیاء خدا پرداخت و افزود: زائر امام رضا(ع) میهمان خداست.

در روایات، زیارت ائمه اطهار علیهم السلام را به اندازه زیارت خانه خدا ارزیابی کرده‌اند

وی افزود: در روایات، زیارت ائمه اطهار علیهم السلام را به اندازه زیارت خانه خدا ارزیابی کرده‌اند.

میزان پاداش زائر بستگی به معرفت او دارد

امام جمعه دزفول با بیان این نکته که میزان پاداش زائر بستگی به معرفت او دارد گفت: ثواب زیارت امامان معصوم چون حضرت علی، امام حسین و امام رضا علیهم السلام  چندین حج عمره محسوب می‌شود.

زیارت یک سازگار تربیتی فوق العاده نورانی است که انسان را به خداوند نزدیک می‌کند

وی افزود: زیارت یک سازگار تربیتی فوق العاده نورانی است که انسان را به خداوند نزدیک می‌کند.

وی بیان داشت: وهابیون زیارت ائمه را شرک معرفی می‌کنند اما آنها متوجه مسئله نشده‌اند و در جمود فکری خودشان باقی مانده‌ان .

در نظام تربیتی الهی و آموزه‌های قرآن و عترت، زیارت اولیاء الهی در راستای رسیدن انسان به خداست

امام جمعه دزفول گفت: در نظام تربیتی الهی و آموزه‌های قرآن و عترت، زیارت اولیاء الهی در راستای رسیدن انسان به خداست.

در زیارتنامه‌های ائمه اطهار مفاهیمی وجود دارد که همه آن ذکر و پرستش خدای متعال است

وی افزود: در زیارتنامه‌های ائمه اطهار علیهم السلام مفاهیمی وجود دارد که همه آن ذکر و پرستش خدای متعال است.

فرازهایی از زیارت جامعه کبیره

امام جمعه دزفول با بیان فرازهایی از زیارت جامعه کبیره گفت: در زیارت جامعه آمده است کسی که ولایت شما را پذیرفت گردن به ولایت خدا نهاده و کسی که با شما دشمنی کرد خودش را در ردیف دشمنان خدا قرار داده است.

فضیلت زیارت جضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان چند روایت در باب فضیلت زیارت جضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام گفت: از منظر پیامبر گرامی اسلام  زیارت آن حضرت در خراسان باعث برطرف شدن غم و اندوه، بخشش گناهان و واجب شدن بهشت بر او می‌شود.

امام جمعه دزفول در پایان این خطبه تأکید کرد: هرگاه انسان گناهکاری امام رضا علیه السلام را با معرفت و علم زیارت کند؛  اگر حتی گناهان او به عدد ستارگان یا قطرات باران یا برگ درختان باشد به او ضمانت ورود به بهشت داده می‌شود.

 خطبه دوم: از منظر امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام خلوص در ایمان هدایت را به دنبال خواهد داشت

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: از منظر امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام خلوص در ایمان هدایت را به دنبال خواهد داشت.

معرفت پیدا کردن به معارف اهل بیت(ع) و مهیا شدن برای عمل به این معارف باید مورد تأکید قرار گیرند

امام جمعه دزفول با تبریک ولادت امام رضا(ع) گفت: معرفت پیدا کردن به معارف اهل بیت(ع) و مهیا شدن برای عمل به این معارف، باید مورد تأکید و توجه همه دلدادگان خاندان عصمت و طهارت(ع) باشد.

بیان روایتی از امام هشتم شیعیان جهان در پاسخ به پرسشی در خصوص بهترین بندگان خدا

امام جمعه دزفول با بیان روایتی از امام هشتم شیعیان جهان در پاسخ به پرسشی در خصوص بهترین بندگان خدا گفت: بهترین بندگان پروردگار کسانی هستند که وقتی کار نیک و عمل صالحی انجام بدهند خوشحال و شکر گزار هستند و اگر دچار لغزشی شدند سریع توبه می‌کنند و در هنگام امتحان الهی اهل صبر و استقامت هستند.

باید مبانی اصلی سیاست خارجه جمهوری اسلامی در مراودات دیپلماتیک کشور مورد اهتمام جدی باشند

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در آن دیدار مبانی اصلی سیاست خارجه جمهوری اسلامی را بازخوانی کردند که باید این اصول در مراودات دیپلماتیک کشور مورد اهتمام جدی باشند.

عزت در سیاست خارجی به معنی نفی دیپلماسی التماسی است

وی با بیان اینکه عزت در سیاست خارجی به معنی نفی دیپلماسی التماسی است، افزود: متأسفانه در مواردی دیپلماسی کشور التماسی بود و این التماس اگرچه ممکن است در اظهار و بیان نباشد ولی در عمل ملتمسانه بود.

دستگاه دیپلماسی کشور با قدرت از اصول جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی دفاع کنند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: دستگاه دیپلماسی کشور نباید در مراودات دیپلماتیک خود احساس ضعف و سستی کند بلکه باید از موضع قدرت بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی در سطح بین ‌الملل پافشاری و ایستادگی کند.

سفر آیت‌الله رئیسی به اندونزی عزت‌آفرین بود

امام جمعه دزفول با بیان اینکه سفر آیت‌الله رئیسی به اندونزی عزت‌آفرین بود، گفت: استقبال گرم مردم اندونزی از رئیس جمهور کشورمان نشان از اقتدار جمهوری اسلامی داشت و نشانه‌ای از صدور انقلاب به جهان است و دشمن از الگوگیری کشورهای دیگر از ایران اسلامی واهمه و وحشت دارد.

حجه‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی قاضی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور به اندونزی گفت: اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان است و نقش و جایگاه ویژه‌ای در آسیا دارد و این سفر دستاوردهای مهمی برای کشورمان به همراه داشت.

مهار تورم با کنترل ۲ ناترازی بودجه‌ای و بانکی ممکن است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مهار تورم با کاهش ۲ ناترازی بانکی و بودجه‌ای در کشور ممکن است، گفت: بانک‌ها به میزان منابعی که در اختیار دارند تسهیلات و وام ارائه نمی‌کنند که این ناترازی میان منابع و تسهیلات بانکی یکی از ریشه‌های اصلی تورم در کشور است.

وی ادامه داد: منظور از تسهیلات، پرداخت وام‌های خُرد به مردم نیست بلکه تسهیلات چند هزار میلیاردی است که بانک‌ها به برخی پرداخت و به دلیل بازپرداخت نشدن این تسهیلات اقتصاد کشور با پدیده غیرقابل قبول ابربدهکاران بانکی مواجه است.

هزینه‌های دولت یکی از ریشه‌های تورم در کشور است

امام جمعه دزفول هزینه‌های دولت را یکی از ریشه‌های تورم در کشور دانست و گفت: بیش از منابع موجود در بودجه دولت، مصارف تعریف می‌شود و این موجب استقراض دولت از بانک مرکزی و پمپاژ پول بدون پشتوانه در بازار است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید منافع ملی را بر منابع استانی اولویت دهند

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید منافع ملی را بر منابع استانی اولویت دهند، ادامه داد: برخی نمایندگان مجلس برای منافع استان و یا منطقه حوزه رأی خود بودجه سالانه دولت را دستکاری کرده و مصارف تعریف شده در بودجه را بیش از منابع تعریف می‌کنند که این نیز یکی از ریشه‌های تورم در کشور است.

روند فروپاشی اسرائیل سرعت گرفته است

خطیب نمازجمعه دزفول با بیان اینکه روند فروپاشی اسرائیل سرعت گرفته است، گفت: رژیم صهیونیستی ناتوان تر از همیشه برای مدیریت جنگ‌های طولانی است و این ضعف در آخرین حمله این رژیم جنایتکار به غزه به خوبی نشان داده شد.

وی افزود: پرتاب هزاران موشک از غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی موجب به غلط افتادن رژیم صهیونیستی شد به گونه‌ای که این رژیم با وجود اعلام ادامه حمله به غزه، به میانجی گران برای آتش بس التماس می‌کرد.

اسرائیل برای جنگ با مقاومت باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه اسرائیل برای جنگ با مقاومت باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کند، بیان کرد: رهگیری هر موشک ارزان قیمت فلسطینی با سامانه‌های گران قیمت اسرائیلی هزینه سنگینی بر این رژیم وارد می‌کند به همین دلیل جنگ طولانی به مثابه تحمیل هزینه‌های بسیار سنگین بر این رژیم غاصب است.

چهارم خرداد عامل وحدت و انسجام مردم و مسئولان دزفول شده است

امام جمعه دزفول بزرگداشت چهارم خرداد روز ملی مقاومت و پایداری- روز دزفول را مورد اشاره قرار داد و گفت: چهارم خرداد به عامل وحدت و همدلی میان مردم و مسئولان دزفول تبدیل شده است.

قدردانی از حضور امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم چهارم خرداد دزفول

وی با قدردانی از حضور امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به عنوان سخنران اصلی مراسم چهارم خرداد دزفول افزود: چهارم خرداد امسال آبرومندانه و باشکوه برگزار شد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: طرح‌های متعددی در بخش‌های عمرانی، بهداشتی، زیرساختی، فرهنگی و ورزشی به مناسبت چهارم خرداد در دزفول کلنگ زنی و یا به بهره برداری رسید که این طرح‌ها بستر اشتغال در دزفول را فراهم می‌کند.

چهارم خرداد فرصتی برای بروز استعدادها بود

وی با بیان اینکه استعدادهای فراوان فرهنگی در دزفول وجود دارد که چهارم خرداد فرصتی برای بروز این استعدادها بود، افزود: کلنگ زنی هشت مدرسه خیرساز با ۴۵ کلاس درس از جمله طرح‌هایی بود که در چهارم خرداد انجام شد.

امام جمعه دزفول گفت: آیین‌های مشابهی برای گرامیداشت چهارم خرداد در تهران، مشهد، کرج، مشهد و قم برگزار شد که برگزاری آنها، ابزارهای مهم برای مقابله با جنگ ترکیبی و فرهنگی دشمن است.

قدردانی از رسانه ملی و مرکز خوزستان از پوشش مراسم چهارم خرداد روز دزفول

امام جمعه دزفول همچنین از پوشش رسانه ملی و مرکز خوزستان از مراسم چهارم خرداد روز دزفول قدردانی کرد.