24th، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
به مناسبت گرامیداشت 4 خرداد روز ملی مقاومت و پایداری، روز دزفول

امام جمعه دزفول: چهارم خرداد روز بزرگی است، به نام دزفول هست ولی نمادی از مقاومت کل ملت ایران و خوزستان می‌باشد.

پروژه‌های مدیریت برق شهرستان دزفول در شهر منتظران دزفول کلنگ زنی و یا بهره برداری شد.

زمان انتشار: 24th, می 2023 ساعت 11:51 ق.ظ | کد خبر: 95192

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به مناسبت گرامیداشت ۴ خرداد روز ملی مقاومت و پایداری، روز دزفول از پروژه‌های مدیریت برق شهرستان دزفول در شهر منتظران دزفول با حضور شرف آبادی رییس اداره برق دزفول، مسئولین شهرستان و مردم متدین شهر منتظران، کلنگ زنی و یا بهره برداری شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) گفت: این ایام بسیار خجسته و نورانی و معنوی است و فرصت مغتنمی برای خدمت به مردم  می‌باشد، باید تلاش کنیم از این ایام بهره ببریم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: در خرداد ماه حوادث بزرگی اتفاق افتاده است؛ سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر قهرمان است که نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود و بعد از آن ورق جنگ تحمیلی برگشت و با مجاهدت رزمندگان اسلام، بعد از این پیروزی، پیروزیهای بعدی نصیب ملت ایران شد.

وی اظهار داشت: نباید بگذاریم عظمت سوم خرداد در تاریخ کشور کمرنگ و یا به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: چهارم خرداد روز تاریخی و سرنوشت ساز و روز بزرگی برای مردم دزفول و کل ملت ایران می‌باشد؛ به نام دزفول هست ولی شهرستان دزفول نمادی از مقاومت کل ملت ایران و خوزستان می‌باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: مؤلفه‌های زیادی در نظر گرفته شد و دزفول از بین حدود ۲۵ شهر بعنوان شهر نمونه در مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن، انتخاب شد؛ در ۴ خرداد سال ۱۳۶۶ و در اواخر جنگ، توسط دولت وقت لوح زرین شهر نمونه به مردم مقاوم و شریف دزفول تقدیم شد و افتخار مقاومت و پایداری نصیب مردم شهرستان دزفول شد.

امام جمعه دزفول با اشاره اینکه باید ۴ خرداد را  تبدیل به عمل بدور از صرف شعار کرد، گفت: باید هم شعار عظمت ۴ خرداد را داد، هم به محتوای آن پرداخت و هم به این بها نه زمینه خدمت به مردم را فراهم کرد.

حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: اگر ایران مقتدر و قوی داشته باشیم می‌ توان در مقابل دشمن ایستادگی کرد که همان پیام مقاومت است.

امام جمعه دزفول گفت: جوانان ما در ابتدای جنگ با دست خالی و با ایمان راسخف مقاومت، فداکاری و ایثارگری کردند و همین امر موجب پیروزی و موفقیت شد، امروز در دنیا حرف اول و آخر را جبهه مقاومت می‌زند، باید قدر بدانیم و آن را فرهنگ کنیم تا در همه عرصه‌ها نمود داشته باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اگر مدیران، فرهنگ مقاومت را الگوی خود قرار دهند کشور پیشرفت خواهد کرد، اگر روحیه مقاومت و جهادی در عرصه اقتصادی به کار گرفته شود قطعا مشکلات اقتصادی نیز حل خواهند شد.

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی محور مقاومت در دزفول را آیت الله قاضی(ره) دانست و افزود: مقاومت شامل همه شهرستان بود و تمام بخشها خصوصا بخش مرکزی نقش مهمی در مقاومت مردم دزفول داشتند.

شایان ذکر است پروژه های قابل بهره برداری شامل بهره برداری از فیدر جدید ایستگاه مدرس به اعتبار ۲۵ میلیارد ریال، بهسازی ۱۰ روستا در نقاط مختلف شهرستان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، و نصب ۲۹ ترانس در نقاط مختلف شهری و روستایی جهت رفع افت ولتاژ با  اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال می‌باشد که جمع اعتبارات در این خصوص ۱۹۵ میلیارد ریال می‌باشد.

همچنین کلنگ زنی و آغاز به کار پروژه‌هایی چون تبدیل سیم به کابل خودنگهدار شهر منتظران به طول ۸ کیلومتر با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال، برق رسا نی به ۵ روستای فاقد برق بخش شهیون به طول ۱۰ کیلومتر با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال، و کلنگ زنی برق رسانی به مسکن ملی زیباشهر به طول ۱۱۰۰ متر با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال، جمع اعتبار این پروژه‌ها ۱۸۵ میلیارد ریال برآورد شده است.