21st، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 21st, می 2023 ساعت 9:44 ق.ظ | کد خبر: 95167

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با محوریت دهه کرامت و ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول، ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) گفت: جایگاه و منزلت حضرت معصومه(س) بسیار والا و بر کسی پوشیده نیست.

امام جمعه دزفول افزود: از امام رضا(ع) و امام جواد(ع) روایت است که هرکس حضرت معصومه(س) را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خصوص برنامه‌های دهه کرامت گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی در دهه کرامت اهمیت فراوان دارد چراکه دشمن روی جوانان و نوجوانان بخصوص زنان و دختران هدفگذاری کرده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: برنامه‌های متنوع ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول و دهه کرامت باید با صبغه معرفت افزایی برگزار شود و به گونه‌ای طراحی شود تا متناسب شأن دهه کرامت و مقاومت دزفول باشد.

امام جمعه دزفول افزود: باید در برنامه‌ها به معنویت دهه کرامت هم توجه شود و صرفا به برنامه‌های طنز بسنده نشود تا به بهانه شادی و جشن و طنز، سوء استفاده نشود.

وی به نقش رسانه‌ها از جمله رادیو در برگزاری باشکوه برنامه‌های فرهنگی اشاره و تصریح کرد: دهه کرامت فرصت مناسبی برای مانور فرهنگی است، بویژه که با ۴ خرداد مقارن شده و با هم از نظر قوت فرهنگی هم افزایی دارند و ایجاد انگیزه می‌کند؛ باید از این فرصت به خوبی بهره گرفت.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: مراکزی چون مزار شهدای گمنام باید تبدیل به زیارتگاه شوند و همان دیدگاهی که نسبت به بقاع متبرکه وجود دارد نسبت به شهدا ایجاد شود؛ چراکه مقام شهدا کمتر از امامزادگان نیست.

امام جمعه دزفول افزود: باید فضا و زمینه فراهم شود و این فرهنگ نهادینه شود که همه بتوانند از پایگاههای معنوی چون مزار شهدای گمنام بهره مند شود.

شایان ذکر است که مسئولین و مدیران ادارات شهرستان برنامه‌‌های دهه کرامت و ۴ خرداد را که تهیه کرده‌اند ارائه و در این خصوص با هم به تبادل نظر پرداختند.