17th، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در تشییع با شکوه شهدای تازه تفحص شده با حضور امام جمعه دزفول

سردارشاهوارپور: دشمنان از جنگ سخت با ایران اسلامی ناامید شدند و در جنگ نرم با تمام توان به میدان آمده‌اند.

شهرستان دزفول با حضور شهدا عطر و بوی حسینی گرفت و بار دیگر مردم عهد و میثاق خود را با شهدا تجدید کردند.

زمان انتشار: 17th, می 2023 ساعت 12:13 ب.ظ | کد خبر: 95114

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین باشکوه تشییع شهدای تازه تفحص شده در دزفول با حضور حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول، مردم ولایی و قدردان، خانواده‌های شهدا، مسئولین شهرستان، روحانیت و اقشار مختلف مردم متدین و شهیدپرور دزفول در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) رییس مذهب تشیع برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مقابل حسینیه ثارالله شهرستان دزفول اجتماع کرده و پس از اقامه نماز شهدا توسط حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول تا گلزار شهدای شهیدآباد دزفول تشییع شدند.

در طول مسیر تشییع از حسینیه ثارالله تا شهید آباد یکی از پیکرهای گلگون کفن بر دوش خواهران و مادران فاطمی با شور و عشق فراوان قرار داشت.

شهرستان دزفول با حضور شهدا عطر و بوی حسینی گرفت و بار دیگر مردم عهد و میثاق خود را با شهدا تجدید کردند.

سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور در این مراسم با بیان اینکه امروز همه مدیون شهدا هستیم، گفت: ما در جنگ سخت هشت ساله پیروز شدیم و امروز پیام شهدا این است که در جبهه نرم فرهنگی نیز باید به پیروزی برسیم.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان با بیان اینکه غفلت از جنگ فرهنگی دشمن، موجب ریزش صف به صف جوان و نوجوان کشور می شود، گفت: دشمنان از جنگ سخت با ایران اسلامی ناامید شدند و در جنگ نرم با تمام توان به میدان آمده‌اند.

وی شهدا را مایه افتخار و سربلندی کشور دانست و افزود: دشمنان این مرز و بوم در هشت سال جنگ تحمیلی ناجوانمردانه به شهر و دیار ایران اسلامی حمله کردند و شعارشان این بود که آمده‌ایم تا بمانیم.

سردار شاهوارپور بیان کرد: دشمن بعثی و ناجوانمرد صدامی مردم این دیار را زیر گلوله باران خود قرار داد تا مقاومت مردم را بشکند و آنها را تسلیم کند ولی این محاسبه غلط بود.

وی ادامه داد: غرش هواپیماهای دشمن زندگی و آسایش را از مردم دزفول قهرمان گرفته بود و آن روز ده‌ها و صدها جوان و نوجوان این مرز و بوم لباس رزم پوشیدند و به فرمان امام راحل(ره) به میدان رفتند و عزت و شرف امروز مرهون شهدای عزیزی است که جان خود را فدای آرامش و امنیت کشور کردند.

سردار شاهوارپور بیان کرد: مردم ایران پشت سر امام راحل(ره) به ایستادگی پرداختند و ایثارگرانه برای دفاع از ناموس بانوان کشور جانفشانی کردند و با اعتقاد به باورهای خود به صفوف مستحکم و تا دندان مسلح دشمن هجوم بردند و دشمنان قسم خورده این مرز و بوم را شکست  دادند.

وی انتظار مادران و پدران شهدای جاویدالاثر را صبری بزرگ و اعجاب انگیز دانست و افزود: مادران و پدران بسیاری چشم انتظار بازگشت پیکر فرزند شهیدشان از این دیار رفتند.

فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان کشور جاری و ساری است، گفت: امروز مردم دلاور خوزستان و دیار مقاومت دزفول بار دیگر به استقبال ۲ قهرمان جوانمرد و شهید والامقام شهیدان کایدخوره و قاطبه باف آمدند تا بار دیگر عهد و پیمان خود را با شهدا تازه کنند.

شایان ذکر است شهید سید منصور قاطمه‌باف متولد ۱۳۴۱٫۱۰٫۱۰ در تاریخ ۱۳۶۱٫۱۱٫۲۱ و در سن ۲۰ سالگی در عملیات والفجر مقدماتی در جبهه جنگل عَمقر، تنگه زلیجان، شمال غربی نوار مرزی استان خوزستان و شهید احمد کایدخورده متولد ۱۳۴۴٫۰۵٫۱۵ در تاریخ ۱۳۶۱٫۱۱٫۲۱ در سن ۱۷ سالگی در عملیات والفجر مقدماتی جبهه پاسگاه صَفریه نوار مرزی خوزستان به درجه رفیع شهادت رسیدند و پس از گذشت ۴۱ سال به وطن خود بازگشتند.