19th، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید غلامرضا قاری

از برادرانم می‏خواهم که سنگر مرا خالی نگذارند.

زمان انتشار: 19th, می 2023 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 95081

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید غلامرضا قاری

اگر دین محمد(ص) باقی نمی ماند جزبا کشته شدن من ، پس ای شمشیرها بر قلم فرود آئید. (امام حسین)

من سینه‏ام را برای شما آماده کرده‏ام اما برای زورگوئیهای شما هرگز. (امام خمینی)

گرچه وصیتهایم را در برنامه‏ای به خانواده‏ام ذکر کرده‏ام اما برای تکمیل وصیتم برآن شدم تا مطلبی را بیان کنم ، با درود و سلام بر همرزمان سلام بر سلام بر تمامی اهل خانواده ، برادران با اینکه می‏دانم من گناهان بسیاری را انجام داده‏ام تنها امیدم به کرم و رحمت خداست که شاید از سر تقصیراتمان در گذرد . برادران از تمامی شما تقاضا دارم برای عفو و بخششم دعا کنید تا شاید مور عنایت خداوند واقع گردیم . و شما پدر و مادرم می‏‏دانم که نتواسته‏ام فرزند خوبی برای شما باشم می‏دانم که وظیفه یک فرزند را نسبت به پدر و مادرش انجام نداده‏ام شما فرزندی را تربیت کرده‏اید تا در آینده عصای دست شما باشد ولی من نتوانستم این مسئولیت را انجام دهم و تو ای مادر خوشحال باش فرزندی در راه سلام داده‏ای و فرزندی قربانی داده‏ای تا اسلام عزیز زنده بماند.

مادر هرموقع می‏خواستی بیاد من گریه کنی به یاد امام حسین(ع) بیفت که در دشت کربلا با زبان تشنه شهید گشت . از برادرانم می‏خواهم که سنگر مرا خالی نگذارند و بتوانند جای خالی من را در صفوف مسلمین پر کنند و در پایان وصیتم با برادران همرزمم این است که ما تصمیم گرفته ‏ایم با رهبری امام از ظلمت بسوی نور حرکت کنیم برادران گرچه در این راه شهدای عزیز را از دست داده‏ایم و خواهیم داد ولی شما برای حفظ خون این شهداء هدف و راهشان را ادامه دهید یعنی شمائید که با رهبریهای امام باید جامعه جهانی را بسوی نور که همان اسلام هست برسانید.

به خانواده‏ام وصیت می‏کنم که مبلغ ۲۰۰۰ تومان در بانک دارم و دفترچه‏ام در صندوق کتابهایم میباشند و گویا چند هزار تومان در سپاه دارم آنها را بگیرید و خمس و زکات آنها را بپردازید و بقیه پول را در راه جنگزدگان بدهید .

طلب مغفرت و دعا از همگی شما دارم

والسلام ـ خداحافظ

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول