5th، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: سفر آیت الله رئیسی به سوریه دستاوردهای فراوانی برای جمهوری اسلامی ایران، سوریه و جبهه مقاومت داشت.

استقبال کم نظیر مردم، علمای سوریه و لبنان از رئیس جمهور کشورمان باعث شد محاصره رژیم صهیونیستی تنگ تر و جبهه مقاومت قوت یابد.

زمان انتشار: 5th, می 2023 ساعت 7:03 ب.ظ | کد خبر: 95050

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

به درستی که گرامی‌ترین شما نزد خدای متعال باتقواترین شماست

خطیب جمعه دزفول درخطبه اول نماز با دعوت همه به تقوای الهی گفت: خدای متعال در سوره حجرات می‌فرماید: «… إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَ اللَّهِ أَتقاکُم ۚ..»  به درستی که گرامی‌ترین شما نزد خدای متعال باتقواترین شماست.

امام جمعه دزفول افزود: این آیه بر تمام امتیازات ظاهری و مادی خط بطلان می‌کشد و اصالت را به پرهیزگاری و خداترسی می‌دهد.

حضرت حمزه(ع) شاخص تمایز دو جریان حق و باطل است که خشم مشرکان و کافران را برانگیخت

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا(ع) به تبیین شخصیت و مقام آن حضرت نزد پیامبرگرامی اسلام(ص) پرداخت و بیان داشت: حضرت حمزه(ع) شاخص تمایز دوجریان حق و باطل است که خشم مشرکان و کافران را برانگیخت.

از منظر پیامبر اسلام مصداق شهدا حمزه(ع) است

امام جمعه دزفول در توضیح آیه‌ای از قرآن درباره شخصیت حمزه گفت: مصداق نبیین پیامبر گرامی اسلام، مصداق صدیقین حضرت علی(ع)، مصداق شهدا حمزه(ع) است و مصداق صالحین، حضرت فاطمه و حسنین فرزندان او هستند.

وی افزود: حضرت حمزه ابن عبدالمطلب ملقب به سیدالشهدا و اسدالله و اسدالرسول می‌باشد که از نظر سِنی دو سال بزرگتر از پیامبر اسلام بوده است.

پیامبرگرامی اسلام به حمزه خیلی علاقه و محبت داشت به همین جهت حمزه محبوب‌ترین نامها نزد پیامبر بود

وی انس و الفت پیامبر گرامی اسلام به حضرت حمزه را به دلیل همنشینی در دوران کودکی، اخوت رضاعی، قرابت ذاتی، هم سن بودن و برخورداری از عواطف حضرت عبدالمطلب(ع) دانست و افزود: پیامبر به حمزه سید الشهدا خیلی علاقه و محبت داشت به همین جهت حمزه محبوب‌ترین نامها نزد پیامبر بود.

وقتی حضرت حمزه ایمانش را به اسلام اظهار کرد؛ سردمداران قریش فهمیدند که پیامبر نیرومندتر شده است

امام جمعه دزفول بیان داشت: وقتی حضرت حمزه ایمانش را به اسلام اظهار کرد؛ سردمداران قریش فهمیدند که پیامبر نیرومندتر شده است.

با گرویدن حمزه به اسلام، مشرکان، از بسیاری از نقشه‌ها که علیه اسلام در سر داشتند منصرف شدند

وی افزود: با گرویدن حمزه به اسلام، مشرکان، از بسیاری از نقشه‌ها و دسیسه‌هایی که علیه اسلام در سر داشتند منصرف شدند.

چگونگی شهادت حضرت حمزه و زیارت مزار ایشان توسط حضرت فاطمه زهرا(س)

امام جمعه دزفول درخصوص چگونگی شهادت حضرت حمزه و زیارت مزار ایشان توسط حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: حضرت حمزه به هنگام شهادت روزه بود و پس از به هلاکت رساندن ۳۱ تن از سران دشمن، به شهادت رسید و بدن مبارکش توسط زنی به نام هند مثله شد.

حضرت زهرا(س) یکی از زائرین هفتگی مزار حضرت حمزه بود

وی افزود: در روایت آمده است پس از شهادت حمزه؛ پیامبر گرامی کنار پیکر مطهر حمزه آنقدر گریه کرد که نفسهای مبارکش به شماره افتاد؛ و حضرت زهرا(س) یکی از زائرین هفتگی مزار آن حضرت بود.

خطبه دوم: از منظر پروردگار متعال شرط قبولی عبادات و عمل صالح تقوا و خداترسی است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم با دعت به تقوای الهی گفت: از منظر پروردگار متعال شرط  قبولی عبادات و عمل صالح تقوا و خداترسی است.

هر محب به اهل بیت باید سعی کند با شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی آشنا بشود و از آن بزرگوار الگو بگیرد

امام جمعه دزفول با گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: امام هادی علیه السلام در مورد ایشان ویژگی خاصی در بین امامزادگان رقم زده است و هر محب به اهل بیت علیهم السلام باید سعی کند با شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی آشنا بشود و از آن بزرگوار الگو بگیرد.

مبارزه با فساد از مطالبات مهم بر زمین مانده رهبری است

امام جمعه دزفول درخصوص دیدار مقام معظم رهبری با کارگران نیز گفت: مبارزه با فساد به عنوان یکی از مهمترین مطالبات بر زمین مانده مقام معظم رهبری است.

همه مسئولان باید مبارزه با فساد را یک وظیفه مستمر بدانند و به صورت همه جانبه با آن مبارزه کنند

وی افزود: همه مسئولان باید مبارزه با فساد را یک وظیفه مستمر بدانند و به صورت همه جانبه با آن مبارزه کنند.

امام جمعه دزفول یکی از مؤلفه‌های مبارزه با فساد را مهار تورم عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم با فساد اقتصادی، اداری و اخلاقی مبارزه کنیم می‌توانیم تورم را مهار کنیم.

سفر آیت الله رئیسی، دستاوردهای فراوانی برای جمهوری اسلامی ایران، سوریه و جبهه مقاومت داشت

امام جمعه دزفول با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه با دعوت رسمی بشار اسد گفت: این سفر، دستاوردهای فراوانی برای جمهوری اسلامی ایران، سوریه و جبهه مقاومت داشت.

دستاوردهای سفر آیت الله رئیسی به سوریه کابوس و خبر بدی برای رژیم منحوس صهیونیستی بودند

وی افزود: دستاوردهای سفر آیت الله رئیسی به سوریه کابوس و خبر بدی برای رژیم منحوس صهیونیستی بودند.

استقبال کم نظیر مردم از رئیس جمهور باعث شد محاصره رژیم صهیونیستی تنگ تر و جبهه مقاومت قوت یابد

وی ادامه داد: استقبال کم نظیر مردم، علمای سوریه و لبنان از رئیس جمهور کشورمان باعث شد محاصره رژیم صهیونیستی تنگ تر و جبهه مقاومت قوت یابد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: ترامپ گفته اسرائیل به دست ایران نابود خواهد شد و طبق گفته نتانیاهو ایران معادل ۵۰ کره شمالی است؛ تمام این اظهارات نشانه قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه دزفول افزود: وقتی نخست وزیر جنایتکار اسرائیل می گوید ما اجازه نمی‌دهیم ایران ما را خفه کند؛ معلوم است که خودشان را در حال غرق شدن می‌بینند.

دشمن در جنگ ترکیبی مسئولان و مردم را امتحان می‌کند تا ببیند در برابر بی‌حجابی واکنش آنها چیست

وی درخصوص جنگ ترکیبی دشمن در زمینه عفاف و حجاب نیز گفت: دشمن در این جنگ مرتب دارد مسئولان و دلسوزان نظام و مردم را امتحان می‌کند تا ببیند در برابر بی‌حجابی واکنش آنها چیست.

خطیب جمعه دزفول بیان کرد: خانمی که حساب شده کشف حجاب می‌کند، برخی مسئولان را درخصوص حجاب آزمایش و بررسی می‌کند چه مکان‌هایی می‌تواند بدون روسری باشد و چه مکان‌هایی خیر؛ در واقع این افراد در حال امتحان حاکمیت هستند و می‌خواهند میزان حساسیت را بسنجند.

مسئولان باید به گونه‌ای رفتار کنند که احساس نشود از قانون و شرع عقب نشینی کرده‌اند

وی افزود: اگر مسئولان و مردم جلوی آنها ایستادند روسری می‌پوشند در غیر این صورت ادامه می‌دهند لذا مسئولان باید به گونه‌ای رفتار کنند که احساس نشود از قانون و شرع عقب نشینی کرده‌اند.

امام جمعه دزفول بیان کرد: خانمی که مروج بی‌حجابی است توئیت کرده گردشگران به یزد نروند زیرا در صورت کشف حجاب، با اعتراض خانم‌های چادری مواجه می‌شوند.

وقتی افراد بدحجاب احساس کنند فضا برای بی‌حجابی تنگ است، کشف حجاب نمی‌کنند

وی با تأکید بر لزوم اعتراض به افراد بدحجاب افزود: وقتی این افراد احساس کنند فضا برای بی‌حجابی تنگ است، کشف حجاب نمی‌کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: برخی سلبریتی‌ها می‌گویند کشف حجاب حق شهروندی است حال باید دید حق را چه تعبیر می‌کنند.

پیام شهید الداغی، ناامنی برای افراد شرور است

خطیب جمعه دزفول شهادت شهید الداغی در سبزوار را گرامی داشت و گفت: باید غیرت در جامعه نهادینه شود؛ و پیام این شهید ناامنی برای افراد شرور است.

باید نقشه راه برای سند راهبردی آموزش و پرورش تهیه شود زیرا معلم معمار آینده کشور است

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تعلیم و تربیت افزود: مقام معظم رهبری از بی ثباتی در مدیریت کلان آموزش و پرورش گلایه کردند چرا که کار فرهنگی در کوتاه مدت انجام نمی‌شود و باید به مسئول مهلت داد.

امام جمعه دزفول بیان کرد: باید نقشه راه برای سند راهبردی آموزش و پرورش تهیه شود زیرا معلم معمار آینده کشور است.

انتقاد از برخی ناهماهنگی‌ها در برنامه ریزی سفر رییس جمهور به دزفول

امام جمعه دزفول ضمن انتقاد از برخی ناهماهنگی‌ها در برنامه‌های سفر رییس جمهور به شهرستان دزفول گفت: رئیس جمهور در سفر به خوزستان اعلام کردند اگر لازم باشد برای رفع مشکلات خوزستان ۷۰ بار به این استان سفر می‌کنم که این ابراز مسئولیت مردم را خوشحال و به جبران عقب افتادگی‌ها امیدوار کرد.

وی افزود: در برنامه ریزی سفر رییس جمهور به دزفول برخی ناهماهنگی‌ها مشاهده شد که انتظار می‌رفت بهتر عمل شود.

امام جمعه دزفول با انتقاد از انجام نشدن خوش آمدگویی رسمی در سفر رئیس جمهور به دزفول و بیان نکردن جایگاه دزفول و مقاومت و علمای این شهر در شهرک صنعتی گفت: زیارت آستان متبرک سبزقبا(ع) نیز اطلاع رسانی نشده بود ضمن اینکه مشاور رییس جمهور در حوزه روحانیت نیز به دزفول سفر کرده بود ولی حتی یک تماس در این خصوص با بنده گرفته نشد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رفت با رئیس شورای شهر دزفول که قبلا(سرپرست) استانداری(هرمزگان) بوده و در این خصوص تجربه داشت مشورت و از تجربه ایشان استفاده می‌شد تا میزبانی بهتری از رئیس جمهور و هیات همراه صورت می‌گرفت.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مدیر بدون تجربه در این شهر موفق نخواهد بود، اظهار کرد: تعارفی در این خصوص ندارم چراکه مصلحت و منافع شهر از همه چیز مهمتر است.

وی افزود: تمام مشکلات مصلای اندیمشک با حضور رئیس جمهور در این شهرستان برطرف و افزون بر ۲۰ میلیارد ریال در این خصوص اختصاص یافت ‌که از این بابت خوشحالیم ولی می‌توانستیم از این ظرفیت برای دزفول نیز استفاده کنیم.

افتخار می‌کنیم فرزندان دزفول در عرصه اجرایی، فرهنگی و نظامی می‌درخشند

امام جمعه دزفول اظهار کرد: افتخار می‌کنیم فرزندان دزفول در عرصه اجرایی، فرهنگی و نظامی می‌درخشند ولی باید گفت فرصت بسیار خوبی برای خدمت به مردم دزفول به دلیل برنامه ریزی بد از دست رفت.

مردم دزفول همواره پای انقلاب، نظام، ولایت و شهدا ایستاده‌اند

امام جمعه دزفول بیان کرد: مردم دزفول همواره پای نظام، ولایت و شهدا ایستاده‌اند و ذره‌ای خلل در حمایت از انقلاب و نظام از طرف مردم دزفول ایجاد نخواهد شد.

قدردانی از همه دست اندر کاران میز خدمت در مصلای دزفول

امام جمعه دزفول در پایان از همه دست اندر کاران میز خدمت در مصلای دزفول قدردانی کرد.