4th، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جمع نمازگزاران مسجد حضرت مهدی(عج) در روز بزرگداشت مقام معلم

امام جمعه دزفول: بالاترین معلم بشریت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) است، اگر معلمین می‌خواهند موفق باشند باید شخصیت و فضایل امیرالمؤمنین را بشناسند.

از نعمتهای بزرگ انقلاب اسلامی شخصیتهایی چون استاد مطهری می‌باشند.

زمان انتشار: 4th, می 2023 ساعت 9:42 ق.ظ | کد خبر: 95036

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع نمازگزاران مسجد حضرت مهدی(عج) در سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری سخنی از امام باقر(ع) بیان کرد و گفت: گذشتن از بردار مؤمنی که به تو ستم کرده, وصل کردن با کسی که از تو بریده و حلم و بردباری داشتن نسبت به کسی که با تو برخورد جاهلانه داشته؛ از مکارم دنیا و آخرت هستند.

امام جمعه دزفول به جامع الاطراف بودن شهید مطهری در تألیفات و علوم خود اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان برای همه سطوح سنی آثار و تألیفات دارند؛ یکی از نعمتهای بزرگ انقلاب اسلامی شخصیتهایی چون استاد شهید مرتضی مطهری می‌باشند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: استاد مطهری وادی‌های اعتقادی انقلاب اسلامی را به واسطه افکار و روشهای خود محکم کرد و با تحریفات موجود در زمان خود ایستادگی و مقابله کرد و می‌توان ایشان را شهید جهاد تبیین دانست.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: شهید مطهری معلمی است که تمام خصوصیات یک معلم برتر را دارد، دست پرورده مکتب امیرالمؤمنین است و هیچ الگویی بالاتر امیرالمؤمنین علی(ع) برای این شهید بزرگوار نیست.

امام جمعه دزفول به سخن ارزشمندی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: به فرموده امیرالمؤمنین ارزش هر انسانی به آن چیزی است که آن را نیکو می‌شمارد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: بالاترین معلم بشریت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) است، اگر معلمین می‌خواهند موفق باشند باید شخصیت و فضایل امیرالمؤمنین را بشناسند.