3rd، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
دردیدار رییس آموزش و پرورش دزفول وجمعی ازمعاونین درروز بزرگداشت مقام معلم

امام جمعه دزفول: باید اندیشه شهید مطهری را در مدارس نهادینه کرد که با این کار می‌توان گفت مقام معلم را ارج نهاده‌ایم.

یکی از اهداف آموزش و پرورش باید نهادینه کردن اندیشه شهید مطهری باشد.

زمان انتشار: 3rd, می 2023 ساعت 11:22 ق.ظ | کد خبر: 95023

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در دیدار رییس آموزش و پرورش دزفول به همراه جمعی از معاونین و معلمان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید استاد مطهری و بزرگداشت مقام معلم گفت: زحمات و تلاشهایی که باعث پیشرفت می‌شود ارزشمند است ولی حد یقفی ندارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: در کمالات علمی و فرهنگی و معنوی نهایتی وجود ندارد و باید طالب ترقی بود و به وضع موجود اکتفا نکرد، در مسائل پیشرفت معنوی و فرهنگ و کمالات انسان، هر جا احساس شد که این اندازه کفایت می‌کند ابتدای سقوط است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: سالروز شهادت استاد مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم همزمان است به همین جهت یکی از اهداف آموزش و پرورش باید نهادینه کردن اندیشه شهید مطهری باشد، دانش آموزان باید با تفکر شهید مطهری تربیت شوند چون شخصیتی است که تمام ابعاد علمی و فرهنگی را دارد.

وی تصریح کرد: آثار و تألیفات شهید مطهری همه مفید هستند هم آثاری برای کودکان دارد و هم آثاری برای علما دارد، با قلم شیوا و روان در زمینه‌های مختلف تألیفاتی دارد که در ذهن می‌ماند.

امام جمعه دزفول گفت: می‌توان در مدارس سیره مطالعاتی آثار شهید مطهری را در سطوح مختلف سنی بگذارند؛ بسیاری از این آثار قابلیت درسی شدن را دارند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: اگر در دوران طلایی که دانش آموزان در آموزش و پرورش مشغول تحصیل هستند مسائل و مطالب فرهنگی و اعتقادی و باورهای دینی را در قالب صحیح و روشهای جذاب آموزش داده شود کار بسیار بزرگی انجام شده است.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه نباید به مسائل تشریفاتی روز معلم بسنده کرد اظهار داشت: باید اندیشه شهید مطهری را در مدارس نهادینه کرد که با این کار می‌توان گفت مقام معلم را ارج نهاده‌ایم.

وی تصریح کرد: کار معلم کار بزرگی است و در حکم عبادت است، تعلیم و تعلم، و تربیت و پرورش کاری سخت و دشوار است ولی نتایج بسیار شیرینی دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی شهید مطهری را شهید جهاد تبیین دانست و گفت: این شهید بزرگوار یک تنه در مقابل تحریفات و انحرافات فکری ایستاد و نگذاشت در جامعه نهادینه شوند که کار بزرگی بود، و خون خود را در این راه اهدا کرد.