28th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید محمود دانشیار

حب دنیا شما را گول نزند.

زمان انتشار: 28th, آوریل 2023 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 95016

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید محمود دانشیار

که در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَالْعَصْرِ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْر إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرٍِ

قسم به زمان که انسان در زیانکاری است مگر آنانکه به خدا ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند و همدیگر را توصیه به حق و صبر کردند.(قرآن کریم)

وصیت‌نامه‌ام را با نام خدا شروع کردم که هر کس آن را می‌خواند هیچوقت خدا را از یاد نبرد. شاید چیزهایی که می‌خواهم بگویم آنها را شنیده باشید ولی شاید شیرین باشد که سخنان آخر عمر یک بنده خدا را بدانید و من و هر کس که وصیت نامه می‌نویسد به این امید می‌نویسد که شما که زنده‌اید آن را بخوانید و به آن عمل کنید.

یک توصیه دارم به کسانیکه هنوز به جهان غیب و روز معاد ایمان نیاورده‌اند و هنوز از مرگ می‌ترسند قرآن می‌فرماید(کَیْفَ تَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَکُنْتُمْ أَمْوَاتًا فَأَحْیَاکُمْ ثُمَّ یُمِیتُکُمْ ثُمَّ یُحْیِیکُمْ ثُمَّ إِلَیْهِ تُرْجَعُونَ)(قرآن کریم)

چگونه کافر می‌شوید به خدا در صورتی که شما نبودید، خدا ما را زنده کرد و باز زنده می‌کند که بازگشت همه بسوی خداست.

برادران و خواهران از راهی که قرآن به ما نشان داده منحرف نشوید و راه صراط المستقیم را پیدا کنید پس حال که ما می‌دانیم همه می‌میریم دوباره بسوی خدا بازگشت می‌کنیم چرا جان خود را فدای دین خدا نکنیم، چرا مال خود را فدای خدا نکنیم ما که چیزی از خودمان نداریم نه آمدنمان دست خودمان است و نه رفتنمان و نه ماندنمان پس همه چیز از خداست و برای خداست.

براداران و خواهران حب دنیا شما را گول نزند که بالاخره عمر شما روزی به پایان می‌رسد و دنیا هم روزی به پایان خواهد رسید و در آنجا که کسی نیست به فریاد ما برسد و آنجا یعنی روز معاد است که عذاب خدا شما را در بر خواهد گرفت به دوستانم توصیه می‌کنم که با خود تنها شده و روح خود را پرورش بدهند و توشه خود را جمع کنند و با عشق به الله و با قلبی خالص و با نیتی پاک و با دیدی وسیع و با عملی بدور از ریا و با اشکی سرازیر همیشه آماده سفر باشند چرا که هر انسان ممکن است بمیرد و مورد سئوال پروردگار جهان قرار گیرد.

برادران و خواهران بیشتر به نمازتان اهمیت بدهید و دعا را از یاد نبرید و در قلبتان با خدا سخن بگوئید و همیشه خدا را در نظر داشته باشید و در تمام اعمالتان به یاد خدا باشید که الله یعلم و هر وقت بر شما فشار می آید در نمازتان از خدا کمک بخواهید و صبر را پیشه خود سازید چنانکه قرآن می‌فرماید (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ).

واما در مورد حفظ انقلاب اسلامی چند توصیه دارم، امام را زیاد دعا کنید و از خدا همیشه بخواهید که تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدارد از دولت جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران و کمیته‌ها و غیره پشتیبانی کنید که اینهایند که همانند شمع برای ملت می‌سوزند.

وهمچنین از روحانیت مبارز در خط امام دفاع کنید و آنها را هیچ وقت تنها نگذارید از شماها می‌خواهم که شدیدا با ستون پنجم و گروهکهای منافق آمریکائی مبارزه کنید و بقول امام ارتش (۳۶)میلیونی را درست کنید و از دوستان و برادرانم می‌خواهم که هر کس منافقین را می‌شناسد به مسئولین امر اطلاع دهد وگرنه هیچکدام از شهداء او را نخواهند بخشید چرا که خیانت به اسلام و قرآن و خون شهداء کرده است.

برای فرج امام زمان با گریه و اشک دعا کنید تا بیاید و به این ظلمها پایان دهد و حکومت عدل الهی بامید خدا در تمام جهان گسترده کند.

و اما با شما پدر و مادر گرامی چند کلمه سخن دارم شرمنده هستم در مقابل شما که من هیچوقت نتوانستم فرزند خوبی برای شما باشم و آن حق بزرگی که شما بر گردنم داشتید ادا کنم امیدوارم به بزرگواری خود مرا ببخشید و از من راضی بشوید که رضای شما رضای خداست و اما تو مادر که می‌دانم چقدر برای من زحمت کشیدید و می‌دانم چقدر تو را ناراحت کردم و حال نمی‌دانم مرا خواهید بخشید یا نه؟ ولی امیدوارم که از تقصیرات من در گذرید مادر از تو می‌خواهم که شیرت را حلالم کنی حتما از تو می‌خواهم صبر کنی و مبادا در مرگ من سخنی برانید که روح مرا آزرده خواهی کرد و از تو می‌خواهم وقتی دوستان به خانه آمدند آنها را دلداری دهید و آنها بیاد خدا بیندازی.

از تو پدر بزرگوارم که برای بزرگ کردن من زجرها کشیده‌اید خدا را از یاد مبر و با صبرت دشمن را غمگین و به عزابشان اضافه کن.

تو برادر احمد از تو می خواهم که بیشتر با شغل خود آشنا بشوی و بیشتر به دعا و گریه و خواندن قرآن و یاد دادن آن به نوجوانان همت بگماری که ان‌شاءالله در زندگی موفق و مؤید باشید و در ضمن برادر از تو می‌خواهم که با مهربانی بیش از اندازه به پدر و مادرم خدمت کنید تأکید می‌کنم که این مسئله را زیاد نبرید.

و اما برادر محمد امیدوارم از اینکه تو را ندیدم تا خدا حافظی کنم مرا ببخشید و از تو می‌خواهم که امیر را شهادت طلب بار بیاوری و از همین حالا برای او برنامه ریزی کن و او را به خواندن کتابهای دینی تشویق کن.

از خواهرم که دوست داشتم بعد از مدتها باز او را ببینم ولی متأسفانه نتوانستم شما را ببینم از شما خدا حافظی میکنم و فقط توصیه می‌کنم در باره حضرت زینب و مادرش(س) مطالعه کنید تا بدانید وظایف یک مادر خوب چه می‌باشد و بیشتر به خدا بیندیش و از دیگران نیز خدا حافظی می‌کنم و امیدوارم که جلسه قرآن را ترک نکنید و بیشتر در مجامع مذهبی و نشستهای مذهبی شرکت کنید.

و اما چند توصیه دیگر به خانواده‌ام دارم نماز شب را حتما به پا دارید و در دعاهای کمیل شرکت کنید و گریه کنید و اشک بریزید و از خدا طلب مغفرت کنید وحتما برای بخشش گناهان من دعا کنید.

ضمنا مرا با لباس و بدون غسل دفن کنید البته با در نظر گرفتن مسائل شرعیه و یادتان نرود که هر پنج شنبه منتظرتان هستم حتماً به من سر بزنید از همه دوستان و آشنایان و خانواده‌ام خدا حافظی می‌کنم و امیدوارم که همه شما مرا ببخشید.

خدا یار و نگهدارتان باد

روزی که تـــو آمــدی به دنیا عریان                   جمعی به تو خندان و تو بودی گریان

کاری بکن ای دوست که به وقت رفتن                   جمعی به تو گریان و تو باشی خندان

والسلام

محمود دانشیار

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول