1st، می 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آیین افتتاحیه رزم مقدماتی مزین به نام شهید محمدحسین اثنی عشری

امام جمعه دزفول: توصیه می‌کنم از تمام فرصتها و ظرفیتهایی که این دوره دارد استفاده کنید و به این مقطع زمانی بها داده و برنامه ریزی داشته باشید.

یکی از عوامل قدرت ملت ایران ایمان آنهاست که در شهدا تجلی یافت.

زمان انتشار: 1st, می 2023 ساعت 1:41 ب.ظ | کد خبر: 95009

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آیین افتتاحیه رزم مقدماتی مزین به نام شهید محمدحسین اثنی عشری اولین شهید انتفاضه دزفول گفت: دوره خدمت سربازی یکی از بهترین دوران جوانی و فرصتی است که در زندگی و سرنوشت ما مؤثر خواهد بود.

امام جمعه دزفول افزود: شهید اثنی عشری که این دوره مزین به نام ا ین شهید می‌باشد جوانی هم سن شما و شجاع بود که با احساس مسئولیت قبل از شروع جنگ تحمیلی در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس به فیض شهادت رسید.

وی به پامی که شهادت جوانان برای ما دارد اشاره کرد و ادامه داد: شهید اثنی عشری با احساس مسئولیت به جهاد در مقابل اسراییل، دشمن اسلام پرداخت؛ نباید با صرف تجلیل، از شهدا بگذریم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: در طول ۴۵ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی روحیه شهادت طلبی و جهاد در مقابل دشمنان اسلام استمرار یافته است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: توصیه می‌کنم از تمام فرصتها و ظرفیتهایی که این دوره دارد استفاده کنید و به این مقطع زمانی بها داده و برنامه ریزی داشته باشید.

امام جمعه دزفول گفت: یکی از آسیبهایی که انسان را تهدید می‌کند بی حوصلگی در فکر کردن است، تلاش کنید از این آسیب مصون بمانید.

وی تأکید کرد: اگر انسان بخواهد برای جامعه مفید باشد باید نسبت به همه مسائل تأمل و تفکر داشته باشد و عبرت بگیرد، چراکه لاجرم زمان می‌گذرد و باید از فرصتی که در اختیار است به درستی استفاده کرد.

امام جمعه دزفول به وظایف فردی و اجتماعی انسان اشاره کرد و افزود: گاهی امتی برای امتهای دیگر امام و پیشوا می‌شود و آن زمانی است که آن جامعه و امت سرآمد باشد، بعنوان مثال اگر ایران قوی و مقتدر داشته باشیم برای امتها و ملتهای دیگر الگو و امام خواهیم بود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: جوانان، روح و جان جامعه هستند چراکه نیروی جوان نیروی محرکه و پیش برنده جامعه می‌باشد، فرماندهان دوران دفاع مقدس همه جوانانی بودند که دوره نظامی خاصی هم ندیده بودند ولی با همت و تکیه بر استعدادها و توانمندیهای خدادادی خود، درخشیدند.

وی ایمان و تفکر اسلامی مردم را عامل شکست استکبار جهانی دانست و افزود: اگر شور جوانی در مسیر صحیح هدایت شود رشد می‌کند، ائمه اطهار، پیشوایان دین و شهدا الگوهای ما هستند، باید از آنها پیروی کنیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: یکی از عوامل قدرت ملت ایران ایمان آنهاست که در شهدا تجلی یافت.

امام جمعه دزفول به سالروز شهادت استاد مطهری اشاره کرد و گفت: استاد مطهری مغز متفکر انقلاب اسلامی و شهید جهاد تبیین بود.