28th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند و نقش مؤثری در پیروزی انقلاب داشتند.

باید توجه ویژه‌ای به حقوق، دستمزد، بیمه و سایر خدمات آنها شود تا با همت و تلاش بیشتری کار کنند و باعث رونق تولید شوند.

زمان انتشار: 28th, آوریل 2023 ساعت 7:07 ب.ظ | کد خبر: 94982

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز“ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

انسان تا تقوا نداشته باشد، از نعمت و موهبت هدایت برخوردار نخواهد شد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول با دعوت مردم به تقوای الهی و با استناد به این آیه قرآن «وَالَّذِینَ اهْتَدَوْا زَادَهُمْ هُدًى وَآتَاهُمْ تَقْوَاهُمْ» گفت: خداوند متعال در این آیه، هدایت را که یکی از بزرگترین مواهب الهی است به انسان عنایت کرده و آن را با تقوا ملازم و قرین قرار داده است.

وی افزود: انسان تا تقوا نداشته باشد، از نعمت و موهبت هدایت برخوردار نخواهد شد.

تأثیر نصیحت و کاربرد آن در جامعه از منظر قرآن

امام جمعه دزفول در خصوص تأثیر نصیحت و کاربرد آن در جامعه از منظر قرآن گفت: موعظه و پند باعث می‌شود که قلب انسان نورانی و زنده بشود.

یکی از شرایط نصیحت پذیری، قابلیت قابل است

وی بیان داشت: یکی از شرایط نصیحت پذیری، قابلیت قابل است؛ و تأثیر پذیری نصیحت باید به گونه‌ای باشد که آن شخص قابلیت قبول نصیحت را داشته باشد.

از منظر امام حسن عسگری علیه السلام کسی که برادرش را پنهانی نصیحت کند پس به تحقیق او را آراسته است

امام جمعه دزفول درباره نصیحت و محتوای آن گفت: از منظر امام حسن عسگری علیه السلام کسی که برادرش را پنهانی نصیحت کند پس به تحقیق او را آراسته است.

پیامبر اسلام: درباره احادیث ما با یکدیگر گفتگو کنید، زیرا احادیث ما دلها را از آلودگی‌ها و زنگارها صیقل می‌دهد

وی افزود: در حدیثی پیامبر گرامی اسلام(ع) می‌فرماید درباره احادیث ما با یکدیگر گفتگو و مذاکره کنید، زیرا احادیث ما دلها را از آلودگی‌ها و زنگارها صیقل می‌دهد.

بیان ماجرای علی بن حمزه از شیعیان امام صادق علیه السلام و سرانجام دوری دوستش از گناه در خزانه داری بنی‌امیه

امام جمعه دزفول در پایان این خطبه با بیان ماجرای علی بن حمزه از شیعیان امام صادق علیه السلام و سرانجام دوری دوستش از گناه در خزانه داری بنی‌امیه گفت: باید از کمک کردن بر گناه اجتناب کرد؛ و همکاری‌های مردم  بر اساس بر و تقوا باشد.

خطبه دوم: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام خداترسی سرلوحه زندگانی متقین و پرهیزگاران است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز گفت: از منظر  امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام خداترسی سرلوحه زندگانی متقین و پرهیزگاران است.

ترس از خدا بزرگترین و مهمترین عامل بازدارنده از معصیت و گناه است

وی افزود: ترس از خدا بزرگترین و مهمترین عامل بازدارنده از معصیت و گناه است.

رهبر معظم انقلاب تأکید زیادی بر اتحاد و همبستگی داشتند و سه راهبرد در این زمینه در نظر گرفتند

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان و تأکید ایشان بر اتحاد و همبستگی گفت: رهبر معظم انقلاب تأکید زیادی بر اتحاد و همبستگی داشتند و سه راهبرد در این زمینه در نظر گرفتند.

تقویت اراده ملی در حل مشکلات کشور یکی از راهبردهای مورد تأکید مقام معظم رهبری است

وی افزود: تقویت اراده ملی در حل مشکلات کشور یکی از راهبردهای مورد تأکید مقام معظم رهبری است که رادیو و تلویزیون، رسانه‌ها، خواص، حوزویان و دانشگاهیان باید در این زمینه یک صدا شوند چراکه جبهه استکبار جهانی تمام اراده خود را برای تحمیل خواسته‌های شیطانی خود بر ملت ما بکار گرفته است.

مشکلات کشور با همت و همکاری سه قوه قابل حل هستند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تقویت اراده فردی و جمعی را راه مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و گفت: همکاری، همدلی و هم افزایی همه نیروهای کشور یکی دیگر از راهبردهای رهبر معظم انقلاب برای اتحاد و همبستگی ملی است.

دشمن با تمام قوا مقابل ایران صف آرایی کرده است

وی با بیان اینکه مشکلات کشور با همت و همکاری سه قوه قابل حل هستند، افزود: تمرکز جمعی بر حل مسئله و پرهیز از حاشیه، دیگر راهبرد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب برای تحقق اتحاد و همبستگی ملی است.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم تمرکز بر روی مسائل اساسی کشور و نپرداختن به مسائل حاشیه‌ای از سوی مردم و مسئولان اظهار کرد: دشمن با تمام قوا مقابل ایران صف آرایی کرده است لذا باید از مسائل حاشیه‌ای پرهیز شود.

رژیم جعلی و موقت صهیونیستی نمی‌تواند جلوی پیشرفت جبهه مقاومت را بگیرد

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به اهمیت توجه و کمک به مردم فلسطین گفت: رژیم جعلی و موقت صهیونیستی نمی‌تواند جلوی پیشرفت جبهه مقاومت را بگیرد و با توجه به از دست دادن قدرت بازدارندگی خود به زوال نزدیک می‌شود.

چیزی نمانده که رژیم جنایتکار و کودک کش صهیونیستی از صحنه روزگار محو شود

وی افزود: چیزی نمانده که رژیم جنایتکار و کودک کش صهیونیستی از صحنه روزگار محو شود.

زیردریایی آمریکایی که قصد شیطنت داشت با اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی مواجه شد و شکست خورد

امام جمعه دزفول گفت: اخیرا زیردریایی آمریکایی در حال نزدیک شدن به آب‌های سرزمینی ایران بوده که زیردریایی تمام ایرانی ضمن رصد، آن را با انجام مانورهای خاص مجبور به آمدن روی آب کرده است.

وی افزود: آمریکا با این کار قصد شیطنت داشت ولی با اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی مواجه شد و شکست خورد.

باید در تمام ابعاد جنگ ترکیبی دشمن، قوی و منسجم عمل کنیم تا کسی نتواند به ما زور بگوید

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر لزوم کنترل گرانی و تورم و افزایش تولید و اشتغال بیان کرد: باید در تمام ابعاد جنگ ترکیبی دشمن، قوی و منسجم عمل کنیم تا کسی نتواند به ما زور بگوید.

یکی از مطالبات غیرقابل تغییر ما توجه به بازسازی بقیع است

امام جمعه دزفول با گرامیداشت هشتم شوال سالروز تخریب قبرستان بقیع گفت: علاوه بر مزار چهار امام، مزار تعدادی از دختران و عمه‌های پیامبر و دیگر امامزاده‌ها در این قبرستان واقع شده‌اند.

وی افزود: یکی از مطالبات غیرقابل تغییر ما توجه به بازسازی بقیع است البته دولت سعودی رویکرد خوبی نسبت به این موضوع دارد.

شهید مطهری مغز متفکر انقلاب اسلامی و شهید جهاد تبیین است

وی روز معلم و سالروز شهادت استاد مطهری را نیز گرامی داشت و اظهار کرد: شهید مطهری مغز متفکر انقلاب اسلامی و شهید جهاد تبیین است.

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت روز کارگر؛ کارگران را ستون فقرات اقتصاد کشور دانست و گفت: کارگران باید در عمل و نه در حد شعار تکریم شوند تا با همت بیشتری کار کنند و تولید رونق یابد.

کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند و نقش مؤثری در پیروزی انقلاب داشتند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: کارگران به عنوان رزمندگان جبهه اقتصادی باید در عمل و نه در شعار تکریم شوند و با حل مشکلات اقتصادی آنها شاهد پیشرفت وضعیت اقتصادی کشور باشیم.

وی ادامه داد: کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند و نقش مؤثری در پیروزی انقلاب داشتند که باید توجه ویژه‌ای به حقوق، دستمزد، بیمه و سایر خدمات آنها شود تا با همت و تلاش بیشتری کار کنند و باعث رونق تولید شوند.

قدردانی از حضور رئیس جمهور و هیئت دولت به خوزستان و دزفول

امام جمعه دزفول در فراز دیگری از این خطبه با قدردانی از حضور رئیس جمهور و هیئت دولت به این شهر گفت: انتظار می‌رفت برنامه ریزی بهتری برای حضور رئیس جمهور در دزفول صورت می‌گرفت تا مردم بتوانند دیداری با آیت الله رئیسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم دزفول در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین رأی را به آیت الله رئیسی دادند، افزود: مردم دزفول شایسته تکریم و قدرشناسی هستند.

گرامیداشت شهادت آیت الله سلیمانی و تقدیر از برگزار کنندگان آیین نماز عید فطر

امام جمعه دزفول شهادت آیت الله سلیمانی را نیز گرامی داشت و از برگزار کنندگان آیین نماز عید فطر در دزفول قدردانی کرد.