22nd، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین نماز باشکوه عید فطر دزفول

امام جمعه دزفول: سفرهای آیت الله رئیسی به استان تاکنون برکات زیادی را برای خوزستان به همراه داشته است.

رئیس جمهور و هیات دولت آخر همین هفته به استان خوزستان و دزفول سفر می‌کنند.

زمان انتشار: 22nd, آوریل 2023 ساعت 5:05 ب.ظ | کد خبر: 94964

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با شکوه نماز عید سعید فطربا حضور اقشارمردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی در خیابانهای اطراف مصلای دزفول برگزار شد.

برای آخرت توشه بردارید بدرستی که بهترین توشه‌ها تقوا و خداترسی است

خطیب نماز عید سعید فطر در خطبه اول ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: خدای متعال می‌فرماید برای آخرت توشه بردارید بدرستی که بهترین توشه‌ها تقوا و خداترسی است.

مشایعت عملی یعنی بدنبال حضرت علی(ع) حرکت کرد و اهداف والای آن وجود مقدس را دنبال نمود

امام جمعه دزفول با تبریک عید سعید فطر و آرزوی سلامتی برای همه مردم از شیعه امیر مومنین علی علیه السلام بودن به عنوان یکی از دستاوردهای ماه مبارک رمضان نام برد و گفت: شیعه علی علیه السلام تنها با حرف و علاقه نیست بلکه شیعه علی یعنی امیر مؤمنان علیه السلام را مشایعت و همراهی کند.

می‌توان به سمت آن قله رفیع حرکت کرد و خود را به شیعه حقیقی آن حضرت نزدیک نمود

وی افزود: مشایعت عملی یعنی بدنبال آن حضرت حرکت کرد و اهداف والای آن وجود مقدس را دنبال نمود.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: هرچند به رغم همه تلاشها نمی‌توان به مقام و رتبه امام علی علیه السلام نائل شد اما می‌توان به سمت آن قله رفیع حرکت کرد و خود را به شیعه حقیقی آن حضرت نزدیک نمود.

حضرت علی(ع) اولین کسی بود که به پیامبر گرامی اسلام ایمان آورد و آن حضرت را تصدیق کرد

امام جمعه دزفول با بیان جایگاه حضرت علی علیه السلام نزد پیامبر گرامی اسلام گفت: حضرت علی(ع) اولین کسی بود که به پیامبر ایمان آورد و آن حضرت را تصدیق کرد.

امانتی که خدا از طریق امین الله در اختیار انسان قرار مى‌دهد، اعتقادات صحیح و اعمال صالح است

امام جمعه دزفول در پایان این خطبه با یاد آوری ۱۲ خصلت از امیر مؤمنان حضرت علی(ع) در زیارت امین الله تصریح کرد: امانتی که خدا از طریق امین الله در اختیار انسان قرار مى‌دهد، اعتقادات صحیح و اعمال صالح است، که ان‌شاءالله بتوان به عنوان دستاوردهای ماه مبارک رمضان از آن صیانت کرد.

خطبه دوم: «قَد خَلَعَ سَرابیلَ الشَّهَواتِ» یعنی متقین کسانی هستند که جامه‌هاى نفسانی را کنار گذاشتند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز عید فطر با دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: امام علی علیه السلام در یک جمله در نهج البلاغه می‌فرمایند قَد خَلَعَ سَرابیلَ الشَّهَواتِ یعنی متقین کسانی هستند که جامه‌هاى نفسانی را کنار گذاشتند.

تبیین دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان گفت: حضرت آقا در این دیدار ماه مبارک رمضان را برای جوان بهار مضاعف دانستند و بر لزوم آشنایی با زندگی شهدا تأکید کردند.

وی با اشاره به اهمیت تقویت مبانی معرفتی مانند عدالت، آزادی و انتظار فرج افزود: احساس مسئولیت نسبت به مسائل کشور، داشتن امید و قطبی نکردن جامعه دانشجویی از دیگر موارد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان است.

زبان دانشجو نباید صرفا گوینده مشکلات باشد بلکه باید راهکار هم برای رفع مشکلات ارائه دهند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی قطبی کردن جامعه دانشجویی را از برنامه‌های دشمن دانست و اظهار کرد: زبان دانشجو نباید صرفا گوینده مشکلات باشد بلکه باید راهکار هم برای رفع مشکلات ارائه دهند.

راهپیمایی‌ها نوعی رفراندوم هستند

امام جمعه دزفول بر لزوم خودداری از سطحی نگری و تندگویی در اظهارنظرها و ملی نکردن مشکلات محلی از سوی دانشجویان گفت: برخی برگزاری رفراندوم را مطرح می‌کنند که شدنی نیست اگرچه راهپیمایی‌های هر سال و بیرون آمدن آن جمعیت عظیم مردم، نوعی رفراندوم هستند.

رهبر معظم انقلاب از دانشجویان خواست از خط و صراط مستقیم الهی منحرف نشوند

وی با بیان اینکه دانشجو باید به دنبال ایجاد تحول در ذهن و ماهیت جامعه باشد، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از دانشجویان خواست از خط و صراط مستقیم الهی منحرف نشوند.

لزوم هشیاری در برابر جنگ ترکیبی دشمن

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر لزوم هشیاری در برابر جنگ ترکیبی دشمن بیان کرد: برخی رسانه‌ها اصرار دارند که ملت ایران از اعتقادات دینی و اسلامی خود رویگردان شده‌اند که این یکی از ابعاد جنگ ترکیبی علیه ما است.

وی با اشاره به اینکه دشمن با القای این موضوع به دنبال دلسرد کردن ملت ما است، اضافه کرد: جمعیت زیادی در شب‌های قدر و راهپیمایی روز قدس آمدند که نشان می‌دهد ادعای رویگردان شدن ملت از اعتقادات دینی دروغ است.

سپاه به کابوس رژیم صهیونیستی تبدیل شده است

امام جمعه دزفول با تبریک سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه به کابوس رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

سفرهای آیت الله رئیسی به استان تاکنون برکات زیادی را برای خوزستان به همراه داشته است

امام جمعه دزفول با بیان این خبر رئیس جمهور و هیات دولت آخر همین هفته به استان خوزستان و دزفول سفر می‌کنند افزود: آیت الله رئیسی تاکنون هفت بار به استان خوزستان سفر کرده و بیشترین سفر استانی را به این استان داشته که برکات زیادی را برای خوزستان به همراه داشته است.

برنامه ریزی انجام شده برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در دزفول

وی در پایان این خطبه با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای آزادی زندانیان در دزفول اظهار کرد: ما اعلام کرده بودیم برای آزادسازی زندانیان هر خانواده مبلغ ۴۰ هزار تومان پرداخت کند که ۶۸۵ خانواده این مبلغ را واریز کردند و در مجموع ۵۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان جمع آوری شد.

امام جمعه دزفول افزود: امید است این کار خیر همچنان تداوم یابد تا بتوان تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را که مشکل مالی پیدا کرده‌اند، آزاد کرد.