21st، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در پنجمین و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی باید با تذکر مؤدبانه و هوشمندانه بر اساس قانون اقدام لازم انجام شود.

با تشکیل ستاد حجاب و عفاف در دزفول سامانه‌های نظارتی برای برخورد با تمام مظاهر بدحجابی فعال شده‌اند.

زمان انتشار: 21st, آوریل 2023 ساعت 8:52 ب.ظ | کد خبر: 94949

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز “ در آخرین روز از ماه مبارک رمضان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر حضرت علی علیه السلام به هر اندازه‌ای که تقوا و خداترسی انسان بیشتر باشد گناهنش کمتر می‌شود

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام به هر اندازه‌ای که تقوا و خداترسی انسان بیشتر باشد گناهنش کمتر می‌شود.

تبیین صیانت از دستاوردهای ماه مبارک رمضان

امام جمعه دزفول به تبیین صیانت از دستاوردهای ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: مردم در این ماه رحمت و مغفرت با شب زنده داری و استغفار، تلاوت قرآن و دعا یک ماه عبادت و بندگی خدای متعال را کردند که ان شاء الله مورد قبول قرار گیرد.

اخلاق نیکو سبب برکت در رزق و روزی می‌شود

وی با بیان روایتی از امام موسی کاظم علیه السلام درباره خوش خلقی افزود: اخلاق نیکو سبب برکت در رزق و روزی می‌شود و در حقیقت گنجهای روزی در خوش اخلاقی است.

باید تلاش کرد خوش اخلاقی، حلم و سعه صدر را پس از ماه مبارک رمضان با گشاده رویی و چهره خندان تداوم داد

وی گفت: باید تلاش کرد خوش اخلاقی، حلم و سعه صدر را پس از ماه مبارک رمضان با گشاده رویی و چهره خندان تداوم داد.

آخرت باوری و ابدیت اندیشی از دستاوردهای ماه مبارک رمضان است

امام جمعه دزفول آخرت باوری و ابدیت اندیشی را از دستاوردهای ماه مبارک رمضان دانست و افزود: فلسفه دین این است که زندگی دنیا اصل نیست بلکه مقدمه و راهی است برای سرای آخرت که در این زمینه آیات متعددی در قرآن کریم نازل شده است.

از هوای نفس خودداری کنید؛ چراکه پیروی از خواهش‌های نفسانی انسان را در دنیا و آخرت بیچاره می‌نماید

خطیب نماز جمعه دزفول یکی دیگر از دستاوردهای ماه مبارک رمضان را اجتناب ازخواسته‌های نفسانی برشمرد و افزود: در این زمینه آیات فراوانی در قرآن آمده است که از هوای نفس خودداری کنید؛ چراکه پیروی از خواهش‌های نفسانی انسان را در دنیا و آخرت بیچاره می‌نماید.

امام خمینی(ره) می‌فرمود: عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید؛ باید به این باور اعتقاد داشته باشیم

امام جمعه دزفول از حضور باوری خداوند در زندگی انسان از دیگر عوامل صیانت از دستاوردهای ماه مبارک رمضان نام برد و افزود: امام خمینی(ره) می‌فرمود: عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید؛ باید به این باور اعتقاد داشته باشیم.

پند و موعظه شنیدن غفلت را از بین می‌برد و سبب نجات و سعادت انسان می‌شود

امام جمعه دزفول مراقبه، پند پذیری و موعظه شنوی را از دیگر موارد صیانت از دستاوردهای ماه مبارک رمضان برشمرد و افزود: پند و موعظه شنیدن غفلت را از بین می‌برد و سبب نجات و سعادت انسان می‌شود.

از منظر قرآن حال روح و جان مراقبت، تقوا و ارتباط با پروردگار است

وی تأکید کرد: از منظر قرآن حال روح و جان مراقبت، تقوا و ارتباط با پروردگار است.

خطبه دوم: از منظر قرآن کریم فرجام متقین و پرهیزگاران رستگاری است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در خطبه دوم نماز با تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم فرجام متقین و پرهیزگاران رستگاری است.

نیروهای مسلح حصاری مستحکم برای حفاظت از جامعه، ملت و کشور هستند که این افتخار و مسئولیتی بزرگ است

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرماندهان ارشد جمهوری اسلامی گفت: نیروهای مسلح حصاری مستحکم برای حفاظت از جامعه، ملت و کشور هستند که این افتخار و مسئولیتی بزرگ است.

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به جنگ سوریه، لیبی و سودان گفت: طراحی و پشت پرده تمام این جنگ‌ها دست صهیونیست‌ها دیده می‌شود که باید نیروهای مسلح با توکل به خدا ضمن غافل نشدن از مکر و نقشه دشمن، خود را به تجهیزات پیشرفته مسلح کنند.

 هوشیاری مداوم در جنگ ترکیبی ضروری است

وی با تأکید بر اهمیت غافل نشدن از دشمن و دست کم نگرفتن آن و در کنار باور به شکست پذیر بودن دشمن، افزود: استکبار جهانی، جنگ ترکیبی را علیه ملت ایران اسلامی در دستور کار دارد که هوشیاری مداوم در این زمینه ضروری است.

شکسته شدن هیمنه دلار، فروپاشی استکبار جهانی را در پی خواهد داشت

امام جمعه دزفول گفت: دلارزدایی بین کشورهای جهان شروع شده و سرعت گرفته است و باید از تجربه سایر کشورها برای کاهش وابستگی به دلار استفاده کرد.

وی افزود: هیمنه استعماری استکبار جهانی که مبتنی بر آقایی دلار است باید شکسته شود که شکسته شدن هیمنه دلار، فروپاشی استکبار جهانی را نیز در پی خواهد داشت.

عادی سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی شکست خورد

امام جمعه دزفول با اشاره به سفر وزیر امور خارجه سوریه به عربستان گفت: این سفر مهم دیپلماتیک موجب نقش برآب شدن توطئه اسرائیل و آمریکا برای منزوی کردن این کشور و محور مقاومت را در پی داشت.

وی ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش بودند که کشورهای عربی را به عادی سازی روابط با اسرائیل مجبور کنند و ایران و همپیمانان آن را در انزوا قرار دهند که با تغییر مناسبات دیپلماتیک میان کشورهای اسلامی شاهد هستیم سران کشورهای عربی و اسلامی به جای سفر به تل‌آویو به سوریه و ایران سفر می‌کنند که این شکست بزرگی برای اسرائیل و آمریکا بود.

مستکبران چاره‌ای جز خروج از منطقه نخواهند داشت

خطیب نماز جمعه دزفول اظهار کرد: با تقویت روابط دیپلماتیک میان کشورهای اسلامی جایی برای اشغالگران اسرائیلی و آمریکایی در منطقه وجود نخواهد داشت و این مستکبران چاره‌ای جز خروج از منطقه نخواهند داشت.

نشانه‌های افول آمریکا آشکار شده است

امام جمعه دزفول با اشاره به سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در طبس گفت: آمریکا تصور می‌کرد با یک عملیات ضربتی توان آزاد کردن جاسوس‌های دستگیر شده سفارتشان در ایران را دارد ولی دست خدا بالاتر از آنها بود و آمریکایی‌ها در صحرای طبس زمین گیر شدند.

وی با اشاره به سرعت گیری افول آمریکا افزود: نشانه‌های افول آمریکا برای همه کارشناسان بین المللی آشکار شده است و روزی را خواهیم دید که شیطان بزرگ شکست خواهد خورد و هیمنه استکباری آن فروخواهد پاشید.

تشکیل ستاد حجاب و عفاف در دزفول و فعالیت‌های آن

امام جمعه دزفول با اشاره به تشکیل ستاد حجاب و عفاف در دزفول تأکید کرد: در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی نباید کسی سلیقه‌ای و خودسرانه عمل کند بلکه باید با تذکر مؤدبانه و هوشمندانه بر اساس قانون اقدام لازم انجام شود.

وی افزود: سامانه‌های نظارتی برای برخورد با تمام مظاهر بدحجابی در فضای واقعی و مجازی این شهرستان فعال شده‌اند که طی هفته جاری ۴۴۰ نفر از افرادی که در این شهرستان با بدحجابی قانون را نقض کرده بودند، اعمال قانون شدند.

برخورد با بی حجابی به گونه‌ای نباشد که موجب سوء استفاده دشمنان شود

وی با بیان اینکه در برخورد با بی حجابی، برخورد فیزیکی هیچ جایگاهی ندارد، افزود: برخورد با بی حجابی به گونه‌ای نباشد که موجب سوء استفاده دشمنان شود؛ همه در این زمینه باید مراقبت کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه همه مظاهر بی حجابی شناسایی و اعمال قانون می‌شوند، گفت: مردم دزفول نسبت به بی حجابی در این شهر دغدغه مند هستند و برخورد با بدحجابی در پاسخ به مطالبه‌های مردم دارالمومنین دزفول است.

وی افزود: دشمن به دنبال دوقطبی کردن کشور است که باید مراقبت لازم صورت گیرد تا در برخورد با بدحجابی هدف دشمن که همان شکاف در جامعه است، محقق نشود.

دشمن به دنبال دوقطبی کردن کشور است که باید مراقبت لازم صورت گیرد

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از این خطبه با تأکید بر اطلاع رسانی نماز عید فطر از مردم خواست در این روز از خدای متعال حاجات بزرگ درخواست کنند که مهمترین آن مقام ابرار است.

برای عالم مجاهد مرحوم آیت الله سید عبدالحسین لاری در دزفول کنگره بزرگداشتی برگزار شود

امام جمعه دزفول با گرامیداشت سالروز شهادت امیر سپهبد قرنی و سالروز درگذشت عالم مجاهد مرحوم آیت الله سید عبدالحسین لاری گفت: این عالم مجاهد اصالتاً دزفولی و از پیشگامان مبارزه با استبداد و استعمار و از کسانی بود زمینه تشکیل حکومت اسلامی را فراهم کرد و مقام معظم رهبری خیلی به ایشان علاقه دارند.

وی پیشنهاد کرد برای این عالم مجاهد در دزفول کنگره بزرگداشتی برگزار شود.

خبر از سفر رئیس جمهور به استان خوزستان

امام جمعه دزفول همچنین از سفر هفته آینده رئیس جمهور به استان خوزستان خبر داد.

تقدیر از دست اندر کاران برگزاری شبهای قدر و توصیه به دادن هدیه کتاب در عید فطر

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین  از علما و روحانیون، اساتید حوزه علمیه، دست اندر کاران برگزاری شبهای قدر، هیئات مذهبی، و رادیو دزفول که در برنامه‌های معنوی ماه مبارک رمضان نقش آفرینی کردند قدردانی کرد.

امام جمعه دزفول در پایان مطالعه کتاب راستینه در خصوص پاسخ به شبهات اغتشاشات اخیر را به نماز گزاران توصیه کرد و از مردم خواست هدیه کتاب در عید فطر را به عنوان عیدی در نظر بگیرند.