20th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 20th, آوریل 2023 ساعت 6:26 ب.ظ | کد خبر: 94929

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با اشاره به حدیثی از معصوم گفت: ماه رمضان میدان مسابقه‌ای به سمت رضوان الهی برای بندگان است، عده‌ای سبقت گرفته و رستگار می‌شوند و عده‌ای آن را جدی نگرفته، تلاش نمی‌کنند و زیان می‌بینند.

امام جمعه دزفول افزود: ماه رمضان سراسر رحمت و برکت است و امید است که از فیوضات این ماه شریف بهره مند شده باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن تقدیر از فرماندار قبلی، به فرماندار جدید خوش آمد گفت و تصریح کرد: امید است که فرماندار شهرستان دزفول حمایت از امور فرهنگی شهرستان را در صدر کارهای خود داشته و مسیر گذشته را ادامه دهد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به این که باید در چهارچوب ضوابط شریعت و قانون حرکت کرد، اظهار داشت: در موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید با تأمل و تأنی و برنامه ریزی دقیق پیش رفت و در عین حال هیچ وقت مبانی اعتقادی نسبت به این فریضه الهی خصوصا عفاف و حجاب نباید فراموش شود.

وی یادآور شد: ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری و روز دزفول یکی از دستاوردهای شورای فرهنگ عمومی شهرستان است که البته افراد زیادی برای تصویب آن تلاش کردند.

امام جمعه دزفول افزود: هر سال در ۴ خرداد فرصتی پیش می‌آید که از گنج دفاع مقدس استفاده شود؛ باید از این فرصت بهره گرفت برای معرفی بیش از پیش دفاع مقدس و مقاومت مردم دزفول که سرمایه بسیار بزرگ و گنجینه فرهنگی و معنوی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: باید بیلبوردها در سطح شهر ساماندهی شده و بر آنها نظارت کامل داشت که اگر با موازین شرع و قانون و فرهنگ هم خوانی نداشته باشد یکی از مظاهر جنگ ترکیبی محسوب می‌شود.

وی افزود: دو قطبی کردن جامعه به هر دلیل، خواست دشمن است و دامن زدن به آن بازی کردن در زمین دشمن است به همین دلیل برخورد با مفاسد خصوصا بی حجابی باید به قانون سپرده شود و به گونه‌ای نباشد که به دو قطبی کردن جامعه بیانجامد.

همچنین  دراین جلسه گزارشی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ارائه و بیان شد: بسیج، هیآت، گروههای جهادی و مردمی و فراجا اقداماتی انجام دادند و در حدود ۵۰ برنامه اجرا شد و در مناسبتهای مختلف برنامه‌هایی با موضوع عفاف و حجاب، تذکر لسانی، تهیه نماهنگ و کلیپ  در فضای مجازی، گردهمایی و اردو و کلاس آموزشی در سطح آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان و دانش آموزی و دانشجویی اجرا شد؛ البته با توجه به وسعت شهرستان، علیرغم مشکلات فراوان و تلاش خیلی زیادی که صورت گرفته هنوز جای کار هست.

شایان ذکر است که ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول از نظر اجرای برنامه‌ها و فعالیتهای فرهنگی در کشور رتبه دوم و در استان رتبه اول را دارد.