16th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جلسه شورای زکات شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: در این امر مسئولیت شرعی داریم باید بصورت سازمان یافته زکات را از مردم به امر الهی دریافت و به دست مستحق برسانیم.

زکات امر الهی است و اطاعت از امر الهی عبادت محسوب می‌شود.

زمان انتشار: 16th, آوریل 2023 ساعت 1:10 ب.ظ | کد خبر: 94903

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی رییس شورای زکات شهرستان دزفول در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و در دیدار اعضای شورای زکات و مجریان طرح ساماندهی زکات فطره گفت: زکات فریضه‌ای است که باید انجام شود، دادن زکات امر الهی است و اطاعت از امر الهی عبادت محسوب می‌شود.

رییس شورای زکات شهرستان دزفول افزود: زکات امری حاکمیتی است، اگر رها شود ممکن افراد سودجو سوء استفاده کنند به  همین دللی ضرورت دارد که سامان دهی شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: کسانی که تک روی می‌کنند باید متوجه حساسیت موضوع باشند و هماهنگ عمل کنند.

حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: حکم الهی باید با صراحت و بدون هیچ گونه واهمه و ملاحظه‌ای بیان شود.

وی افزود: در این امر مسئولیت شرعی داریم باید بصورت سازمان یافته زکات را از مردم به امر الهی دریافت و به دست مستحق برسانیم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و نهادهای مرتبط با این امر مثل کمیته امداد و بهزیستی هماهنگ عمل کرده و این فریضه را به نحو احسن سازماندهی کنند.

شایان ذکر است در گزارشی ارائه شده بیان شد که سال گذشته قریب ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات فطره توسط دبیرخانه شورای زکات دریافت و ثبت گردید و در باب معیشت و درمان و جهیزیه نیازمندان هزینه شد.