15th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در احیای شب 23 ماه رمضان در بقعه متبرک محمدبن جعفر طیار

امام جمعه دزفول: استغفار یکی از عبادات عظیم است که برکات بیشمار مادی و معنوی دارد و در ماه مبارک رمضان ارزش بیشتری می‌یابد، البته استغفار عملی ارزش و اثرگذاری بیشتری دارد.

شب زنده داری ارزش دارد ولی باید با اندیشه و تأمل و تفکر همراه باشد.

زمان انتشار: 15th, آوریل 2023 ساعت 2:45 ب.ظ | کد خبر: 94897

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در سومین شب از لیالی قدر و در آستان متبرک محمدبن جعفر طیار که بطور مستقیم از برخی شبکه‌های تلویزیونی پخش شد گفت: تعیین و تقدیر از معنای آیات قرآن در باب شب قدر برداشت می‌شود، شب قدر شب تقدیر است، اندازه گیری اساس نظام هستی است.

امام جمعه دزفول همچنین در باب نفحات و نسمهای رمضانی افزود: فرمایش گهرباری از پیامبر است که می‌فرماید در ایام زندگی انسانها از سوی پرورد گار نسیمهای رحمتی می‌وزد خود را در مسیر آنها قرار دهید.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: در ماه رمضان و بویژه شب قدر این نسیمها می‌وزد و شب زنده داران باید به این نسیمهای الهی توجه داشته باشند، شب زنده داری ارزش دارد ولی باید با اندیشه و تأمل و تفکر همراه باشد.

وی با اشاره به اینکه تمام محاسبات ماسوی الله در وجود مقدس امام زمان محقق می‌شود تصریح کرد: تمام تقدیرهای الهی در همه عوالم و نسبت به همه موجودات عالم از مقام الهی به قطب عالم امکان حضرت ولی عصر(عج) که خزانه دار و ولی امر عالم است نازل می‌شود تا هر مخلوقی رزق و تقدیر یک ساله خود را از دست مبارک ایشان دریافت کند.

امام جمعه دزفول در خصوص ارزش و اهمیت استغفار اظهار داشت: استغفار یکی از عبادات عظیم است که برکات بیشمار مادی و معنوی دارد و در ماه مبارک رمضان ارزش بیشتری می‌یابد که البته استغفار عملی ارزش و اثرگذاری بیشتری نسبت به استغفار لسانی دارد.

وی به بیان و توضیح حکمت ۲۴ نهج البلاغه پرداخت و اظهار داشت: دستگیری از افراد نادار و بدهکار و زدودن غم از موجود غمدیده کفاره گناهان بزرگ خواهد بود؛ خداوند کفاره گناهان را در مسیر اصلاح جامعه و حل مشکلات قرار داده است که نشان از تعالی احکام شریعت اسلام دارد.

همچنین حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این شب در دیگر احیاهای عمومی شهرستان از جمله مساجد حضرت مهدی، دروازه، کجبافان و احیاهای شخصی از جمله منازل آقایان نیکوکار و مخبر حضور یافت و همراه با مردم به راز و نیاز با پرودگار پرداخت.