12th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 12th, آوریل 2023 ساعت 1:26 ب.ظ | کد خبر: 94893

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آیین بزرگداشت شهید علی صیاد شیرازی با اشاره به تقارن سالروز شهادت شهید والامقام صیاد شیرازی با شهادت مولی الموحدین و شب قدر گفت: شب قدر شب بسیار مهم و سرنوشت سازی است و با تأمل در آیات نورانی قرآن یکی از نکات مهم برای درک شب قدر معرفت یافتن به آن است.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: برای تجلیل از شهید صیاد شیرازی باید امیرالمؤمنین را معرفی کنیم چراکه پرورش یافته مکتب امام علی(ع) و نمادی از شخصیت امام است.

امام جمعه دزفول افزود: از منظر شهید مطهری شناخت امام علی(ع) شناخت انسان کامل اسلام است که مقصود شناخت شخصیت امام است  نه شخص امام؛ و به هر اندازه که امام را بشناسیم انسان کامل اسلام را شناخته‌ایم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: یکی از امتیازات شخصیت علوی پیشگامیهای حضرت در همه فضایل و سجایای اخلاقی است که کسی در آنها به گَرد پای امام هم نمی‌رسد.

وی افزود: در روایتی از پیامبر آمده است کسی که فضیلتی از امیرالمؤمنین را در حالی که اقرار قلبی و عملی به آن داشته باشد بیان کند خداوند تمام گناهان او را می‌بخشد.

امام جمعه دزفول روایتی از پیامبر در بیان عظمت ایمان حضرت علی(ع) بیان کرد و گفت: کفه اعمال یک روز امیرالمؤمنین(ع) از تمام اعمال و ایمان خلایق سنگین تر است.

حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه شهدا به مولای خود امیرالمؤمنین و سیدالشهدا اقتدا کردند ادامه داد: شهید صیاد شیرازی از اولیاءالله بود؛ یکی از مواردی که منافقین حقد و کینه شهید را به دل گرفتند عملیات مرصاد بود که نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد.