14th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با روز جهانی قدس و در نمازجمعه با شکوه دزفول

امام جمعه دزفول: نامگذاری روز قدس باعث پویایی مقاومت در سطح جهان شد.

به هم ریختن ابهت پوشالی آمریکا و اسرائیل در طول تاریخ این چنین نبوده و اسرائیل امروز در مقابله با نیروهای مقاومت به ذلت افتاده است.

زمان انتشار: 14th, آوریل 2023 ساعت 8:38 ب.ظ | کد خبر: 94857

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در چهارمین جمعه از ماه مبارک رمضان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

باتقواترین مردم شخصی است که حق را بگوید و زبانی حقگو داشته باشد، چه به سودش باشد چه به ضررش باشد

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: باتقواترین مردم شخصی است که حق را بگوید و زبانی حقگو داشته باشد، چه به سودش باشد چه به ضررش باشد.

از منظر پیامبر گرامی اسلام روزه، عبادت و دعاهای دوستدار و محبّ علی(ع) مورد اسنجابت قرار می‌گیرد

امام جمعه دزفول در بیان فضائل و مناقب امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام گفت: از منظر پیامبر گرامی اسلام روزه، عبادت و دعاهای دوستدار و محبّ علی(ع) مورد اسنجابت قرار می‌گیرد.

محبّت خدا در محبّت علی(علیه‌السلام) تجلی پیدا می‌کند

وی افزود: محبّت خدا در محبّت علی(علیه‌السلام) تجلی پیدا می‌کند؛ و اگر انسان ارتباط حبی با خدا و اولیاء الله برقرار نماید ایمانش از مرتبه بالایی برخوردار خواهد بود.

شخصی که علی(ع) را دوست داشت هدایت شد و کسی که علی(ع) را دشمن داشت گمراه شد

امام جمعه دزفول با بیان حدیثی درباره برکات محبّت به حضرت علی علیه السلام  بیان داشت: شخصی که علی(ع) را دوست داشت هدایت شد و کسی که علی(ع) را دشمن داشت گمراه شد.

حضرت علی(ع) ملاک هدایت، رستگاری و سعادت است

وی ادامه داد: حضرت علی(ع) ملاک هدایت، رستگاری و سعادت است.

امام جمعه دزفول گفت: امام علی علیه السلام هم شیعیان سیاسی و هم شیعیان اعتقادی و حقیقی مانند کمیل، عمار یاسر،و میثم تمار داشتند که به مقوله وصایت، ولایت و وراثت اعتقاد داشتند.

یکی از ارکان امامت اعتقاد به وصایت است

خطیب نماز جمعه دزفول اظهار داشت: یکی از ارکان امامت اعتقاد به وصایت است و اولین بار این واژه در جلسه پیامبر گرامی اسلام با خویشاوندانش برای دعوت آنها به اسلام مطرح شد.

دیدار صعصعه از شیعیان و بزرگان کوفه با حضرت علی علیه السلام

امام جمعه دزفول همچنین دیدار صعصعه از شیعیان و بزرگان کوفه با حضرت علی علیه السلام و طرح پرسش از آن حضرت درباره برتری امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) بر انبیاء را به عنوان یک واقعه تاریخی برای نمازگزاران مطرح کرد.

معاویه یکی از دشمنان امام علی علیه السلام بود که کارش جعل شخصیت بود

وی از عرصه مواجهه دشمنان حضرت علی علیه السلام به عنوان یکی دیگر از مؤلفه‌های شناخت شخصیت آن حضرت نام برد و افزود: معاویه یکی از دشمنان امام علی علیه السلام بود که کارش جعل شخصیت بود و دستور داده بود که کسی حق ندارد درباره فضائل علی(علیه‌السلام) و اهل بیت حدیث نقل کند.

جنگ روایت‌ها موضوع تازه‌ای نیست، بلکه از زمان صدر اسلام بوده است

وی با بیان این نکته که جنگ روایت‌ها موضوع تازه‌ای نیست، بلکه از زمان صدر اسلام بوده است تصریح کرد: در جنگ روایتها جریانی در عرصه فکری و ذهنی پیروز است که بتواند روایت بسازد و آن را کنترل و تثبیت نماید.

یکی از مشکلات جامعه در جنگ ترکیبی و جنگ روایتها، اطلاع رسانی به موقع است

امام جمعه دزفول ادامه داد: یکی از مشکلات جامعه در جنگ ترکیبی و جنگ روایتها، اطلاع رسانی به موقع است؛  که باید رسانه‌ها روایت صحیح و حقیقی را سریع اطلاع دهند و اجازه ندهند دشمن برای مردم و افکار عمومی ذهنیّت درست کنند.

کار جعل حدیث در دوران معاویه به جایی رسید که امیرالمؤمنین با طلحه و زبیر در یک منزلت قرار گرفتند

وی افزود: کار جعل حدیث در دوران معاویه به جایی رسید که امیرالمؤمنین با طلحه و زبیر در یک منزلت قرار گرفتند.

خطبه دوم: تقوا سرآمد همه اخلاق‌هاست

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز گفت: در حدیث آمده است تقوا سرآمد همه اخلاق‌هاست؛ خداترسی و تقوای الهی از همه اخلاقها بالاتر است.

روز قدس بهترین مؤلفه وحدت جهان اسلام است

امام جمعه دزفول با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس توسط امام خمینی(ره) گفت: روز قدس بهترین مؤلفه وحدت جهان اسلام است.

وی افزود: مسئله فلسطین در گذشته سیاسی بود ولی حضرت امام(ره) با نامگذاری روز جهانی قدس، این مسئله را مردمی کرد.

نامگذاری روز قدس همچنین باعث پویایی مقاومت در سطح جهان شد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اگر موضوع فلسطین جهانی نمی‌شد، قدرت‌ها این مسئله را پاک می‌کردند، ادامه داد: نامگذاری روز قدس باعث پویایی مقاومت در سطح جهان شد.

مردم دزفول امروز با مشت‌های گره کرده بر سر دشمنان اسلام فریاد زدند

امام جمعه دزفول با قدردانی از حضور حماسی مردم دزفول در راهپیمایی روز قدس افزود: مردم دزفول امروز با مشت‌های گره کرده بر سر دشمنان اسلام فریاد زدند.

قدس به عنوان اولین مسئله جهان اسلام جا افتاده است

وی افزود: اینکه مسلمانان هر سال آزادی قدس شریف را فریاد می‌زنند به این معنی است که قدس به عنوان اولین مسئله جهان اسلام جا افتاده است.

جبهه مقاومت اکنون در محاسبات بین المللی جایگاه ویژه‌ای دارد

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: جبهه مقاومت اکنون در محاسبات بین المللی جایگاه ویژه‌ای دارد و دشمن در برخوردهای سیاسی خود باید مسئله جبهه مقاومت را در نظر بگیرد.

روز جهانی قدس اجازه نداد که صهیونیست‌ها قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی خود اعلام کنند

وی ادامه داد: روز جهانی قدس اجازه نداد که صهیونیست‌ها قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی خود اعلام کنند ضمن اینکه اسرائیل قصد از بین بردن مسجد الاقصی را داشت که ناکام ماند.

اسرائیل امروز در مقابله با نیروهای مقاومت به ذلت افتاده است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مقاومت مردم ایران و پافشاری بر مسئله قدس، نابودی رژیم صهیونیستی را تسریع می‌بخشد، گفت: ‏افول و به هم ریختن ابهت پوشالی آمریکا و اسرائیل در طول تاریخ این چنین نبوده و اسرائیل امروز در مقابله با نیروهای مقاومت به ذلت افتاده است.

استکبار از درون پاشیده خواهند شد

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه ترامپ دیوانه هم اعلام کرده آمریکا در حال نابودی است، گفت: نابودی استکبار جهانی با جنگ هسته‌ای نیست بلکه از درون پاشیده خواهند شد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده بودند اسرائیل ۲۵ سال دیگر نابود می‌شود ولی گویا خودشان برای نابودی بیشتر عجله دارند.

امام جمعه دزفول با اشاره به سرعت اتفاقات جهانی اظهار کرد: مواضع رئیس جمهور فرانسه بعد از سفر به چین چرخش زیادی داشت.

وی ادامه داد: چین و ایران به دنبال جایگزینی ارزهای بومی هستند ضمن اینکه این اقدام در اروپا نیز در حال رخ دادن است.

افول قدرت اقتصادی آمریکا تکمیل کننده افول ابرقدرتی آمریکا است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: افول قدرت اقتصادی آمریکا تکمیل کننده افول ابرقدرتی آمریکا است.

رشد نقدینگی و نرخ ارز در تورم اثرگذار است.

امام جمعه دزفول با اشاره به نامگذاری امسال مقام معظم رهبری مبنی بر مهار تورم، رشد تولید اظهار کرد: دولتمردان برای تحقق شعار سال در حال تلاش هستند.

وی رشد نقدینگی در دست مردم و رشد نرخ ارز را در تورم اثرگذار دانست و افزود: دولت باید برای کنترل این دو مورد برنامه ریزی کند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم تلاش و کوشش برای مهار تورم گفت: دولت در حال تغییراتی در تیم اقتصادی است تا شعار سال محقق شود.

احتمال است جمعه آینده یا شنبه عید فطر باشد

خطیب نماز جمعه دزفول درباره عید فطر گفت: احتمال است جمعه آینده یا شنبه عید فطر باشد.

عید فطر عرصه پیروزی مؤمنان بر شیطان است

وی افزود:  عید فطر عرصه پیروزی مؤمنان بر شیطان است چراکه فتنه اصلی شیطان برای انسان این بوده است که خواسته است محبت الهی را از قلب انسانها بزداید.

مسئله حجاب و عفاف به درستی تبیین شود

امام جمعه دزفول درخصوص موضوع حجاب گفت: مسئله حجاب و عفاف باید به درستی تبیین شود.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف، جامعه امن و امنیت اخلاقی را به ارمغان می‌آورد، و با تأکید بر لزوم تبیین درست جایگاه حجاب و عفاف افزود: حجاب و عفاف علاوه بر شرعی بودن، قانونی است و باید برای متخلفان تنبیه و مجازات متناسب در نظر گرفته است.

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه عفاف و حجاب یک امر شخصی نیست، گفت: فرد وقتی در اجتماع می‌آید یک سری الزامات دارد و رفتارهایش باید متناسب با جامعه باشد.

ارتش مقتدر ایران لرزه بر اندام دشمنان انداخته است

امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: ارتش پشتوانه‌ای الهی از خون پاک ۵۰ هزار شهید و دهها هزار جانباز بوده و پدافند هوایی آن نیز زاده انقلاب اسلامی است.

وی ارتش را پشتیبان مقتدر نظام دانست و افزود: ارتش با ساختاری ولایی، انقلایی و مردمی در خدمت نظام و مردم است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به پیشرفت‌های ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش به گونه‌ای پیشرفت کرده که دوست و دشمن متحیر شده‌اند.