13th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دومین شب از لیالی قدر و در احیاهای عمومی شهرستان دزفول

امام جعه دزفول: در بیان امام علی(ع) کفاره گناهان بزرگ انسان زدودن غم و رفع گرفتاری از هر موجود غمدیده و گرفتار است.

خداوند در شب قدر به انسان فرصت داده که در سرنوشت خود نقش داشته باشد.

زمان انتشار: 13th, آوریل 2023 ساعت 1:53 ب.ظ | کد خبر: 94847

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب ۲۱ ماه  مبارک رمضان و دومین شب از لیالی قدر در احیاهای عمومی آستان متبرک سبزقبا و مسجد حضرت ولی عصر(عج) با روزه داران شب زنده دار همراه شد.

امام جمعه دزفول در این اجتماع معنوی گفت: شب قدر شب اندیشه است، شب توجه و عبرت گرفتن است نباید به غفلت بگذرد؛ خداوند در این شبها به انسان فرصت داده که در سرنوشت خود نقش داشته باشد، که یکی از بزرگترین نعمتهای الهی است و برای استفاده از این نعمت باید همت داشت.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی شب قدر را شب بازگشت به خود و حسابرسی اعمال خود دانست و افزود: شب قدر شب توبه از خطاها و اشتباهات است، یکی از راههای کسب دوستی و محبت خدا این است که انسان توبه کند؛ با توبه حقیقی انسان نزد خدا محبوب می‌شود و از صفت ستار بودن خداوند در پوشیدن عیوب انسان از نظر انسانها و فرشتگان برخوردار می‌گردد.

وی اظهار داشت: برای شناخت شخصیت والای امیرالمؤمنین(ع) بعنوان یک انسان کامل، باید با فضایل و مناقب و ابعاد شخصیتی آن حضرت آشنا شد و خود را با آن شاخصها سنجید و او را  الگو و اسوه قرار داد.

امام جمعه دزفول گفت: زمانی که انسان الگویی برای خود قرار می‌دهد تلاش می‌کند که خود را شبیه او قرار دهد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه ارسال رسل و انزال کتب برای راهنمایی انسانها و نمایاندن راه و چاه به انسان می‌باشد تصریح کرد: خداوند دو حجت برای انسانها قرار داده، حجت ظاهری که انبیا و علما می‌باشند و حجت باطنی که عقل انسان می‌باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ادامه داد: شب قدر یادآوری نعم الهی است و یکی از راههای شکرگذاری استفاده درست  از نعمت است؛ وجود امیرالمؤمنین(ع) نعمت بزرگی است که شناخت فضایل امام و الگو قرار دادن امام راه شکرگذاری از نعمت الهی است.

امام جمعه دزفول با بیان یکی از حکمتهای نهج البلاغه افزود: در بیان امام علی علیه السلام کفاره گناهان بزرگ انسان زدودن غم و رفع گرفتاری از انسان و یا هر موجود غمدیده و گرفتار است.