7th، آوریل 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه لیالی قدر و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه موقت دزفول: مسئولان باید با نگرش رشد تولید تا پایان سال، برنامه ریزی و مردم را در تولید سهیم کنند.

کارشناسان باید طرحی برای عدالت بنیان کردن اقتصاد کشور ارائه دهند.

زمان انتشار: 7th, آوریل 2023 ساعت 8:59 ب.ظ | کد خبر: 94803

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در سومین جمعه از ماه مبارک رمضان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

اهمیت دعا و جایگاه آن در زندگی مردم از منظر امام سجاد علیه السلام

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به رعایت اوامر الهی و نگه داشتن حریم خداوندی به تبیین اهمیت دعا و جایگاه آن در زندگی مردم پرداخت و گفت: دعا یکی از پرتیراژترین کلماتی است که انسانها در لحظات سختی‌، خوشی و مریضی‌‌ بر سر زبان می‌آورند و با خدای خود به راز و نیاز می‌پردازند.

دعا یک مقوله منفعلانه به دور از زندگی نیست، بلکه دعا ظرفیتی است برای ساختن انسان از نو

امام جمعه موقت دزفول افزود: دعا یک مقوله منفعلانه به دور از زندگی نیست، بلکه دعا ظرفیتی است برای ساختن انسان از نو.

وی ادامه داد: افرادی فکر می‌کنند دعا یک ارتباط یک سویه مخلوق با خالق و بدون هیچگونه فعالیّت است که این نگرش اشتباه است.

اصلی‌ترین بازیگر میدان دعا مخلوق است

امام جمعه موقت دزفول اصلی‌ترین بازیگر میدان دعا را مخلوق دانست و از انسان به عنوان یکی از مهمترین عناصر دعا نام برد.

تبیین راه گفتگو با پروردگار از منظر امام سجاد علیه السلام

وی با تبیین راه گفتگو با پروردگار از منظر امام سجاد علیه السلام گفت: در دعای ابوحمزه ثمالی امام سجاد(ع) در نجوا با خدای متعال، خود را مورد آسیب شناسی قرار می‌دهد.

امام سجاد(ع) به دعا خوانان و شب زنده داران یاد می‌دهد در مقوله دعا، خودت را فراموش نکن

امام جمعه موقت دزفول افزود: آن حضرت به دعا خوانان و شب زنده داران یاد می‌دهد در مقوله دعا، خودت را فراموش نکن؛ بلکه به حالات روحانی و نفسانی دعا و بعد سیاسی و اجتماعی آن در وجود خود بپرداز.

وی تأکید کرد: در برابر ظالمان اجتماعی مانند افرادی که مردم را چپاول و بازار را احتکار می‌کنند و یا افرادی که قانون را دور می‌زنند و حرمت مردم را نگه نمی‌دارند نباید سکوت کرد بلکه باید از آمران به معروف و از ناهیان از منکر و همواره مایه خیر و برکت برای همه مردم بود.

راه حضور قلب در نماز و تقویت ایمان و عبودیت و بندگی پروردگار انجام واجبات و ترک محرمات و دلسوزی برای خلق است

خطیب موقت نماز جمعه دزفول راه حضور قلب در نماز و تقویت ایمان و عبودیت و بندگی پروردگار را انجام واجبات و ترک محرمات و دلسوزی برای خلق دانست و افزود: باید انسان برای ترک نواقص خود دست در دست خدا بگذارد و پروردگار را به استمداد بطلبد.

توصیه به مطالعه کتاب المراقبات عارف بزرگ مرحوم میرزا جواد تبریزی

امام جمعه موقت دزفول در جمع بندی این خطبه  مطالعه کتاب المراقبات عارف بزرگ مرحوم میرزا جواد تبریزی را به نمازگزاران توصیه کرد.

خطبه دوم: ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین(ع) از حوادث عبرت آمیز تاریخی است

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی درخطبه دوم ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی فرارسیدن لیالی قدر را گرامی داشت و اظهار کرد: ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین(ع) از حوادث عبرت آمیز تاریخی است که جا دارد از تاریخ زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و خانوادگی ایشان تبیین و از زندگی سراسر درس امام علی(ع) عبرت بگیریم.

ماه رمضان باید سکانداران جامعه را از خواب غفلت بیدار کند

امام جمعه موقت دزفول به سخنرانی مقام معظم رهبری همزمان با ۱۳ رمضان در جمع مسئولان اشاره کرد و افزود: ماه رمضان باید سکانداران جامعه را از خواب غفلت بیدار کند.

وظیفه مسئولان خدمت به مردم است؛ مسئول باید همیشه خود را در محضر خدا ببیند و از باندبازی پرهیز کند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با بیان اینکه مردم به ویژه مسئولان در این روزها به دلی محکم، قلبی ایستاده و استقامت بالا نیاز دارند، گفت: وظیفه مسئولان خدمت به مردم است؛ مسئول باید همیشه خود را در محضر خدا ببیند و از باندبازی پرهیز کند.

افراد دارای قدرت سزاوارترین کسانی هستند که باید خدمت کنند

امام جمعه موقت دزفول ماه رمضان را ماه ذکر خدا و قرائت قرآن دانست و افزود: افراد دارای قدرت سزاوارترین کسانی هستند که باید خدمت کنند.

کارشناسان باید طرحی برای عدالت بنیان کردن اقتصاد کشور ارائه دهند

امام جمعه موقت دزفول گفت: کارشناسان باید طرحی برای عدالت بنیان کردن اقتصاد کشور ارائه دهند زیرا وضعیت اقتصادی موجود فشار زیادی را به مردم وارد کرده است.

معیشت ارتباط مستقیمی با فرهنگ دارد که باید مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه دزفول افزود: اقتصاد نابسامان، فرهنگ نابسامان تولید می‌کند؛ معیشت نیز ارتباط مستقیمی با فرهنگ دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

تورم روی نظام توزیع درآمدها اثر ناموزون گذاشته است

وی ادامه داد: تورم روی نظام توزیع درآمدها اثر ناموزون گذاشته، سفره مردم را خالی و آرامش روحی مردم را مختل کرده است.

امام جمعه موقت دزفول اظهار کرد: جوان ایرانی با هزار بدبختی مبلغی جمع می‌کند تا خودرو بخرد، جهیزیه بخرد و قسطی برای مسکن فراهم کند که با موجی از تورم آرزوهایش بر باد می‌روند.

پایین آمدن ارزش پول ملی تا این حد، بسیار زشت است

وی با بیان اینکه پایین آمدن ارزش پول ملی تا این حد، بسیار زشت است، افزود: خانواده‌های ایرانی جرأت ندارند پول پس انداز کنند و برای فرار از تورم به سرعت کالا خریداری می‌کنند.

مسئولان باید با نگرش رشد تولید تا پایان سال، برنامه ریزی و مردم را در تولید سهیم کنند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالهی با تأکید بر اینکه اولویت رشد تولید صرفا با نوشته شدن در سربرگ‌ نامه‌ها محقق نمی‌شود، گفت: مسئولان باید با نگرش رشد تولید تا پایان سال، برنامه ریزی و مردم را در تولید سهیم کنند.

نباید امکانات در اختیار عده‌ای محدود باشد

وی افزود: نباید امکانات در اختیار عده‌ای محدود باشد؛ سازمان برنامه و بودجه و تشکیلات دولتی باید فکری برای این وضعیت کنند.

مبارزه با فساد ضروری است

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر ضرورت مبارزه با فساد اظهار کرد: فساد مردم را ناامید و میل به سلامت را کاهش می‌دهد.

وی از پایین بودن سطح بهره وری در کشور انتقاد کرد و افزود: قرار بود سه درصد از رشد هشت درصدی کشور با بالابردن سطح بهره وری از آب، برق و انرژی محقق شود که هیچ کدام محقق نشد.

شرکت‌های بزرگ دولتی به دلارمحوری دامن می‌زنند و به ریال کشورمان سرکوفت می‌زنند

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه مصرف بالای انرژی و بهره وری پایین به معنای رکود است، گفت: شرکت‌های بزرگ دولتی به دلارمحوری دامن می‌زنند و به ریال کشورمان سرکوفت می‌زنند.

برخی شرکت‌ها محصولات خود را با ریال خریداری و با نرخ دلار به فروش می‌رسانند

وی افزود: برخی شرکت‌ها محصولات خود را با ریال خریداری و با نرخ دلار به فروش می‌رسانند که این موضوع صدای مقام معظم رهبری را نیز درآورده است.

باید جنس به گونه‌ای در کشور تولید شود که از قاچاق جلوگیری شود

امام جمعه موقت دزفول تأکید کرد: باید جنس به گونه‌ای در کشور تولید شود که از قاچاق جلوگیری شود؛ شمشیر مبارزه با قاچاق را باید تیز کرد.

وی افزود: این شرکت‌ها باید در سال مهار تورم بدون تعارف تکلیف خود را با مردم، دولت و سیاست‌های کلی نظام اعلام کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالهی بیان کرد: نمونه بارز دلارمحوری، اعلام قیمت شورای رقابت برای گران تر شدن ۴۰ درصدی خودرو است که به معنای خرد کردن ستون فقرات خانواده ایرانی و عصبانی کردن مردم است؛ این شرکت‌ها حلبی‌های تولیدی را میلیاردی به مردم تحمیل می‌کنند.

ابراز خرسندی از موضع گیری معاون اول رییس جمهور در خصوص قیمت گذاری جدید خودرو 

امام جمعه موقت دزفول از موضع گیری معاون اول رییس جمهور در خصوص قیمت گذاری جدید خودرو ابراز خرسندی کرد و گفت: اقتصاددانان باید با قاطعیت حرف بزنند تا سلطه خودروهای کشور شکسته شود زیرا سیاست‌های خودرویی، مردم را آزرده خاطر کرده است.

وی ادامه داد: برای مملکت اسلامی زشت است که حرص داشتن خودرویی با کیفیت پایین به دل مردم بماند؛ کمر مردم زیربار گرانی خودرو و قطعات آن خرد شده است.

تحولات جهانی در جهت تضعیف چهره دشمنان جمهوری اسلامی است

خطیب نماز جمعه دزفول گفت: این تغییر در راستای تضعیف چهره دشمنان است که دستگاه دیپلماسی باید از این موضوع استفاده کند زیرا آمریکای ترامپ از آمریکای اوباما ضعیف‌تر شده چون دوقطبی و بلای جانشان شده است‌.

آمریکا با زور و ارعاب و تهدید می‌خواست هسته‌ای را به سود خود جلو ببرد ولی نتوانست

وی با بیان اینکه اکنون جمهوری اسلامی با کشورهای عربی ارتباط برقرار کرده است، افزود: آمریکا با زور و ارعاب و تهدید می‌خواست هسته‌ای را به سود خود جلو ببرد ولی نتوانست.

امام جمعه موقت دزفول بیان کرد: دشمن در فتنه پاییز سال گذشته با شعار زن، زندگی، آزادی می‌خواست در کشورمان موش بدواند البته این دلسوزی نیست.

آزادی زن ایرانی در عرصه‌های کلان علمی، فرهنگی و ورزشی قابل مشاهده است

وی با بیان اینکه آزادی زن ایرانی در عرصه‌های کلان علمی، فرهنگی و ورزشی قابل مشاهده است، افزود: در دسترس قراردادن زن، هوس‌بازی مرد را به همراه دارد که ترس و واهمه همیشگی زنان خارجی نتیجه آن است.

امر به معروف و نهی از منکر با رعایت ادب انجام شود

حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالهی گفت: زیرساخت‌های قانونی و مدنی برای حجاب باید فراهم شوند البته با پاشیدن ماست بر زن بی‌حجاب مخالفیم؛ امر به معروف و نهی از منکر با رعایت ادب باید انجام شود.

وی با بیان اینکه هنوز ریل گذاری مناسبی برای امربه معروف و حجاب صورت نگرفته است، گفت: پارادوکسی در این خصوص وجود دارد که باید به وحدتی در این خصوص برسیم.

توصیه به مطالعه کتاب الغارات که حاوی مطالبی گزیده از زندگانی امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) است

امام جمعه موقت دزفول همچنین میلاد امام حسن مجتبی(ع) را تبریک گفت و مطالعه کتاب الغارات را که حاوی مطالبی گزیده از زندگانی امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) است به نماز گزاران توصیه کرد.

کمک به مؤسسه قرآنی بیت الحزان دزفول

امام جمعه دزفول همچنین از نماز گزاران خواست به مؤسسه قرآنی بیت الحزان دزفول که تا کنون ۸۰ حافظ جزءهای مختلف قرآن را در سطح کشور تربیت کرده است کمک کنند.

تقدیر از فرماندار قدیم و توفیق خدمتگزاری به سرپرست فرمانداری جدید

امام جمعه موقت دزفول در پایان این خطبه افزود: علی فرهمندپور فرماندار دزفول روز گذشته تودیع شد که از زحمات ایشان قدردانی می‌شود ضمن اینکه علیرضا خردمند به عنوان سرپرست فرمانداری معرفی شد و امیدواریم در خدمتگزاری به مردم موفق باشند.