31st، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه 12فروردین روز جمهوری اسلامی ایران و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: حجاب خاکریز و خط قرمز جامعه است، مسئولان فرهنگی در قبال اباحه گری بی‌تفاوت نیستند.

باید پیش از آغاز فصل تابستان ساماندهی لازم برای مقابله با کشف حجاب انجام شود.

زمان انتشار: 31st, مارس 2023 ساعت 10:01 ب.ظ | کد خبر: 94755

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در دومین جمعه از ماه مبارک رمضان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر روایات انسان باتقوا و خدا ترس باورع ترین مردم هستند

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر روایات انسان باتقوا و خدا ترس باورع ترین مردم هستند.

وی افزود: از منظر پیامبر گرامی اسلام(ص) بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان ورع از محارم الله است.

یکی از عالی‌ترین فرصتهای ماه مبارک رمضان، فرصت دعا و تضرع به محضر پروردگار است

امام جمعه دزفول با تبیین جایگاه و اهمیت دعا در قرآن و روایات ائمه اطهار علیهم السلام گفت: یکی از عالی‌ترین فرصتهای ماه مبارک رمضان، فرصت دعا و تضرع به محضر پروردگار است.

بیان حقیقت دعا و برداشتهای متفاوت مردم از آن

وی با بیان این نکته که دعا از نزدیکترین راههای انس با خدای متعال است، به بیان حقیقت دعا و برداشتهای متفاوت مردم از آن پرداخت و اضافه کرد: عده‌ای دعا را اسباب گره‌گشایی می‌دانند.

در مکتب اولیاء خدا دعا بالاتر از یک سبب و ارزشمند‌تر از یک ابزار است

وی افزود: گروهی دیگر از مردم دعا را سببی در کنار اسباب ظاهری می‌دانند؛ اما در مکتب اولیاء خدا دعا بالاتر از یک سبب و ارزشمند‌تر از یک ابزار است.

از نظر اولیاء خدا دعا همنشینی با آفریدگار هستی و گشودن دروازه‌های لطف الهی است

امام جمعه دزفول از دعا به عنوان یک مقصد در مکتب اولیاء الهی و سالکان مسیر کمال یاد کرد و بیان داشت: از نظر اولیاء خدا دعا همنشینی با آفریدگار هستی و گشودن دروازه‌های لطف الهی است.

وی افزود: دعا تمنای کمال انسان است و باید با چشم قلب نگاهی نو به دعا داشت.

بیان آداب دعا از منظر معصومین علیهم السلام

امام جمعه دزفول با بیان آداب دعا از منظر معصومین علیهم السلام گفت: باید با اخلاص و عمل در دعا بلاها را از خود دور کرد زیرا بخشش و محروم شدن به دست خداست.

امام جمعه دزفول در پایان خطبه اول ضمن تأکید بر مطالعه صحیفیه سجادیه تصریح کرد: در بین حاجات خود از پروردگار، باید صلوات فرستاد زیرا خداوند کریم تر از آن است که در دو حاجت یکی را قبول و دیگری را رد کند.

خطبه دوم: پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید هر تقوا پیشه و پاک سیرتی آل من است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز در اهمیت تقوا گفت: پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید هر تقوا پیشه و پاک سیرتی آل من است.

هر باتقوایی اگر در مراتب خدا ترسی و تقوا پیشگی اهتمام بورزد می‌تواند به این مقام قرب الهی برسد

وی افزود: هر باتقوایی اگر در مراتب خدا ترسی و تقوا پیشگی اهتمام بورزد می‌تواند به این مقام قرب الهی برسد.

حضرت خدیجه اولین فردی بود که به پیامبر ایمان آورد و همه ثروتش را برای دعوت به اسلام در اختیار پیامبر قرار داد

امام جمعه دزفول با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری گفت: ام المؤمنین، ام الائمه المعصومین و ام الاسلام از عنوانهای مهمی است که به بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه کبری داده‌اند.

وی افزود: حضرت خدیجه اولین فردی بود که به پیامبر ایمان آورد و همه ثروتش را  برای دعوت به اسلام در اختیار پیامبر قرار داد.

از منظر امام مجتبی(ع) نیکی‌ترین نیکی‌ها و زیباترین زیباییها خوش اخلاقی است

امام جمعه دزفول با تبریک سالروز ولادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام در ۱۵ رمضان با بیان حدیثی از آن حضرت گفت: از منظر امام مجتبی(ع) نیکی‌ترین نیکی‌ها و زیباترین زیباییها خوش اخلاقی است.

خوش اخلاقی با بستگان، دوستان و همسایه‌ها مانند آفتابی است که یخها را ذوب می‌کند، و گناهان را از بین می‌برد

وی افزود: خوش اخلاقی با بستگان، خانواده، دوستان، همکاران و همسایه‌ها مانند آفتابی است که یخها را ذوب می‌کند، و گناهان را از بین می‌برد.

حکومت الهی جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ماه رسمیت یافت و تثبیت شد

امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی گفت: حکومت الهی جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ماه رسمیت یافت و تثبیت شد ولی با گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی همچنان در ابتدای راه برای رسیدن به جامعه اسلامی قرار داریم که باید بی وقفه برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی گام برداشت.

تشریح شعار سال و ضرورت مهار تورم در کشور

امام جمعه دزفول با تشریح شعار سال و ضرورت مهار تورم در کشور گفت: یکی از مشکلات اقتصادی کشور تصدی گری افراطی دولت است چرا که راه تحول در وضعیت اقتصادی کشور استفاده از ظرفیت مردم است.

کشور دارای منابع بسیار زیاد و ظرفیت‌های عظیم اقتصادی است

وی وابستگی به صادرات نفت خام را از دیگر مشکلات اقتصاد کشور دانست و ادامه داد: کشور دارای منابع بسیار زیاد و ظرفیت‌های عظیم اقتصادی است که می‌توان با توجه به آنها وابستگی کشور به نفت خام را کاهش داد.

وابستگی به دلار مصیبت بزرگ اقتصاد کشور است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه وابستگی به دلار مصیبت بزرگ اقتصاد کشور است، اظهار کرد: کشور روسیه با وجود تحریم‌های آمریکا توانست نه تنها ارزش ارز ملی خود را حفظ کند بلکه ارزش آن را نیز افزایش دهد که باید از این الگو برای بی اثر کردن تحریم‌ها استفاده کرد.

اگر دلار از معاملات کشور حذف شود بخش زیادی از مشکلات اقتصادی رفع می‌شود

وی توافق میان ایران، روسیه و چین برای استفاده از ارزهای ملی برای تجارت میان خود را یادآور شد و افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از معاملات تجاری ایران با این دو کشور است اگر دلار از معاملات کشور حذف شود بخش زیادی از مشکلات اقتصادی رفع می‌شود.

رشد اقتصادی متناسب با ظرفیت‌های کشور نیست

امام جمعه دزفول با اشاره به دیگر مشکل‌ اقتصادی کشور گفت: ایران از نظر منابع زیرزمینی، موقعیت خاص ژئوپولتیکی، دسترسی به آب‌های آزاد و نیروی انسانی کارآمد جزو غنی‌ترین کشورهای دنیا است ولی رشد اقتصادی کشور متناسب با این ظرفیت‌ها نیست.

وی افزود: مشخص نبودن راه‌های مشارکت مردم در مسایل اقتصادی، کم تحرکی و روش‌های نادرست در تجارت خارجی، وابستگی به دلار، اتکای کشور به فروش نفت و استفاده نکردن از ظرفیت‌های غنی از جمله آسیب‌های اقتصاد کشور است.

راه ورود مردم به اقتصاد کشور را باید باز کرد و قوانین دست و پا گیر را از جلوی پای مردم برداشت

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه راه ورود مردم به اقتصاد کشور را باید باز کرد و قوانین دست و پا گیر را از جلوی پای مردم برداشت، اظهار کرد: واردات و صادارت کشور نیاز به نظارت و سیاست گذاری قوی دارد و نبود آن موجب شده تا محصولات صادر شده از کشور به دلیل رعایت نشدن استانداردهای لازم، به کشور عودت داده شوند.

با طمع ورزی در بازار مقابله شود

امام جمعه دزفول گفت: مقابله با عوامل تضعیف کننده تولید، حذف کاغذبازی و فرآیند پیچیده اخذ مجوز، مهلت‌دهی به واحدهای تولیدی برای بازپرداخت تسهیلات، بسترسازی برای مشارکت مردم در اقتصادی ملی، افزایش قدرت خرید مردم و دانش بنیان کردن تولید از جمله اقدام‌هایی است که برای تحقق شعار سال باید در دستور کار باشد.

وی با تأکید بر مدیریت نقدینگی در کشور و هدایت آن به تولید افزود: نقدینگی زیاد در دست مردم موجب شده به دلیل فراهم نبودن شرایط تولید و نبود نظارت، این سرمایه به بازارهای غیرمولد و مخرب مانند طلا و زمین وارد شود که این موضوع اثر خود را در گرانی و تورم می‌گذارد.

خطیب نماز جمعه دزفول طمع ورزی بازار و تجارت را به عنوان یکی از آسیب‌های مهم اقتصادی کشور دانست و ادامه داد: قانع نبودن موجب می‌شود که اجناس خریداری شده به طمع کسب سود بیشتر به جای فروش، احتکار شوند که باید با این پدیده برخورد کرد.

دشمنان ایران به خودشان مشغول شده‌اند

خطیب نماز جمعه دزفول گفت: تودهنی ایران به آمریکا در سوریه، بازگشت سوریه به دامن کشورهای عربی، توافق ایران و عربستان و همچنین توسعه روابط منطقه‌ای بشار اسد موجب عصبانیت آمریکا شده است به همین دلیل آنها به دنبال دادن تنفس مصنوعی به رژیم جعلی صهیونیستی هستند که دارای شرایط بسیار بغرنجی است.

وی با اشاره به شرایط داخلی آمریکا افزود: دادگاه آمریکا علیه ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور اعلام جرم کرده و در آستانه بازداشت قرار دارد که با توجه به خط و نشان طرفداران ترامپ قماربار برای مقابله با این حکم، حکومت آمریکا در دو راهی اجرای قانون و یا آشوب قرار گرفته است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که به زودی‌ها نخست وزیر اسرائیل را به کاخ سفید دعوت نخواهد کرد که این موضوع با واکنش تند نتانیاهو نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی قرار گرفت؛ این موارد نشان از مشغول شدن دشمنان ایران اسلامی به خودشان است.

کشف حجاب، بی‌حجابی و ترویج اباحه گری موجب رنجش جامعه است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه حجاب خاکریز فرهنگی کشور و خط قرمز جامعه است، گفت: کشف حجاب، بی‌حجابی و ترویج اباحه گری موجب رنجش جامعه است و همه در این زمینه مسئول هستند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی‌ افزود: دشمن به دنبال قبح شکنی اخلاقی در جامعه است و درصورت برخورد نکردن با این اقدام هنجارشکنانه هر بار گام جدیدی در مسیر قبح شکنی از جامعه برداشته می‌شود.

وی ادامه داد: باید با دقت و برنامه ریزی درست و عزم ملی و همگانی در مقابل این توطئه دشمن اقدام شود.

همه مردم و مسئولان در قبال بی حجابی و اباحه گری مسئول هستند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه همه مردم و مسئولان در قبال بی حجابی و اباحه گری مسئول هستند، گفت: هدف سازندگان کلیپ‌های مستهجن و کشف حجاب و انتشار آنها در جامعه، قبح شکنی است که برخی مؤمنان به اشتباه با هدف اطلاع مسئولان اقدام به انتشار این کلیپ‌ها می‌کنند که اقدامی اشتباه است.

ورود دبیر شورای انقلاب فرهنگی به انتشار کلیپ مستهجن در دریاچه شهیون دزفول

امام جمعه دزفول با بیان اینکه این کلیپ‌ها به سرعت به دست مسئولان فرهنگی می‌رسد و نیازی به بازنشر آن در فضای مجازی نیست، اظهار کرد: نخستین کسی که کلیپ هنجارشکنی در تور دریاچه شهیون دزفول را برای بنده ارسال کرد حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور بود که با ارسال این کلیپ درخواست برخورد جدی با عوامل برگزاری این تور هنجارشکن را داشت.

وی با تأکید بر اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که این کلیپ متعلق به سال گذشته بوده است، افزود: با اطلاع از این کلیپ موضوع به سرعت در دست اقدام قرار گرفت و معلوم شد که صاحب این تور گردشگری ساکن تهران است و در خارج کشور تور گردشگری دارد که با پیگیری‌های انجام شده عامل این تور در شهیون شناسایی و دستگیر شد.

امام جمعه دزفول گفت: عوامل این تور قصد داشتند که در روزهای ۱۱ تا ۱۴ فروردین ماه تور گردشگری دیگری در کنار دریاچه شهیون با همان شرایط قبح شکن را برگزار کنند که با دستگیری عامل این تور، از برگزاری آن جلوگیری شد.

مسئولان فرهنگی در قبال اباحه گری بی‌تفاوت نیستند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: مسئولان در برابر این اباحه گری‌ها بی‌تفاوت نیستند ولی باید برخورد با این حرکت‌های قبح شکن به موضوعی همگانی تبدیل شود و همه پای کار بیایند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه تندی، پرخاشگری و ارسال پیامک‌های توهین آمیز به مسئولان فرهنگی مشکل را حل نمی‌کند، افزود: رفع مشکل بی‌حجابی با تندی قابل حل نیست بلکه باید این موضوع با کمترین حاشیه و با قاطعیت انجام شود.

حجاب خاکریز و خط قرمز جامعه است

خطیب نماز جمعه دزفول کشف حجاب از سوی برخی بانوان را از روی ناآگاهی دانست و بیان کرد: حجاب خاکریز فرهنگی کشور است چرا که این پدیده می‌تواند منجر به یک چالش امنیتی شود؛ ما نمی‌توانیم نسبت به موضوع حجاب کوتاهی کنیم.

کشف حجاب از نظر شرعی و قانونی قابل توجیه نیست

وی با تأکید بر اینکه کشف حجاب از نظر شرعی و قانونی قابل توجیه نیست، افزود: بیانیه وزارت کشور اگر چه کمی دیر صادر شد ولی برای اعلام موضع دولت و نشان دادن حساسیت این موضوع در دولت کار خوبی بود.

امام جمعه دزفول خطاب به نیروهای مذهبی گفت: حزب اللهی‌ها در تجمعات خود نسبت به حضور افراد نفوذی که می‌توانند حاشیه ایجاد کنند و مانع از به ثمر رسیدن نتیجه این اقدامات شوند اقدام کنند ضمن اینکه نباید به اسم اقدام انقلابی نیروهای خودی را کوبید.

باید پیش از آغاز فصل تابستان ساماندهی لازم برای مقابله با کشف حجاب انجام شود

وی افزود: باید پیش از آغاز فصل تابستان ساماندهی لازم برای مقابله با کشف حجاب انجام شود چرا که با آغاز فصل تابستان با اباحه گری بیشتری مواجه می‌شویم.

قدردانی از پلیس برای برخورد با روزه خواری

امام جمعه دزفول با تشکر از فرماندهی انتظامی دزفول برای مقابله با روزه خواری در این شهرستان افزود: نیروی انتظامی برای مقابله با روزه خواری تعدادی از مغازه‌ها را پلمب و دستگیری‌هایی در روزهای اخیر داشت که قابل تقدیر است.

اقدام قابل تقدیر فروشگاه گلباران دزفول برای تذکر به بانوان بی‌حجاب

امام جمعه دزفول با اشاره به اقدام فروشگاه گلباران دزفول برای تذکر به بانوان بی‌حجاب، برای رعایت حجاب این اقدام را قابل تقدیر دانست و خواستار الگوگیری از این اقدام توسط سایر بخش‌ها شد.

میز خدمت ستاد امر به‌ معروف، پلیس امنیت اخلاقی و پلیس اماکن

گفتنی است میز خدمت ستاد امر به‌ معروف، پلیس امنیت اخلاقی و پلیس اماکن امروز در مصلای دزفول برگزار شد.