19th، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در مسجد مسلم بن عوسجه در آخرین جمعه ماه شعبان

امام جمعه دزفول: در ماه شعبان علاوه بر استغفار، به دعا، تلاوت قرآن، انجام کار خیر و از همه مهمتر ذکر صلوات بسیار سفارش شده است.

مهدی یاوران و مهدی باوران باید خود را برای مواجهه با سختی‌ها آماده کنند.

زمان انتشار: 19th, مارس 2023 ساعت 11:33 ق.ظ | کد خبر: 94696

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آخرین جمعه ماه شعبان در مسجد مسلم بن عوسجه گفت: امید که در باقیمانده ماه شعبان بتوانیم خود را آماده ورود به ماه صیام نماییم.

امام جمعه دزفول با اشاره به موضوع مهدویت افزود: به دلیل اهمیتی که مهدویت در بین ادیان و مذاهب حتی سرخ پوستان دارد بعد از توحید که بسیار مهم است بیشترین اندیشه‌ها را به خود اختصاص داده است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در بیان اهمیت ماه شعبان اظهار داشت: در روایت دارد که مستحب است انسان خود را برای ورود به ماه رمضان آماده کند.

وی خاطرنشان کرد: در ماه شعبان علاوه بر استغفار، به دعا، تلاوت قرآن، انجام کار خیر و از همه مهمتر ذکر صلوات بسیار سفارش شده است.

وی افزود: در بحث مهدویت موضوع همراهی با امام زمان اهمیت فراوان دارد؛ علاوه بر ندبه و انتظار فرج باید خود را آماده همراهی و معیت با امام زمان کنیم.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: افرادی تصور می‌کنند با ظهور امام زمان همه مشکلات حل می‌شود، ظلم و تباهی تبدیل به عدالت و فضیلت می‌شود ولی این تصور اشتباه است، در روایتی از امام محمدباقر(ع)  است که اگر مردم می‌دانستند امام عصر بعد از ظهور چه کارهایی انجام می‌دهد اکثر مردم دوست می‌داشتند که امام را نمی‌دیدند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: یکی از ادعیه‌ای که سفارش شده این است که “خدایا قلبم را با ولی امر خود نرم کن و مرا به کارهای امام زمان راضی کن”، که نشان می‌دهد همراهی با امام زمان دشوار است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: مخالفتهای مخالفین با امام زمان خیلی شدیدتر از مخالفتهایی است که کفار و مشرکین با پیامبر اکرم داشته‌اند؛ و بسیاری از افرادی که به ظاهر اسلام را پذیرفته‌اند مقابل اسلام ناب ایستاده‌اند و گاه موافق دشمنان محرز دین و شیعه سخن می‌گویند.

امام جمعه دزفول گفت: مهدی یاوران و مهدی باوران باید خود را برای مواجهه با سختی‌ها آماده کنند.