14th، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 14th, مارس 2023 ساعت 1:24 ب.ظ | کد خبر: 94693

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام فاضل کدکنی به نیابت از علامه شهرستانی در جمع تعدادی از علما و فضلای دزفول و قم و با حضور حجه‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی در حسینیه ثارالله دزفول با استناد به آیات قرآن گفت: برای اینکه محبوب ذات احدیت باشیم راههایی وجود دارد که یکی از آنها تقوای الهی است به معنای ترک محرمات و انجام واجبات؛ و اوج تقوا ورع می‌باشد که حتی از مسائل شبهه ناک هم پرهیز می‌شود.

حجه‌الاسلام فاضل کدکنی راه دیگر را جهاد فی سبیل الله دانست و افزود: جهاد فی سبیل الله در جنگهای فیزیکی خلاصه نمی‌شود، اگرچه یکی از شعبه‌های قوی و مستحکم جهاد، جان دادن در راه خدا برای احیای دین و معنویت و قطع دست دشمنان است و در قرآن آمده هرکس کوشش و جهادش بیشتر باشد نزد خدا عزیزتر و مقرب تر است.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی در جنگ تحمیلی قدرت نمایی دینی و اعتقاد راسخ مردم و اتحاد مسلمین در مقابل دشمن مشترک، امتحان سرارازانه خود را پس داد و زهر چشمی شد که هیچ کس به خاک این مملکت طمع نکند.

حجه‌الاسلام فاضل کدکنی تصریح کرد: مردم دزفول در زمان موشکباران دشمن در کنار تپه‌های خاک به جا مانده از خانه‌های خود ماندند، ما از نزدیک و دنیا از دور چهره‌های ثابت قدم مجاهدین که فریاد جنگ جنگ تا پیروزی سر می‌دادند را مشاهده کردند.

حجه‌الاسلام فاضل کدکنی گفت: روحیه مردم دزفول بر اثر انس با علمای عامل و کثرت علما بوده و فضیلت ذکر شده در قرآن از آن این مردم است.

وی اظهار داشت: در مقابل این همه هجمه و تبلیغات دشمن، مجالس اظهار علاقه به دین، رونق حوزه‌های علمیه و توجه مراجع عظام به حوزه‌های علمیه، تربیت علما و فضلا در حوزه‌های علمیه به کوری چشم دشمن هر روز رونق بیشتر می‌گیرد و نه تنها کشور ما بلکه به وعده الهی تمام دنیا را روشن خواهد کرد.

وی افزود: امتیاز تقوا و جهاد فی سبیل الله محصول علم است؛ سند واقعی تقوا قرآن است، معرف و مشوق تقوا آیات قرآن است و منشأ خون شهدا علم است.

حجه‌الاسلام فاضل کدکنی به عظمت و فضیلت خون شهید اشاره کرد و گفت: مرکب مداد علما از خون شهید در راه خدا بالاتر است چون شهدا در مکتب علم پرورش یافته و تقوای خود را از مسجد و منبر و کتب دلسوزان جامعه گرفته‌اند.