17th، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آخرین جمعه سال و در آیین نماز جمعه دزفول

امام جمعه موقت دزفول: عربستان وقتی فهمید تلاش آمریکا برای تجزیه کشورهای منطقه است مجبور به توافق و برقراری رابطه با ایران شد.

توافقاتی صورت گرفته درچین نقش مؤثری درتوسعه اقتصادی کشورمان دارد.

زمان انتشار: 17th, مارس 2023 ساعت 8:33 ب.ظ | کد خبر: 94673

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آخرین جمعه سال؛ نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسرو پناه امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

حکمت روزه برای رسیدن به تقوای الهی است

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز در آستانه حلول سال نو و بهار طبیعت و حلول بهار معنویت، ماه مبارک رمضان ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: همانگونه که بهار نوروز سبز و با طراوت است؛ حلول ماه مبارک رمضان هم ماه حیات سلوک الهی و کسب معنویت و تقرب الهی است.

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: حکمت روزه برای رسیدن به تقوای الهی است.

بیشترین معصیت انسان از این زبانی است که روزانه لب به غییبت، تهمت، دروغ و مانند آن می‌زند

وی منشأ گناهان انسانها را زبان دانست و بیان داشت: بیشترین معصیت انسان از این زبانی است که روزانه لب به غییبت، تهمت، دروغ و مانند آن می‌زند.

وی با بیان این نکته که اعضا و جوارح انسان ابزار گناه و معصیت می‌شوند، در حالی که می‌توانستند ابزار عبادت خدا تلقی بشوند؛ افزود: منشأ گناهان گاه سمع و گاه بصر است و همین هاست که قلب انسان را آلوده می‌سازد.

امام علی علیه السلام: اگر باطن شما بر یکدیگر کشف می‌شد حتی حاضر نبودید یکدیگر را دفن بکنید

دکتر خسروپناه با بیان این روایت از امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام که اگر باطن شما بر یکدیگر کشف می‌شد حتی حاضر نبودید یکدیگر را دفن بکنید؛ تصریح کرد: خداوندی که ستار العیوب است حقایق باطنی ما را به همدیگر نشان نمی‌دهد.

وی افزود: دختر خانمی ممکن است با ظاهر کردن موی سرش دچار گناه شود، و یک انسان نماز شب خوانی هم با غیبت و تهمت دچار معصیت شود؛ که هر دو آلودگی قلبی است.

سحرخیزی رابطه ما را با خالق تقویت می‌کند

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر خواندن مناجات شعبانیه در آخرین روزهای ماه شعبان از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه تطهیر نام برد و ادامه داد: توصیه بنده به شما مردم در ماه مبارک رمضان این است که سحر خیز باشید و با قرائت دعا و قرآن بخصوص در شب های قدر، با پروردگار خود راز و نیاز کنید چراکه سحرخیزی رابطه ما را با خالق تقویت می‌کند.

اطعام به فقرا به مساکین به نیازمندان در آشکار و در پنهان جزء زندگی روزمره شما در ماه مبارک رمضان باشد

امام جمعه موقت دزفول در توصیه دوم خود به نماز گزاران گفت: اطعام به فقرا و مساکین و نیازمندان در آشکار و در پنهان جزء زندگی روزمره شما در ماه مبارک رمضان باشد، این امر رابطه انسان را با خدای متعال از طریق ارتباط با خلق تقویت می‌کند که در این صورت محبوب خدا خواهیم شد.

خطبه دوم نماز: رئیس جمهور محترم در تماس تلفنی که با بنده داشتند سلام خود را به مردم دزفول ابلاغ کردند

حجه‌الاسلام والمسلمین خسرو پناه در خطبه دوم نماز و در آستانه حلول سال نو و ماه مبارک رمضان این ایام را تبریک گفت و افزود: رئیس جمهور محترم در تماس تلفنی که با بنده داشتند سلام خود را به مردم دزفول ابلاغ کردند که ارادت مردم این شهرستان به رئیس جمهور نیز ابلاغ شد.

قدردانی از مسئولان امنیتی، انتظامی و دادگستری استان و دزفول

وی همچنین از مسئولان امنیتی، انتظامی و دادگستری استان و دزفول قدردانی کرد و گفت: در خطبه‌های قبل در خصوص یک مجرم جانی که مردم به ویژه بانوان دزفول را آزار داده بود صحبت شد.

وی افزود: نیروهای امنیتی و انتظامی با تلاش شبانه روزی خود این مجرم را دستگیر کردند ولی پس از گذشت یکسال، حکمی برای وی صادر نشده بود.

اجرای حکم مجرم دستگیر شده سریع انجام شود

امام جمعه موقت دزفول بیان‌کرد: نیروهای دادگستری و امنیتی پیگیری لازم را در این خصوص انجام تا حکم عادلانه این فاسق صادر شد که ضمن قدردانی از این اقدام تقاضا می‌شود اجرای حکم سریع انجام شود.

هرکس به زنان کشورمان آزار برساند، امنیت نخواهد داشت

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان‌ کرد: هرکس به زنان کشورمان آزار برساند، امنیت نخواهد داشت اگر کسی بخواهد حتی با چشمش توهینی به بانوان کند چشمش را کور می‌کنیم زیرا زنان حریم دارند.

انتقال گله مندی مردم وظیفه امام جمعه است و در این زمینه فعالانه تلاش خواهد شد

وی با اشاره به ایثارگری بانوان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: انتقال گله مندی مردم وظیفه امام جمعه است و در این زمینه فعالانه تلاش خواهد شد.

قدردانی از خیرین کشوری، که در شمال خوزستان و مناطق محروم منطقه با کمک دولت خدمات خوبی ارائه کردند

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه از خیرین دزفول و خیرین کشوری، که در شمال خوزستان و مناطق محروم منطقه با کمک دولت خدمات خوبی ارائه کردند نیز قدردانی کردند و گفت: یک گروه چشم پزشکی و دندانپزشکی اقدامات خوبی در مناطق محروم دزفول انجام دادند.

وی همچنین از تلاش مسئولان دزفول برای برگزاری نمایشگاه راهیان نور، مدارس، فرمانداری، امام جمعه، نیروهای امنیتی و انتظامی که برای استقبال از میهمانان نوروزی اقداماتی انجام دادند قدردانی کرد و گفت: البته با افرادی که به دنبال فساد اخلاقی هستند باید برخورد شود.

عربستان وقتی فهمید تلاش آمریکا برای تجزیه کشورهای منطقه است مجبور به توافق و برقراری رابطه با ایران شد

امام جمعه موقت دزفول و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عربستان وقتی فهمید تلاش آمریکا برای تجزیه همه کشورهای منطقه است مجبور به توافق و برقراری رابطه با ایران شد.

توافقاتی که در چین صورت گرفت نقش مؤثری در توسعه اقتصادی کشورمان خواهد داشت

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به چین و توافقاتی که صورت گرفت نقش مؤثری در توسعه اقتصادی کشورمان خواهد داشت.

دکتر خسروپناه افزود: در این سفر، رئیس جمهور چین با چراغ سبزی که عربستان نشان داده بود خواستار برقراری ارتباط بین ایران و عربستان شد که در این راستا گفت‌وگوهای بیشتری در سطح وسیع تری انجام و توافق حاصل شد.

آرامش و آسایش مردم یمن خواسته ایران است

وی با تأکید بر اینکه در این توافق ذره‌ای از منافع یمن عقب نشینی نکردیم گفت: البته آرامش و آسایش مردم یمن خواسته ایران است، این توافق به آتش بس می‌انجامد که هم به نفع مردم یمن و عربستان است و هم موجب کاهش جنگ و درگیری در منطقه خواهد بود.

امام جمعه موقت دزفول اظهار کرد: هرچه ایران ارتباط بیشتری با کشورهای همسایه داشته باشد امنیت ایران و منطقه برقرار و گشایش اقتصادی حاصل خواهد داشت.

عربستان به تازگی از نیت استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس، برای تجزیه کشورهای منطقه مطمئن شد

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه به زمینه پیش آمده برای تلاش عربستان جهت توافق با ایران و قراردادن چین به عنوان واسطه اشاره کرد و گفت: عربستان به تازگی از نیت استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس، برای تجزیه کشورهای منطقه مطمئن شد.

استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس از طریق ایجاد تفرقه و تجزیه کشورها در تلاش هستند به امنیت برسند

وی با بیان اینکه استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس از طریق ایجاد تفرقه و تجزیه کشورها در تلاش هستند به امنیت مطلوبی دست پیدا کنند بیان‌ کرد: عربستان برای اینکه با بحران برنامه ریزی شده آمریکا و رژیم اشغالگر قدس یعنی چالش تجزیه روبرو نشود، از طریق چین وارد مذاکره با ایران شد.

جمهوری اسلامی ایران فقط با آمریکا و رژیم صهیونیستی مشکل دارد

خطیب موقت نماز جمعه دزفول ارتباط با تمام کشورها را سیاست خارجه مقام معظم رهبری عنوان‌ کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران فقط با آمریکا و رژیم صهیونیستی مشکل دارد و دلیل آن نیز دشمنی آنها با ملت مسلمان، ایجاد اختلاف و تجزیه کشورها است.

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه تأکید کرد: انگیزه دشمنی استکبار جهانی با کشورهای منطقه، ایجاد شرایط لازم برای دست درازی به منابع و غارت انرژی از خاورمیانه است.

از سرگیری روابط ایران و عربستان با تأیید مقام معظم رهبری انجام و در چارچوب تدابیر ایشان پیش می‌رود

وی تأکید کرد: از سرگیری روابط ایران و عربستان با تأیید مقام معظم رهبری انجام و در چارچوب تدابیر ایشان پیش می‌رود تا شاهد نتایج خوب این رابطه باشیم.

عربستان برای حفظ تمامیت ارضی به ارتباط با ایران وابسته است

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه عربستان برای حفظ تمامیت ارضی به ارتباط با ایران وابسته است گفت: عربستان با انجام این توافق به آمریکا پیام روشنی را ارسال کرد و نشان داد که در صورت ادامه زیاده خواهی‌های آمریکا از ظرفیت‌های موجودی که ایران و چین در منطقه فراهم کرده‌اند می‌تواند استفاده نماید.

دکتر خسروپناه ادامه‌ داد: آمریکا با توافق اخیر به این نتیجه رسید که اگر ایران را با برجام کنترل نکند، سایه اقتدار جمهوری اسلامی از گستره خاورمیانه فراتر می‌رود.

سپاه قدس ذره‌ای تضعیف نشده بلکه اقتدار بیشتری یافته و دایره نفوذ خود در منطقه را وسعت داده است

امام جمعه موقت دزفول به عصبانیت دشمنان ایران، منافقان، احزاب ضد انقلاب و سلطنت طلبان از توافق ایجاد شده اشاره‌ کرد و گفت: گرچه حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسیده اما سپاه قدس ذره‌ای تضعیف نشده بلکه اقتدار بیشتری یافته و دایره نفوذ خود در منطقه را وسعت داده است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی یک شورای سیاست گذاری است که ذیل سیاست‌های رهبری فعالیت می‌کند

امام جمعه موقت دزفول به فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره‌کرد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی یک شورای سیاست گذاری است که ذیل سیاست‌های رهبری فعالیت می‌کند.

ایران در حال حاضر رتبه ۱۵ علمی جهان را دارد در حالی که قبلا رتبه ایران بالای ۶۵ بوده است

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: ایران در حال حاضر رتبه ۱۵ علمی جهان را دارد در حالی که قبلا رتبه ایران بالای ۶۵ بوده است ضمن اینکه ایران رتبه اول پزشکی در منطقه و رتبه ۱۵ پزشکی دنیا را دارد.

امور قرارگاهی در این شورا با حضور مسئولان کلان کشوری آغاز شده که به نتایج خوبی خواهد رسید

امام جمعه موقت دزفول ادامه داد: امور قرارگاهی در این شورا با حضور مسئولان کلان کشوری آغاز شده که به نتایج خوبی خواهد رسید.

در خصوص مسئله حجاب که دغدغه مردم است سند راهبردی نوشته و برنامه ریزی‌ها بصورت راهبردی دنبال می‌شوند

وی در خصوص موضوع با اهمیت حجاب نیز گفت: در خصوص مسئله حجاب که دغدغه مردم است سند راهبردی نوشته و برنامه ریزی‌ها بصورت راهبردی دنبال می‌شوند ولی باید بدانیم مسائل فرهنگی چند وجهی هستند و حوزه‌های اجتماعی، خانوادگی و امنیتی را درگیر می‌کنند.

باندهایی به دنبال ترویج بی حجابی هستند که باید با آنها برخورد کرد

امام جمعه موقت دزفول اظهار کرد: باندهایی به دنبال ترویج بی حجابی هستند که باید با آنها برخورد کرد، اکنون در جنگ شناختی هستیم؛ خانواده‌ها باید مراقب باشند و فرزندان را توجیه کنند.

جهاد تبیین باید از خانواده‌ها شروع شود

وی با تأکید بر اینکه جهاد تبیین باید از خانواده‌ها شروع شود گفت: در فضای مدارس باید معلمان فرهنگ حجاب را به دانش آموزان تبین کنند، روحانیون در مساجد با جوانان صحبت کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باورهای جوانان تغییر یافته افزود: ارشاد دزفول باید برای حجاب برنامه بدهد، حوزه علمیه کار فرهنگی ارائه کند و سخنرانان در برنامه‌های خود به مسئله حجاب توجه کنند.