10th، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: درصد بالایی از مسمومیت دانش آموزان ناشی از جنگ روانی دشمن بود.

نیروهای انقلابی باید در این خصوص جهاد تبیین کنند و روایت‌های درست را با تدبیر و برنامه صحیح به مردم بگویند.

زمان انتشار: 10th, مارس 2023 ساعت 7:11 ب.ظ | کد خبر: 94624

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام پرهیزگاری و پروا پیشگی سرآمد و برترین اخلاقهاست

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام پرهیزگاری و پروا پیشگی سرآمد و برترین اخلاقهاست که باید انسان نسبت به آن توجه داشته باشد.

اخلاق نیک و پسندیده در پرتو رعایت تقوای الهی است

وی افزود: انسان باید در رأس اخلاق خود تقوا پیشه نماید که در این صورت همه اخلاقهای نیک و پسندیده در وجود او تجلی می‌یابد.

مبدأ همه امیدهای جهان بشریت وجود مقدس حضرت صاحب الزمان(عج) خواهد بود

امام جمعه دزفول با توجه به ایام خجسته ماه شعبان خطبه اول این هفته را به تبیین مباحث محتوایی و معرفت افزایی مهدویّت اختصاص داد و افزود: یاد امام زمان(عج) نشان دهنده این است که خورشید طلوع خواهد کرد و مبدأ همه امیدهای جهان بشریت وجود مقدس حضرت صاحب الزمان(عج) خواهد بود.

استقامت ورزیدن، یاری رساندن و در کنار امام زمان بودن کلید خوشبختی و عاقبت به خیری است

وی با بیان این نکته که از مباحث مهم مهدویّت، مسئله معیّت صبورانه با امام زمان است افزود: استقامت ورزیدن و یاری رساندن و در کنار امام زمان بودن کلید خوشبختی و عاقبت به خیری است.

توصیه به مطالعه قصه حضرت خضر نبی و حضرت موسی علیه السلام در سوره مبارک کهف 

امام جمعه دزفول با بیان بخشی از قصه حضرت خضر نبی و حضرت موسی علیه السلام مطالعه آن را که در سوره مبارک کهف آمده است به نماز گزاران توصیه کرد.

توصیه به مطالعه کتاب الغَیبَه نُعمانی که یکی از آثار مهم شیعه در موضوع  مهدویت است

امام جمعه دزفول ضمن توصیه به مطالعه کتاب الغَیبَه نُعمانی که یکی از آثار مهم شیعه در موضوع  مهدویت است افزود: جاهلانی که مقابل امام زمان(عج) صف‌آرایی می‌کنند، بسیار شدیدتر از جاهلان زمان پیامبر اکرم(ص) هستند.

ممکن است خیلی از انسانها درس خوانده‌ و عالم باشند اما در مقابل امام زمان(عج) بایستند

وی ادامه داد: ممکن است خیلی از انسانها درس خوانده‌ و عالم باشند اما در مقابل امام زمان(عج) می‌ایستند؛ که نمونه آن شیعه لندنی است.

امام جمعه دزفول گفت: نباید تصور کرد با ظهور امام زمان(عج) همه مشکلات حل خواهد شد بلکه برای حل مشکلات، همراهی کردن و یار و یاور امام زمان(عج) بودن است که یکی از سخت‌ترین کارهاست.

بیان حدیثی از امام محمد باقر(ع) در خصوص شرایط ظهور حضرت صاحب الزمان(عج)

وی با بیان حدیثی از امام محمد باقر(ع) در خصوص شرایط ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) افزود: آن کسانی که دعا می‌کنند برای ظهور حضرت، باید خودشان را آماده بکنند برای معیّت صبورانه و همراهی توأم با استقامت با حضرت علیه السلام.

وی افزود: منتطران حضرت مهدی(عج) باید از خدای متعال قلب نرم برای ولی امر درخواست نمایند و از افرادی باشند که به کارها و فعل امام زمان(عج) خشنود باشند.

تبیین آیه ۶۹ سوره نساء درباره کسانی که از خدا و پیامبر پیروی کنند

امام جمعه دزفول با استناد به آیه ۶۹ سوره نساء گفت: ‌کسانی که از خدا و پیامبر پیروی کنند، آنها با پیامبران، صدیقین، شهدا و نیکوکاران که خدا به آنها نعمت بخشیده خواهند بود و آنها همنشینی نیکو هستند.

وی با بیان این نکته که همراهی کردن با حضرت صاحب الزمان(عج) در سه مرحله تحقق می‌یابد؛ افزود: منتظران باید در اعمال، اخلاق و اعتقاد در راه آن حضرت ثابت قدم باشند.

خطبه دوم نماز: یکی از شاخصهای اهل تقوا، انفاق در راه خداست

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با استناد به آیات قرآن گفت: یکی از شاخصهای اهل تقوا، انفاق در راه خداست.

وی افزود: انفاق مردم در حال خوشی و یا در حال سختی و تنگدستی، ارزشمند است و پاداش الهی را در پی دارد.

رحمت و رضوان خدا زمانی است که فرد یا ملتی به مسئولیت خود عمل کند که خداوند هم به آنها ترحم خواهد کرد

امام جمعه دزفول با اشاره به برگزاری باشکوه برنامه‌های نیمه شعبان گفت: جمعیتی بیش از سه میلیون نفر از همه اقوام و ملیت‌ها در مسجد جمکران قم حاضر شدند؛ در دیگر شهرها نیز مراسم کم نظیری برگزار شد.

وی ماه شعبان را ماه رحمت و رضوان خواند و افزود: رحمت و رضوان خدا زمانی است که فرد یا ملتی به مسئولیت خود عمل کند که خداوند هم به آنها ترحم خواهد کرد.

درصد بالایی از مسمومیت دانش آموزان ناشی از جنگ روانی دشمن بود

امام جمعه دزفول با اشاره به مسائل ادعایی درخصوص مسمومیت دانش آموزان گفت: درصد بالایی از این مسئله ناشی از جنگ روانی دشمن بود.

وی افزود: دشمنان به دنبال بزرگنمایی و سیاه نمایی در مسائل اخیر پیرامون مسمومیت دانش آموزان است و نفوذی‌های آنها با دامن زدن با شایعات، اسباب نگرانی خانواده‌ها را فراهم می‌کنند.

وی افزود: نیروهای نفوذی گاه با سوزاندن یک پفک شروع به جوسازی و ترساندن دانش آموزان می‌کردند.

حضرت آقا فرمودند: درصورت اثبات جرم درخصوص مسمومیت‌ها اشد مجازات برای مجرمان در نظر گرفته شود

امام جمعه دزفول گفت: حضرت آقا این پیام را به مسئولان دادند که باید موضوع مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند. این یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است. عاملان این اتفاق به اشد مجازات محکوم خواهند شد.

نیروهای انقلابی باید در این خصوص جهاد تبیین کنند و روایت‌های درست را با تدبیر و برنامه صحیح به مردم بگویند

وی با بیان اینکه دامن زدن و دروغ پردازی درخصوص مسمومیت‌ها در دستور کار دشمن است، افزود: نیروهای انقلابی باید در این خصوص جهاد تبیین کنند و روایت‌های درست را با تدبیر و برنامه صحیح به مردم بگویند.

شهید موتور حرکت جامعه است

امام جمعه دزفول با اشاره به روز شهدا و سالروز تأسیس بنیاد شهید گفت: شهید موتور حرکت جامعه است و اگر فداکاری‌ها و جانفشانی شهدا نبود چیزی از نظام باقی نمی‌ماند.

وی با تأکید بر لزوم بیان رشادت‌ها و جانفشانی شهدا افزود: جامعه ما باید همواره با فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت حرکت کند تا به قله‌های رفیع پیشرفت و ترقی برسد.

آمریکا و اروپا در مقابل ایران مستأصل شده‌اند

امام جمعه دزفول با اشاره به مستأصل شدن آمریکا و اروپا در مقابل ایران گفت: انگلیس با تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر در امور کشور ما دخالت می‌کند که این اقدام را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی افزود: سازمان اطلاعاتی غرب در گزارشی روسیه و چین را رقیب آمریکا می‌داند و در ادامه به تهدیدهای منطقه‌ای ایران می‌پردازد و عنوان می‌کند ایران به منافع آمریکا ضربه می‌زند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه آمریکا و متحدانش اخیرا مانوری دریایی برگزار کردند، بیان کرد: اخیرا یک ناو جنگی بومی با توانایی حمل چند بالگرد بزرگ، موشک انداز دوربرد ۷۵۰ کیلومتری و ۹۰ قایق تندروی موشک انداز تحویل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

وی ادامه داد: اخیرا نیز ۲ ناو جنگی ایران در یکی از بنادر برزیل در همسایگی آمریکا پهلو گرفتند.

خیابان‌هان اسرائیل برای مسئولان این رژیم نا امن شده‌اند

امام جمعه دزفول با اشاره به چالش‌های فراوان اسرائیل اظهار کرد: همسر نخست وزیر اسرائیل در آرایشگاه مورد حمله معترضان حضور داشت و به سختی با تلاش نیروهای امنیتی متواری شد.

وی با بیان اینکه نخست وزیر اسرائیل در خیابان‌های این رژیم هم توان تردد ندارد، افزود: اخیرا تصاویری زمینی از مراکز حساس اسرائیل گرفته شده که اگر دست از پا خطا کند تمام این مناطق با خاک یکسان می‌شوند.