6th، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار نمایندگانی از جوانان از مجموعه‌ها و مراکز مختلف

امام جمعه دزفول: اگر ظرفیت و استعداد نیروی جوان در جامعه شناسایی شده و در جای خودش و با اولویت خودش به کار گرفته شود مؤلفه‌های پیشرفت و ترقی جامعه فراهم شده است.

پرتکرارترین کلمه در بیانیه گام دوم انقلاب، جوان است.

زمان انتشار: 6th, مارس 2023 ساعت 2:14 ب.ظ | کد خبر: 94610

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در روز میلاد حضرت علی  اکبر(ع) نمایندگانی از جوانان از مجموعه‌های فرهنگی، علمی و آموزشی و مراکز مختلف با حضور حجج اسلام خاکی رییس اداره تبلیغات اسلامی و نمازی عضو شورای شهر و سرکار خانم دکتر پیری رییس دانشگاه فرهنگیان با حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول دیدار کردند.

امام جمعه دزفول ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان و میلاد نورانی منجی عالم بشریت با اشاره به اهمیت مسئولیت پذیری جوانان گفت: اساسی ترین مسئله این است که جوان مسئولیت بپذیرد، نگاه ما در جامعه به گونه‌ای باشد که از نیروی جوانی که موتور محرکه هر جامعه است استفاده کنیم.

وی افزود: اگر ظرفیت و استعداد نیروی جوان در جامعه شناسایی شده و در جای خودش و با اولویت خودش به کار گرفته شود مؤلفه‌های پیشرفت و ترقی جامعه فراهم شده است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: اگر در این ۴۴ سالی که از پیروزی انقلاب می‌گذرد مرور مختصری کنیم، در بزنگاههای انقلاب اسلامی، چه در انقلاب چه در دفاع مقدس، انرژی و نیروی جوانی؛ نشاط و شور جوانی را با تمام وجود حس می کردیم، جوانان با تجهیزات خیلی کم با رژیم طاغوت می‌جنگیدند.

امام جمعه دزفول به شور و هیجان جوانان در دوران انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: هر ملتی که نتواند از نیروی جوان جامعه بهره مند شود رشد و پیشرفت نخواهد کرد؛ انقلاب اسلامی با جوانان به پیروزی رساندیم، البته در پیروزی انقلاب هر قشری نقش خود را داشت ولی نیرویی که شعله های انقلاب را برافروخته می‌کرد جوانان بودند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس نیز جوانان بودند که توانستند آن را به سرانجام برسانند، در هیچ جای دنیا فرمانده لشکری نبود که ۲۶-۲۵ ساله باشد، که می‌توان آن را از معجزات انقلاب اسلامی دانست که جوان خیلی خوب ظهور و بروز کرد.

وی افزود: امروز ادامه همان انقلاب است و اگر بخواهیم انقلاب همچنان به پیش برود و بتواند قله‌های بزرگ و بلندی که آرمانهای انقلاب هستند را فتح کند تنها راهکارش بها دادن به نیروی جوان است.

امام جمعه دزفول گفت: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد موضوع توطئه و نقشه دشمن بود که جلوی جوان بودن جمعیت را بگیرد و تا اندازه‌ای هم در این راه موفق بود و در این سیری که طی شده جامعه به سمت پیری جمعیت پیش می رود و اگر تدبیر نشود با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد و نرخ جمعیت جوان کم می‌شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس نیز موضوع داعش و تکفیری‌ها بودند که در این برهه از زمان نیز غالبا جوانان سینه سپر کردند و ایستادند، امروز نیز علیرغم تبلیغات فراوان دشمن که جوانان نسبت به دین و انقلاب تقید اولیه را ندارند از دیدگاه حضرت آقا هر اتفاقی که در کشور پیش بیاید جوانان مقابل آن خواهند ایستاد.

امام جمعه دزفول افزود: در نهضت علمی و پیشرفت‌های علمی نیز جوانان پیشتاز هستند، دانشمندان هسته‌ای در زمینه هوا فضای سپاه، فن آوری، در زمینه‌های علمی، پزشکی همه جوانان با استعداد و تلاشگر هستند که دارند کشور را به پیش می‌برند.

امام جمعه دزفول با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: پرتکرارترین کلمه در بیانیه گام دوم انقلاب، جوان است؛ باور و امیدی که مقام عظمای ولایت که نسبت به جوانان دارد جان کلام بیانیه است که نکته مهمی است.

وی با اشاره به وارونه جلوه دادن واقعیات از سوی دشمن خاطرنشان کرد: دشمن روی جوان و نوجوان ما خیلی کار کرد البته قدری هم ما غفلت داشتیم مثلا در قضیه کرونا اشتباه بزرگ ما این بود که مدارس و حتی دانشگاهها را غیر حضوری کردیم در حالی که در کشورهای دیگر این کار را نکردند، با دست خودمان گوشی همراه و تبلت را که ابزار کار دشمن بود به دست دانش آموزان دادیم.

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: پیچ تاریخی مهم در این مقطع زمانی اتفاق می‌افتد و سرعت زیادی دارد و اقتضای می‌کند که آمادگی داشته باشیم، جوان امروز ما در این مقطع تاریخی و حساس درست بشناسد، درست وظیفه‌اش را انجام بدهد و خودش را آماده کند.

امام جمعه دزفول با توجه به مطالبات متقابل جوانان و نظام گفت: هم نظام از جوان انتظاراتی دارد هم جوانان از نظام، اما هیچ یک از مطالبات از ناحیه طرفین توجیه عقلانی ندارد که اگر یکی از طرفین وظیفه خود را انجام نداد، طرف مقابل هم انجام ندهد.