6th، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در گردهمایی معاونین و مربیان پرورشی در هفته بزرگداشت تربیت اسلامی

امام جمعه دزفول: در مقابل هجمه دشمن که یکی از اصلی ترین هدف و مخاطب دشمن، جوانان و نوجوانان بویژه دانش آموزان هستند، باید با برنامه پیش رفت.

یکی از اثرگذارترین مؤلفه‌های مربیان پرورشی مؤلفه رفتاری است.

زمان انتشار: 6th, مارس 2023 ساعت 10:28 ق.ظ | کد خبر: 94604

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” گردهمایی معاونین و مربیان پرورشی، مشاوران، مراقبین سلامت و مبلغین طرح امین در هفته بزرگداشت تربیت اسلامی با حضور روحانیت و متکفلین امر پرورشی و تهذیبی در مدارس برگزار شد.

امام جمعه دزفول ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و نیمه شعبان سالروز ولادت منجی عالم بشریت، یاد شهیدان رجایی و باهنر را که مؤسس اساس امور تربیتی بودند گرامی داشت و گفت: تربیت موضوع مهم و دقیقی است و در فرهنگ قرآنی پرورش مقدم بر آموزش است و با توجه به حساسیتهای موجود باید به درستی انجام شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: در مقابل هجمه دشمن که یکی از اصلی ترین هدف و مخاطب دشمن، جوانان و نوجوانان بویژه دانش آموزان هستند، باید با برنامه پیش رفت و کاری با برنامه ریزی دقیق انجام داد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اثرگذاری مربیان بر دانش آموزان اظهار داشت: یکی از اثرگذارترین مؤلفه‌های مربیان پرورشی مؤلفه رفتاری است؛ گاهی اثرگذاری یک استاد بر دانش آموز به گونه‌ای است که حرکات و رفتار و خلقیات دانش آموز همانند استاد می‌شود.

وی با اشاره به حکمتی از نهج البلاغه درباره چیستی ایمان و با استناد به آن، خلاصه ایمان را اینگونه بیان کرد: مرتبه ایمان بالاتر از مرتبه اسلام است و به این معنا می‎باشد که در قلب انسان مؤمن معرفت ایجاد می‌شود، با زبان اقرار به معارف قلبی داشته و با ارکان به این معارف عمل می‌کند.

امام جمعه دزفول افزود: تمام نکات تربیتی و معرفتی باید ابتدا برای مربی تبیین شود و سپس توسط مربی برای دانش آموزان تبیین و کاربردی شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: یاد دادن آداب و احکام و رفتارها بسیار دشوار است، باید در کنار القاء ایمان به دانش آموزان و تقویت باورهای قلبی، در دانش آموزان بصیرت هم ایجاد شود.

وی ادامه داد: بصیرت بسیار مهم است، در این عصر که شبهه پراکنی توسط دشمن بسیار زیاد است، دانش آموزان باید بیاموزند که منطقی با شبهات برخورد کرده و تا حصول اطمینان آن را نپذیرند.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: دشمن جنگ فرهنگی و جنگ ترکیبی تمام عیار به راه انداخته، شما مربیان، افسران و فرماندهان جنگ نرم هستید، باید به خوبی فرماندهی کرده، در مقابل هجمه فرهنگی دشمن مقاومت نموده و از حالت تدافعی به حالت تهاجمی تغییر موضع دهید.