3rd، مارس 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه نیمه شعبان و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: افزایش بی‌رویه نرخ دلار بخشی از نقشه و جنگ اقتصادی دشمن است.

مدیران باید مراقب باشند و با تلاش بیشتری به ارائه خدمات بپردازند.

زمان انتشار: 3rd, مارس 2023 ساعت 6:24 ب.ظ | کد خبر: 94576

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه میلاد منجی علم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر پروردگار خدا ترسی و پرهیزگاری مسرور بودن در روز قیامت را در پی خواهد داشت

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر پروردگار خدا ترسی و پرهیزگاری شادی و مسرور بودن در روز قیامت را در پی خواهد داشت.

دنیا محلی است که انسان باید از آن به عنوان سرمایه گذاری برای آخرت استفاده نماید

وی افزود: دنیا محلی است که انسان باید از آن به عنوان سرمایه گذاری برای آخرت استفاده نماید.

از منظر پیامبر گرامی اسلام مرگ ما عصاره حیات ماست

امام جمعه دزفول در آستانه میلاد نورانی منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بحث این خطبه را پیرامون مهدویت اختصاص داد و بیان داشت: از منظر پیامبر گرامی اسلام مرگ ما عصاره حیات ماست.

وی در معنای این فرمایش رسول اکرم(ص) افزود: انسانها همان گونه که زندگی می‌کنند؛می‌میرند؛ و همانگونه که برانگیخته می‌شوند محشور می‌شوند.

انسانهای هوشمند از ابتدای زندگی مراقبت می‌کنند

امام جمعه دزفول گفت: انسانهایی که هوشمند هستند از ابتدای زندگی مراقبت می‌کنند.

انسانی که ولایت مدار است، و به ولایت معصوم(علیه‌السلام) گردن می‌نهد، مدیریت عالم خلقت را پذیرفته است

امام جمعه دزفول گفت: انسانی که ولایت مدار است و به ولایت معصوم(علیه‌السلام) گردن می‌نهد، مدیریت عالم خلقت را پذیرفته است و زندگی جاهلانه نداشته است.

مرگ بدون معرفت به امام زمان(عج) مرگ جاهلانه است

وی با بیان این حدیث که فرمود: مَنْ ماتَ وَ لَمْ یعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ مَاتَ مِیتَهً جَاهِلِیه؛بیان داشت:  کسی که بمیرد و امام زمان خود را نشناسد، به جاهلیت از دنیا رفته است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اشخاصی که عمری را در خواب غفلت سپری کرده و به بیراهه رفته‌اند محصول آنها را در قدح مرگشان می‌ریزند و به آنها می‌چشانند.

وی ادامه داد: کُلُّ نَفۡسٖ ذَآئِقَهُ ٱلۡمَوۡتِ هر نفسی مرگ را خواهد چشید.

هیچ کس را گریزی از قدرت الهی نیست

امام جمعه دزفول با بیان روایتی از پیامبر اسلام در باره ماجرای ابوجهل و چشیدن مرگ قدرتمندترین افراد گفت: هیچ کس را گریزی از قدرت الهی نیست.

اگر انسانها می‌خواهند زندگی پر باری داشته باشند باید معرفت به امام زمان داشته باشند

وی گفت:  اگر انسانها می‌خواهند زندگی پر باری داشته باشند و در روز قیامت ثمره‌اش را بدست بگیرند باید معرفت به امام زمان داشته باشند.

اگر در عصر غیبت واقع شدید این دعا را بخوانید خدایا حجّت خود را به من بشناسان

امام جمعه دزفول با بیان حدیثی از امام صادق (علیه‌السلام) درباره عصر غیبت تأکید کرد: اگر در عصر غیبت واقع شدید این دعا را بخوانید خدایا حجّت خود را به من بشناسان، زیرا اگر تو حجت را به من نشناسانی از طریق دینم گمراه می‌شوم.

شیوه بهره‌مند شدن از من، مثل خورشیدی است که پشت ابر پنهان شده است

امام جمعه دزفول به بیان فرمایش حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در خصوص مدیریت در حالی که پنهان است و آشکار نیست می‌فرماید: شیوه بهره‌مند شدن از من، مثل خورشیدی است که پشت ابر پنهان شده است؛ که حضرت در پس پرده غیبت پنهان است ولی در حال مدیریت جهان هستی است.

حضرت ولی عصر(عج): ما در رسیدگی به شما و رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم

امام جمعه دزفول با بیان این نکته از حضرت ولی عصر(عج) که ما در رسیدگی به شما و رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم افزود: اگر برغم همه توطئه‌‌های قدرتهای جهان بر علیه ملت ایران؛ نظام جمهوری اسلامی برپاست به خاطر عنایت حضرت صاحب الزمان(عج) است که باید به آن باور قلبی داشت.

خطبه دوم: از منظر قرآن کریم تقوا سبب نجات از مشکلات است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم تقوا سبب نجات از مشکلات است.

امام جمعه دزفول افزود: اگر انسانها تقوا داشته باشند، خداوند یک راه نجاتی از مشکلات و گرفتاریها پیش پای آنها قرار می‌دهد.

شخصیت باعظمت حضرت علی اکبر(ع) باید در جامعه برای جوانان بیش از پیش تبیین شود

وی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: شخصیت باعظمت این حضرت باید در جامعه برای جوانان بیش از پیش تبیین شود.

پرتکرارترین واژه در بیانیه گام دوم انقلاب، جوان است

خطیب نماز جمعه دزفول ادامه‌ داد: پرتکرارترین واژه در بیانیه گام دوم انقلاب، جوان است که این موضوع عنایت و توجه مقام معظم رهبری به مسئله جوانان را نشان می‌دهد.

علما باید مطالبه مهم مقام معظم رهبری در خصوص دیدار با جوانان و پاسخ به شبهات آنان را به نحو احسن انجام دهند

امام جمعه دزفول با توجه به تأکیدات حضرت آقا در دیدار با خبرگان نسبت به جوانان افزود: با توجه به توصیه‌های معظم له  وظیفه علما دیدار با جوانان و پاسخگویی به شبهات آنان است که باید این مطالبه مهم را به نحو احسن انجام داد.

مشکلات لاینحل بشر به ظهور حضرت ولی عصر(عج) نیاز دارد و جامعه بشری باید به این ضرورت برسد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی نیمه شعبان و میلاد پربرکت حضرت ولی عصر(عج) را نیز تبریک گفت و افزود: مشکلات لاینحل بشر به ظهور حضرت ولی عصر(عج) نیاز دارد و جامعه بشری باید به این ضرورت برسد.

جشن‌های نیمه شعبان باید به سمت محتوابخشی و معرفت افزایی در کنار شادی حرکت کند

وی تأکید کرد: جشن‌های نیمه شعبان باید به سمت محتوابخشی و معرفت افزایی در کنار شادی حرکت کند.

در نیمه شعبان باید مراقب بود که دچار گناه و لغزش نشویم تا وجود مقدس آن حضرت از همه ما راضی باشد

امام جمعه دزفول بیان داشت: در نیمه شعبان باید مراقب بود که دچار گناه و لغزش نشویم تا وجود مقدس آن حضرت از همه ما راضی باشد.

موفقیت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود دزفول(عج) در هیجدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در جمکران

وی همچنین موفقیت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود دزفول(عج) در هیجدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در جمکران را تبریک گفت و افزود: این نهاد فرهنگی که در مصلای دزفول مستقر است بعنوان بنیاد مهدویت برتر کشور شناخته شده و از آن تجلیل شده است.

مجاهدتهای خالصانه و خاموش عزیزان بی نام نشان وزارت اطلاعات سپاه و نیروهای امنیتی موجب امنیت کشور است

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: مجاهدتهای خالصانه و خاموش عزیزان بی نام نشان وزارت اطلاعات سپاه و نیروهای امنیتی که به لحاظ مقتضیات کارشان آشکار نیستند مایه آسایش، آرامش و امنیت کشور است.

تنها دلیل دشمنی علیه جمهوری اسلامی به خود آمدن و روی پای خود ایستادن و خودباوری ملت ایران است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: در حالی وارد چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شدیم که در تمام این سال‌ها تنها دلیل دشمنی علیه جمهوری اسلامی به خود آمدن و روی پای خود ایستادن، اعتماد به نفس و خودباوری ملت ایران است.

جمهوری اسلامی به دنبال دشمن تراشی نیست اما دشمن با جدیت، ایران هراسی را در پیش گرفته است

وی افزود: جمهوری اسلامی به دنبال دشمن تراشی نیست اما دشمن با جدیت، ایران هراسی را در پیش گرفته و سعی دارد با هجمه‌های گسترده به ملت ایران آسیب بزند.

جمهوری اسلامی در حد توان از مظلوم دفاع می‌کند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی با ظلم و ظالم با هر سبک و شکلی مخالف است، گفت: جمهوری اسلامی در حد توان از مظلوم دفاع می‌کند.

دکترین مقاومت در منطقه جواب داده است

وی با تأکید بر اینکه حق خواهی و حق طلبی ملت ایران موجب ایجاد دشمنی بدخواهان با جمهوری اسلامی شده است، افزود: دکترین مقاومت در منطقه جواب داده است.

دشمنان ملت ایران به دست خودشان از درون می‌پاشند

خطیب جمعه دزفول به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه کشورمان اشاره‌ کرد و گفت: دشمنان ملت ایران به دست خودشان از درون می‌پاشند و شبکه دروغ گوی اینترنشنال مجبور شده از لندن منتقل شود.

افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته نرخ دلار بخشی از نقشه و جنگ اقتصادی دشمن است

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته نرخ دلار بخشی از نقشه و جنگ اقتصادی دشمن است افزود: در جنگ ترکیبی که دشمن تمام قد در برابر کشورمان ایستاده است باید مراقب باشیم سخن ناامیدکننده‌ای بیان نکنیم.

نباید ناامیدی را در جامعه رواج داد

وی افزود: اگر روحیه را باختیم بازنده هستیم؛ بنابراین نباید ناامیدی را در جامعه رواج دهیم.

مدیران باید مراقب باشند و با تلاش بیشتری به ارائه خدمات بپردازند

امام جمعه دزفول با اشاره به خدمات ارائه شده با وجودگرانی گفت: مدیران باید مراقب باشند و با تلاش بیشتری به ارائه خدمات بپردازند.

بانکهای شهرستان وام فرهنگیان را پرداخت کنند

امام جمعه دزفول با توجه به تصویب وام فرهنگیان و اختصاص اعتبار آن، از بانکهای شهرستان خواست نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

محیط زیست با آلوده کنندگان رودخانه دز برخورد کند

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه رودخانه دز سرمایه و نعمت بزرگی در کشور است، گفت: رودخانه دز یکی از باثبات ترین رودخانه‌های کشور است که از اداره محیط زیست تقاضا می‌شود با آلوده کنندگان این رودخانه برخورد کند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان نسبت به رودخانه دز جدی باشند، افزود: اداره محیط زیست دزفول باید نسبت به شرایط فعلی رودخانه دز، نظارت‌های بیشتری اعمال کند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی به خانواده‌هایی که اعتقادات دینی دارند توصیه کرد مراقب باشند و با توجه به وضعیت اقتصادی پیش آمده تندی نکنند چرا که بی‌تدبیری و کم تدبیری در این خصوص بازخوردهای منفی دارد.

نیکوکاران در شرایط اقتصادی کنونی نیازمندان را دریابند

امام جمعه دزفول با گرامیداشت هفته نیکوکاری از نیکوکاران خواست در شرایط اقتصادی کنونی نیازمندان را دریابند.

قدردانی از سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور برای اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر

امام جمعه دزفول در پایان از سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور برای اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر قدردانی کرد و گفت: دزفول با جمع آوری ۱۵۳ معتاد، بیشترین معتاد را در این طرح جمع آوری کرده است.