16th، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در مراسم تجلیل از برگزیدگان قرآنی دانش آموزان مدارس سما استان

امام جمعه دزفول: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این بود که قرآن در صحنه زندگی مردم آمد و امروز جوانان و نوجوانان قرآنی فراوانی در سراسر کشور وجود دارد.

هدایت و هدایتگری از مهمترین ابعاد قرآن است.

زمان انتشار: 16th, فوریه 2023 ساعت 9:58 ق.ظ | کد خبر: 94464

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم تجلیل از برگزیدگان قرآنی دانش آموزان مدارس سما دزفول در مسابقات قدس(قرآن در سما) استان خوزستان با حضور امام جمعه دزفول و مسئولین قرآنی شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این بود که قرآن در صحنه زندگی مردم آمد و امروز جوانان و نوجوانان قرآنی فراوانی در سراسر کشور وجود دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: علیرغم جوسازی‌های دشمن، رویش‌های درخشان و موفقیت‌آمیزی در همه زمینه‌ها بین جوانان و نوجوانان وجود دارد.

امام جمعه دزفول افزود: هدایت و هدایتگری از مهمترین ابعاد قرآن است که ذاتا انسانها را از گمراهی و ضلالت به سمت هدایت رهنمون می‌شود.

وی با استناد به قرآن کریم گفت: انسان به هر مقدار که اهتمام بورزد به همان مقدار می‎تواند هدایت وعده داده شده را دریافت نماید؛ انسانهایی که عزم و اراده قوی دارند و تلاش بیشتری می‌کنند، بیشتر، از بُعد هدایتگری قرآن بهره مند می‌شوند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: باید از قرآن درست استفاه کرده و بهره ببریم تا هدایتگری قرآن شامل حال ما شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: پیامبر فرمودند دو چیز گرانبهای کتاب قرآن و اهل بیت را که از هم جداشدنی نیستند بین شما باقی می‌گذارم؛ کسانی که گفتند کتاب خدا ما را کفایت می‌کند و اهل بیت را کنار گذاشتند گمراه شدند، و داعش امروز نتیجه همین تفکر است.

شایان ذکر است که امام جمعه دزفول در حاشیه این مراسم با نثار فاتحه به شهدای گمنام ادای احترام کرده و همچنین چند نهال نیز در محوطه دانشگاه غرس کرد.