19th، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در افتتاح مراکز جامع سلامت در روستای خیبر و بخش شهیون

امام جمعه دزفول: همه شهروندان روستایی و شهری باید از خدمات یکسانی بهره مند شوند و نباید خدمت رسانی فقط برای مراکز استانها و شهرهای بزرگ باشد.

فلسفه وجودی نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت به مردم می‌باشد.

زمان انتشار: 19th, فوریه 2023 ساعت 1:18 ب.ظ | کد خبر: 94459

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین بهره برداری از مراکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی روستای خیبر و بخش شهیون با حضور امام جمعه دزفول، فرماندار ویژه شهرستان دزفول، نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت اسکان ایران و دبیر شورای مدیران بنیاد علوی بصورت جداگانه برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم گفت: افتتاح این مراکز بهداشت کاری ارزشمند، مهم و بزرگ است و برگ زرین و افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که فلسفه و حکمت وجودی آن خدمت به مردم و بسط عدالت می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی مردم را شایسته خدمت دانست و افزود: همه شهروندان روستایی و شهری باید از خدمات یکسانی بهره مند شوند و نباید خدمت رسانی فقط برای مراکز استانها و شهرهای بزرگ باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: احداث چنین مراکزی ضرورت داشت که با اهتمام و همکاری مسئولین شهرستان دزفول، بنیاد علوی و دانشگاه علوم پزشکی دزفول این کار بزرگ در ماه رجب انجام شد و قابل تقدیر می‌باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: پیش از این مردم ولایتمدار و متدین این مناطق باید برای بیماری ساده مسیر پر خطر را برای مراجعه به بیمارستان در شهر طی می‌کردند ولی با افتتاح این مراکز بهداشت این زحمت از دوش مردم برداشته شد.

شایان ذکر است مرکز خدمات درمانی جامع سلامت شبانه روزی خیبر در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۴۱ مترمربع و زیربنای یکهزار و ۴۰ مترمربع است بنا شده، برای ساخت این مرکز درمانی، اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از منابع دانشگاه علوم پزشکی دزفول و بنیاد علوی هزینه شده است و دارای ۱۶ تختخواب است که به ۳۲ هزار نفر اهالی بخش چغامیش خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی شهدای شهیون نیز در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲ متر مربع و زیربنای یکهزار و ۴۰ مترمربع در ۲ طبقه احداث شده است و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع مالی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و بنیاد علوی برای ساخت این مرکز درمانی هزینه شده است.