17th، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در ایام مبعث پیامبر اسلام و در نمازجمعه دزفول

امام جمعه دزفول: حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سایه بسیاری از تهدیدها را از سر ملت ایران کوتاه کرد.

ملت بزرگ ایران با این جمعیت و صلابت یک عمل صالحانه بزرگ را رقم زدند.

زمان انتشار: 17th, فوریه 2023 ساعت 11:39 ب.ظ | کد خبر: 94441

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با ایام عید مبعث پیامبر گرامی اسلام  نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر حضرت علی علیه السلام برای رعایت تقوای الهی هیچ گونه بهانه جویی و عذری وجود ندارد

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام برای رعایت تقوای الهی هیچ گونه بهانه جویی و عذری وجود ندارد؛ زیرا خدای متعال همه احکامش را برای راهنمایی بشر فرستاده است.

جایگاه امامت و ولایت از منظر قرآن و روایات

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به جایگاه امامت و ولایت از منظر قرآن و روایات پرداخت و با طرح این پرسش که چرا بعضی با وجود این همه ادله مستند و متقن نسبت به این جایگاه دشمنی می‌کنند افزود: دوستی‌ها و ارتباطها اگر از روی خدا ترسی نباشد روز قیامت تبدیل به دشمنی می‌شود.

وی افزود: اگر مسلمانان به سفارش پیامبر گرامی اسلام درباره حدیث ثقلین عمل می‌کردند و برّ و نیکی را در حق ائمه(علیهم السلام) رعایت می‌کردند حق و جایگاه ائمه غصب نمی‌شد.

کسانی که حق ائمه را رعایت نکردند باعث شدند ائمه نتوانند آن رسالت الهی را برای بشریت انجام بدهند

خطیب نماز جمعه دزفول بیان داشت: کسانی که حق ائمه را رعایت نکردند و دشمنان ائمه را یاری کردند باعث شدند ائمه نتوانند آن رسالت الهی را برای بشریت انجام بدهند.

فهم دین بدون معرفت به اهل بیت علیهم السلام ممکن نیست

امام جمعه دزفول با بیان این نکته که فهم دین بدون معرفت به اهل بیت علیهم السلام ممکن نیست افزود: مسلمانان فقط با کمک از ائمه اطهار می‌توانند دین خدا را یاری کنند و قرآن را بفهمند.

پیامبر گرامی اسلام مأمور به تنزیل کتاب قرآن و ائمه اطهار هم تأویل بوده‌اند

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: پیامبر گرامی اسلام ختم انبیاء حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله وسلم) مأمور به تنزیل کتاب قرآن و ائمه اطهار هم تأویل بوده‌اند.

جهاد پیامبر اسلام در مقابله با مشرکین و کفار بر اساس تنزیل قرآن بوده است

امام جمعه دزفول تأکید کرد: جهاد پیامبر اسلام در مقابله با مشرکین و کفار بر اساس تنزیل قرآن بوده است.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام فرمودند بعد از من علی علیه السلام با مردمی که زیر بار دین نمی‌روند بر اساس تأویل قرآن می‌جنگد.

خطبه دوم نمازجمعه: انسان متقی و پرهیزگار در روز قیامت خوف و اندوهی نخواهد داشت

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه گفت: انسان متقی و پرهیزگار در روز قیامت خوف و اندوهی نخواهد داشت.

امروز گمشده بشر خدا ترسی و معنویت است

امام جمعه دزفول افزود: امروز گمشده بشر خدا ترسی و معنویت است اگر جامعه بشری بخواهد از این همه تباهی و فساد و ظلم و تبعیض نجات پیدا کند باید رو به خدا ترسی و معنویت و تقوا و مسائل دینی بیاورد.

روزهای پایانی ماه رجب و ماه‌های شعبان و رمضان فرصت‌های ناب بندگی و عبودیت است

امام جمعه دزفول از روزهای پایانی ماه رجب و ماه‌های شعبان و رمضان به عنوان فرصت های ناب بندگی و عبودیت یاد کرد و افزود: آنچه که برای مؤمن اهمیت دارد، استفاده بهینه از اوقات معنوی و رسیدن به وصال ضیافت الهی است.

عید مبعث مایه حیات جامعه اسلامی است که باید نسبت به آن معرفت داشته باشیم

امام جمعه دزفول یکی از فرصت‌های معنوی ماه شعبان را ذکر معجزه آسای صلوات عنوان کرد و ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم(ص) گفت: عید مبعث مایه حیات جامعه اسلامی است که باید نسبت به آن معرفت داشته باشیم و آن را بزرگ بداریم.

حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سایه بسیاری از تهدیدها را از سر ملت ایران کوتاه کرد

امام جمعه دزفول گفت: حضور حماسی و کم نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دوباره یوم الله ۲۲ بهمن ۵۷ را تکرار و سایه بسیاری از تهدیدها را از سر ملت ایران کوتاه کرد.

باید حافظه ساقط کردن رژیم طاغوت و برقرار کردن حکومت الهی را دوباره تکرار کنیم

حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی افزود: فعال نگهداشتن حافظه تاریخی جامعه یکی از مهمترین فلسفه‌های این روز بزرگ است؛ باید حافظه ساقط کردن رژیم طاغوت و برقرار کردن حکومت الهی را دوباره تکرار کنیم.

ملت بزرگ ایران با این جمعیت و صلابت یک عمل صالحانه بزرگ را رقم زدند

وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی امسال آنچنان گسترده بود که دوستان و دشمنان از حضور چنین جمعیتی تعجب کردند، افزود: ملت بزرگ ایران با این جمعیت و صلابت یک عمل صالحانه بزرگ را رقم زدند.

هر عملی که موجب خشم کفار می‌شود عملی صالح است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: هر عملی که موجب خشم کفار می‌شود عملی صالح است؛ مردم با حضور عظیم خود دشمن کافر را به خشم آوردند و یک عمل صالح رقم زدند.

صدای باصلابت ملت ما بر صدای دشمن که غول رسانه صهیونیست پشت آن بود غلبه کرد

وی با بیان اینکه صدای باصلابت ملت ما بر صدای دشمن که غول رسانه صهیونیست پشت آن بود غلبه کرد، افزود: مردم کشورمان در سرما، برف، بارندگی و تبلیغات سنگین دشمن دوباره به صحنه آمدند و شهدا را سرافراز کردند.

سفر رئیس جمهور به کشور چین از نظر راهبردی برای ما بسیار مهم بود

خطیب نماز جمعه دزفول بخش دیگر این خطبه را به اهمیت سفر رئیس جمهور به کشور چین اختصاص داد و گفت: اثرات این سفر در آینده نه چندان دور در وضعیت اقتصادی و در ارتباطات با چین نمود پیدا می‌کند زیرا این سفر از نظر راهبردی برای ما بسیار مهم بود.

دوگانگی مدعیان حقوق بشر در زلزله ترکیه و سوریه

امام جمعه دزفول همچنین به زلزله ترکیه و سوریه اشاره کرد و گفت: زلزله ترکیه و سوریه باعث ناراحتی بسیاری شد ولی دنیا از دوگانگی مدعیان حقوق بشر در زلزله ترکیه و سوریه تعجب کرد.

وی افزود: بیش از ۷۰ کشور کمک‌های بشردوستانه خود را به ترکیه و کمتر از ۱۲ کشور به سوریه کمک کردند ضمن اینکه کیفیت کمک‌ها نیز متفاوت بود.

ادعای حقوق بشر غرب دروغ است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادعای حقوق بشر غرب را دروغین خواند و بیان کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها که ادعای حقوق بشر آنها گوش جهانیان را کر کرده است سوریه را تحریم کردند و اجازه ندادند ماشین آلات آوار برداری وارد سوریه شوند.

گسل‌های تبعیض دردناک‌تر از گسل‌های طبیعی است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از این خطبه، ۲۶ رجب سالروز رحلت حضرت ابوطالب را تسلیت گفت و افزود: ایشان مانند فرزندش مظلوم بود و مسلمانان آنچنان که باید از این شخصیت برجسته یاد نکردند.

وی سالروز قیام مردم قزوین و سالروز شهادت حجه‌الاسلام محلاتی را نیز گرامی داشت.

محمدعلی باشه آهنگر از فرزندان دزفول در جشنواره فیلم فجر به عنوان برترین کارگردان فیلم انتخاب شد

امام جمعه دزفول گفت: محمدعلی باشه آهنگر از فرزندان دزفول در جشنواره فیلم فجر به عنوان برترین کارگردان فیلم انتخاب شد که جای تبریک دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: دشمن سعی کرد جشنواره فیلم فجر را تحریم و یا در آن اختلال ایجاد کند ولی با تلاش و حضور هنرمندان متعهد، دشمن در این زمینه نیز ناکام ماند و جشنواره سربلند بیرون آمد.

شهردار دزفول خود را وامدار هیچ جریان و جناحی نکند

خطیب جمعه دزفول با اشاره به انتخاب عتاب اهوازی به عنوان شهردار از سوی شورا گفت: شهردار دزفول خود را وامدار هیچ شخص، گروه، جریان و جناحی نکند و خود را فقط وامدار خدمت صادقانه به مردم بداند.

وی برای شهردار جدید دزفول که اخیرا توسط شورای شهر انتخاب شده آرزوی موفقیت کرد و افزود: همه باید به شهردار جدید کمک کنند تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

درخصوص حجاب تابع سیاست‌های کلی نظام هستیم

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه هفته گذشته عده‌ای از جوانان که دغدغه حجاب را دارند در نمازجمعه دزفول حاضر شدند، بیان کرد: این جوانان نسبت به بدحجابی در برخی فروشگاه‌های دزفول اعتراض دارند البته حجاب یکی از خط قرمزهای ماست ولی در این خصوص تابع سیاست‌های کلی نظام هستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده نظیر مطالبه گری، فعال کردن گروه‌هایی در این زمینه و برگزاری نشست‌های شورای تأمین، افزود: مصالحی در برخورد با بی‌حجابی در نظر گرفته می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرند.

حجه‌الاسلام والمسلمین  قاضی تأکید کرد: احساساتی برخورد کردن در این زمینه ممکن است نتیجه خوبی در پی نداشته باشد و بهانه به دست دشمن دهد.