10th، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستاه یوم الله 22 بهمن و در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر دشمن را مأیوس می‌کند.

عفو پدرانه و خردامندانه رهبر معظم انقلاب اشک تمساح دشمنان را خنثی کرد و این حربه را از دست آنها گرفت.

زمان انتشار: 10th, فوریه 2023 ساعت 7:38 ب.ظ | کد خبر: 94362

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن، فجر انقلاب اسلامی نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

متقین و پرهیزگاران همواره به یاد مرگ و آماده شدن برای سفر آخرت هستند و به دنیا دل نمی‌بندند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: متقین و پرهیزگاران همواره به یاد مرگ و آماده شدن برای سفر آخرت هستند و به دنیا دل نمی‌بندند.

از منظرحضرت علی(ع) مرگ بنیان خوشی‌های شما را از بین می‌برد و خواهشهای نفسانی شما را تیره می‌سازد

امام جمعه دزفول افزود: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(علیه‌السلام) مرگ بنیان خوشی‌های شما را از بین می‌برد و خواهشهای نفسانی شما را تیره و مکدر می‌سازد.

تبیین بخشی از مناقب و فضائل حضرت علی علیه السلام از منظر قرآن و روایات

امام جمعه دزفول با توجه به ماه رجب به تبیین بخشی از مناقب و فضائل حضرت علی علیه السلام پرداخت و گفت: از منظر پیامبر گرامی اسلام ذکر و یادآوری امیرالمؤمنین(ع) عبادت است.

بیان حدیث ثقلین از وجود مقدس نبی مکرم اسلام

امام جمعه دزفول با بیان حدیث ثقلین از وجود مقدس نبی مکرم اسلام(ص) که فرمودند “دو چیز گرانبها را در بین شما می‌گذارم یکی کتاب خدا و دیگری عترت که اگر به هر دوی اینها تمسک بجویید گمراه نخواهید شد” تصریح کرد: چراغ راه هدایت بشریت کتاب خدا و عترت پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم) و اهلبیتش علیهم السلام است.

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: از نگاه قرآن کریم کسی که خدا و رسول(صلی الله علیه وآله وسلم) را پیروی کند کسانی هستند که خداوند به آنها نعمت بخشیده است.

بیان روایتی از امام علی علیه السلام در خصوص دلتنگی مردی از انصار و دوری ایشان از پیامبر گرامی اسلام در روز قیامت

وی با بیان روایتی از امام علی علیه السلام در خصوص دلتنگی مردی از انصار و دوری ایشان در روز قیامت از پیامبر گرامی اسلام افزود: پیامبر این شخص را فرا خواند و مژده پروردگار را به او داد که پیامبران، صدّیقان، شهدا و صالحین در روز قیامت همنشین و رفیق ما خواهند بود.

مرتبه کامل مقام عصمت و صدیق، هیچ کس جز حضرت علی(ع) نمی‌تواند باشد

امام جمعه دزفول با استناد به حدیثی از انس بن مالک افزود: مراد از پیامبران وجود مقدس حضرت محمد(ص)، صدیقین حضرت علی بن ابی طالب(ع)، شهیدان حمزه سید الشهداء و مراد از صالحان حضرت فاطمه الزهرا(س) و فرزندان گرانقدرش هستند.

وی با بیان این نکته که صدیق به کسی گفته می‌شود که گفتارش کردارش را و کردارش گفتارش را تصدیق کند افزود: این مرتبه کامل مقام عصمت است و هیچ کس جز حضرت علی(ع) نمی‌تواند صدیق باشد.

خطبه دوم: متقین کسانی هستند که از خودپسندی دوری می‌کنند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز گفت: متقین کسانی هستند که از خودپسندی دوری می‌کنند.

وی افزود از منظر حضرت علی علیه السلام هرکس که خدا را شناخت و به عظمت خدا پی‌ برد شایسته نیست که خود را بزرگ بنمایاند.

تسلیت بمناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام و بیان حدیثی اجتماعی و اقتصادی از آن حضرت

امام جمعه دزفول ۲۵ رجب المرجب سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام را تسلیت گفت و با بیان حدیثی از آن حضرت خطاب به هشام افزود: آن کسی که در سخن گفتن صادق باشد، عملش پاک و پاکیزه می‌شود و آن کس که نیت خوب داشته باشد و با برادران دینی خود و اهل و عیالش خوش رفتار باشد روزیش زیاد و عمرش  طولانی می‌شود.

عفو پدرانه و خردامندانه رهبر معظم انقلاب اشک تمساح دشمنان را خنثی کرد و این حربه را از دست آنها گرفت

امام جمعه دزفول با اشاره به عفو پدرانه رهبر معظم انقلاب نسبت به محکومان اغتشاشات اخیر گفت: این اقدام خردمندانه اشک تمساح دشمنان را خنثی کرد و این حربه را از دست آنها گرفت.

وی افزود: عفو محکومان در موضع پدری دلسوز در راستای بخشش جرم فرزند و گامی هوشمندانه در شرایط غبارآلود اغتشاشات بود.

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به اثرات اجتماعی این عفو و رفع کینه اطرافیان محکومان، ادامه داد: دشمن همواره تلاش دارد بین مردم و نظام اختلاف ایجاد کند که این اقدام موجب نزدیکی ملت و نظام شد.

ولی فقیه برای مجرمان هم مایه رحمت است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه وجود ولی فقیه برای مجرمان هم مایه رحمت است، بیان کرد: ولی فقیه می‌تواند فراتر از قانون عفو کند حال آنکه چنین شرایطی در سایر کشورها وجود ندارد.

مقام معظم رهبری با یک سخنرانی، طرح و نقشه دشمنان را خنثی می‌کنند

وی رهبری‌های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب را موجب غلط از آب درآمدن اساس محاسبات دشمن دانست و افزود: اعتقاد ما بر این است که امام زمان(عج) در مواقع سخت، رهبر معظم انقلاب را کمک می‌کنند.

امام جمعه دزفول گفت: مقام معظم رهبری با یک سخنرانی، طرح و نقشه دشمنان را خنثی می‌کنند.

برنامه ریزی نظام به گونه‌ای است که کشور در بن بست قرار نگیرد

امام جمعه دزفول با اشاره به تلاش دشمن برای به بن بست کشاندن نظام جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: برنامه ریزی نظام به گونه‌ای است که کشور در بن بست قرار نگیرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه ملت ما همچون ارتش مردمی و انقلابی، ملت ممتازی است، اظهار کرد: امام راحل می‌فرمود ملت ایران در عصر حاضر بهتر از ملت اهل حجاز و کوفه در صدر اسلام است؛ این موضوع در حدیثی در بحارالانوار نیز آمده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌هایی نظیر سپاه، بسیج، کمیته امداد و جهاد سازندگی مولود انقلاب اسلامی هستند، افزود: مردم نسبت به گرانی‌ها و وضعیت اقتصادی گلایه دارند ولی دست از انقلاب خود نمی‌کشند.

انقلاب اسلامی سرعت پیشرفت ارتش را شتاب بخشید

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه حضرت آقا ارتش را یک ارتش انقلابی و مقتدر می‌داند، گفت: انقلاب اسلامی به ارتشی‌ها هویت و انگیزه داد و سرعت پیشرفت ارتش را شتاب بخشید.

وی همدلی بین مردم و ارتش را از ارکان اتحاد ملی دانست و ادامه داد: در قضیه زلزله خوی، ارتش سریعتر از هلال احمر به مناطق زلزله زده رسید و با آواربرداری و استقرار بیمارستان صحرایی مشغول خدمت به مردم شد.

رونمایی از پایگاه هوایی زیرزمینی ایران مانع حملات غافلگیرانه دشمن می‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی رونمایی از پایگاه هوایی زیرزمینی ایران را یادآور شد و اظهار کرد: جنگنده‌های تاکتیکی و تازه نفس ارتش در این پایگاه که در دهه ۷۰ ساخته شده، قرار می‌گیرند تا از گزند حملات غافلگیرانه دشمن در امان بمانند.

وی با بیان اینکه اسرائیل در جنگ ۶ روزه با اعراب تمام باندهای فرودگاه‌ها و سپس جنگنده‌ها را از بین برد، افزود: نظام به اندازه‌ای قدرت دارد که می‌تواند در سخت ترین شرایط راهکار ارائه دهد.

ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر دشمن را مأیوس می‌کند

امام جمعه دزفول با تبریک ایام دهه فجر گفت: مردم ایران با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با شهدا، رهبر و آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق می‌کنند.

وی ۲۲ بهمن را رزمایش بزرگ انقلاب اسلامی دانست و افزود: مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر دشمن را مأیوس می‌کنند.

مردم سوریه امکانات زیادی ندارند که انتظار می‌رود کمک‌های بین المللی به آنها تداوم یابد

امام جمعه دزفول با اشاره به زلزله سوریه و ترکیه و تسلیت به بازماندگان آنها گفت: مردم سوریه امکانات زیادی ندارند که انتظار می‌رود کمک‌های بین المللی به آنها تداوم یابد.

شورای شهر، فرد شایسته، با رزومه و با برنامه‌ای به عنوان شهردار انتخاب کند

امام جمعه دزفول گفت: اعضای شورای اسلامی شهر دزفول با بررسی برنامه‌های همه گزینه‌ها، انسانی شایسته، با رزومه و با برنامه را به عنوان شهردار انتخاب کنند.

وی افزود: روز قیامت همه دوستی‌ها، قراردادها و ارتباطات تبدیل به دشمنی می‌شود مگر دوستی‌هایی که برای خداوند بوده‌اند.

وضعیت آسفالت خیابان‌های شهر دزفول مناسب نیست

امام جمعه دزفول با تشکر از خدمات شهرداری به شهروندان اظهار کرد: وضعیت آسفالت خیابان‌های شهر دزفول مناسب نیست که انتظار می‌رود به این موضوع رسیدگی شود.