9th، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جمع مسئولین و اعضای بسیج ادارات شهرستان دزفول در دهه فجر

امام جمعه دزفول: تحریف بسیاز خزنده و به آرامی یک حقیقت و واقعیت تاریخی را تغییر می‌دهد؛ جهاد تبیین باعث می‌شود در مقابل وسوسه تحریف به درستی انجام وظیفه نماییم.

ذکر ایام الله، دست قدرت الهی را نمایان و باعث امیدآفرینی در جامعه می‌شود.

زمان انتشار: 9th, فوریه 2023 ساعت 11:00 ق.ظ | کد خبر: 94351

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع مسئولین و اعضای بسیج ادارات در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سالن همایش دفاع مقدس دزفول گفت: در طول ۴۴ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن با تمام وجود تلاش کرد انقلاب را ساقط کرده و یا حرکت و سرعت آن را کند نماید ولی علیرغم همه تلاش دشمن شاهد هستیم که نتوانست به هدف خود برسد.

امام جمعه دزفول ضمن تسلیت وفات حضرت زینب(س) تصریح کرد: نقش حضرت زینب(س) در پیام رسانی نهضت عاشورا برای همه روشن است، انقلاب اسلامی نیز از قیام کربلا الهام گرفته و در همان مسیر حرکت می‌کند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: باید شخصیت برجسته حضرت زینب(س) برای جامعه الگو باشد؛ اگر درست آن را تبیین کنیم، دختران و زنان ما به دنبال الگوهای پوچی که برای زن ارزش قائل نیستند نمی‌روند و جذب آنها نمی‌شوند.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه در اثر کم کاری مسئولین فرهنگی است که نتوانسته‌اند زیبایی کلام اهل بیت را به جامعه معرفی کنند؛ در جهاد تبیین نباید به شعار دادن بسنده کرد بلکه یک کار تخصصی است و هرکس در کار و مسئولیت خود باید نسبت به این  موضوع دقت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: گاهی تحریف بسیاز خزنده و نرم پیش می‌رود که کسی متوجه نمی‌شود، به آرامی یک حقیقت و واقعیت تاریخی را تغییر می‌دهد؛ جهاد تبیین باعث می‌شود در مقابل وسوسه تحریف به درستی انجام وظیفه نماییم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: برای روایت فرهنگ باید دقت کرد و بعنوان نمونه ببینیم در دفاع مقدس چه اتفاقی افتاد، شهدایی هستند که در تمام تصمیمات دفاع مقدس نقش کلیدی داشتند ولی امروز گمنام هستند.

وی ادامه داد: نماد مقاومت دزفول را مرحوم آیت الله قاضی می‌دانند و مقام معظم رهبری نیز درباره ایشان فرمودند که مقاومت خوزستان مرهون آیت الله قاضی است، نمازجمعه‌های دوران دفاع مقدس زیر موشکباران دشمن برگزار می‌شد، ۵-۴ هزار رزمنده حضور داشتند، ناهار صلواتی که هر هفته به رزمندگان داده می‌شد؛ ولی در برنامه‌ها هیچ نامی از آیت الله قاضی برده نمی‌شود.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید مطالب و وقایع گفته شود تا جوانان و نوجوانان احساس هویت کنند، نباید ایام الله و اثرات و کارکردی که در جامعه دارند عادی شود، جامعه‌ای که ایام الله را زنده نگه می‌دارد بر این باور است که قدرت الهی  از همه قدرتها بالاتر است، قلبها به دست خداست، همه اراده‌ها مقهور اراده الهی است ولی باید شرایط فراهم شود و وارد میدان شد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی روش محاسبه دشمن را غلط دانست و افزود: مسائل مادی در محاسبات اثر دارد اما در کنار آن باید به اعتقاد و باور به وعده‌های الهی و توکل به خدا را نیز در نظر داشت که دشمن از آن غافل است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: دشمن در جنگ نرم به دنبال به فراموشی سپردن ایام الله است تا اثرات و کارکرد آن در جامعه از بین برود، وقتی ایام الله ذکر شود و دست قدرت الهی نمایان شود باعث امیدآفرینی در جامعه می‌شود، امید نیروی محرکه هر جامعه‌ای است که اگر نباشد جامعه هیچ حرکتی نمی‌کند.