6th، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آیین جشن 13 رجب در سالن ایثار، روستای شنگر علیا و بخش چغامیش

امام جمعه دزفول: در حدیث آمده است که علی با قرآن و قرآن با علی است، اینها از هم جدا شدنی نیستند تا روز قیامت که بر حوض کوثر وارد شوند.

بیش از ۳۰۰ آیه از قرآن درباره فضایل امام علی(ع) است.

زمان انتشار: 6th, فوریه 2023 ساعت 9:45 ق.ظ | کد خبر: 94312

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین جشن و سرور در شب میلاد با سعادت مولی‌الموحدین امام علی(ع) با حضور اقشار مختلف مردم در سالن ایثار برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم درخصوص فضایل امام علی(ع) سخن گفت و افزود: در حدیث آمده است که علی با قرآن و قرآن با علی است، اینها از هم جدا شدنی نیستند تا روز قیامت که بر حوض کوثر وارد شوند؛ با توجه به این حدیث اگر گفته شود قرآن فضیلت نامه امیرالمؤمنین است سخن گزافی نیست.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ آیه از قرآن درباره فضایل امام علی(ع) است.

وی در توصیف فضایل امام علی(ع) از زبان اهل سنت، اظهار داشت: آیت الله جوادی آملی حدیثی از بزرگان اهل سنت در توصیف فضایل امام علی(ع) بیان می‌کند “دشمنان امام علی(ع) از روی حقد و حسد، و دوستان امام علی(ع) از ترس، فضایل امام را بیان نمی‌کردند ولی با این وجود فضایل امام شرق و غرب عالم را پر کرد.”

امام جمعه دزفول گفت: همه انسانها باید بدانند و باور کنند که در بین نیازمندیهای بشر برای سعادت دنیوی و اخروی، چیزهایی اولی‌ترین هستند و در بین آنها مواردی اصلی‌ترین هستند و در بین آنها نیز چیزهایی ضروری‌ترین هستند و در بین آنها نیز مواردی فوری ‌ترین هستند و آن وجود بابرکت امام علی(ع) است.

همچنین مراسم جشنی در روستای شنگر علیا و بخش چغامیش شهرک شهید بهشتی با حضور حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و ساکنان منطقه برگزار شد.