3rd، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

امام جمعه دزفول: یکی از وظایف اصلی و همگانی آحاد مردم زنده نگه داشتن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی است.

ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر درس خوبی به دشمن می‌دهند.

زمان انتشار: 3rd, فوریه 2023 ساعت 10:06 ب.ظ | کد خبر: 94269

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، و جمعی از پرسنل و همافران پایگاه وحدتی دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی علیه السلام تقوا و پرهیزکاری باعث نجات و رستگاری انسان می‌شود.

تبیین فضائل و مناقب امیر مؤمنان امام علی علیه‌السلام از منظر قرآن

وی با گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و ماه رجب به تبیین فضائل و مناقب امیر مؤمنان امام علی علیه‌السلام از منظر قرآن پرداخت و گفت: قرآن فضیلت‌ نامه امیرالمؤمنین(ع) است.

در قرآن و در احادیث نبوی و سنت پیامبر همیشه از حضرت علی علیه السلام به خیر و نیکی یادشده است

امام جمعه دزفول گفت یکی از دانشمندان اهل سنت معتقد است در قرآن هر آیه‌ای بعنوان اَلَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا اَلصّالِحاتِ ذکر شده است علی(ع) امیر مؤمنان و شریفترین آن صالحان است.

وی افزود: در قرآن و در احادیث نبوی و سنت پیامبر همیشه از حضرت علی علیه السلام به خیر و نیکی یادشده است.

علی و قرآن یک حقیقت هستند

وی تأکید کرد: یکی از منزلتهای امیرالمؤمنین(ع) این است که ما از قرآن باید علی را بشناسیم و از یک منظر دیگر علی و قرآن یک حقیقت هستند.

خطیب نماز جمعه دزفول با استناد به کلام نبوی تصریح کرد: حضرت علی(ع) با قرآن است و قرآن با علی(ع) است اینها از هم جدا شدنی نیستند تا روز قیامت که بر حوض با همدیگر وارد می‌شود.

مصداق اتم و اکمل آیه ۴۳ سوره عنکبوت امیرالمؤمنین(ع) است

امام جمعه دزفول با بیان آیه ۴۳ سوره عنکبوت که می فرماید این قرآن آیات روشنی است در سینه‌های کسانی که با آنها علم الهی داده شده است؛ گفت: مصداق اتم و اکمل این آیه شریف امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) است.

یکی از اسامی قرآنی امیرالمؤمنین(ع) نبأ عظیم است که خدای متعال در قرآن فرموده است

وی با بیان اینکه  امام علی(ع) علم را به همه عالم اطعام می‌کند افزود: یکی از اسامی قرآنی امیرالمؤمنین(ع) نبأ عظیم است که خدای متعال در قرآن فرموده است.

هر شخصی در فضای ولایت امیرالمؤمنین(ع) وارد شد انواع طعام معنوی برایش مهیاست

امام جمعه دزفول با تعریف معرفت طعام ظاهری و باطنی گفت: هر شخصی در فضای ولایت امیرالمؤمنین(ع) وارد شد انواع طعام معنوی برایش مهیاست و آنانی که به دنبال مسائل نورانی معنوی هستند باید پیرو حقیقی آن امام بزرگوار باشند.

خطبه دوم: از منظر امام علی علیه السلام باید تقوا را روشنایی قلب و شعار باطنی خود قرارداد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز در اهمیت تقوا گفت: از منظر امام علی علیه السلام باید تقوا را روشنایی قلب و شعار باطنی خود قرار داد.

امید است مردم از ایام پرظرفیت اعتکاف برای ارتقاء معنوی خود به خوبی استفاده کنند

امام جمعه دزفول با تبریک ولادت امیر مؤمنان حضرت علی(ع) و روز پدر و ایام اعتکاف گفت: امید است مردم از ایام پرظرفیت اعتکاف برای ارتقاء معنوی خود به خوبی استفاده کنند.

عبودیت و بندگی، ترس‌ها را برطرف و به انسان آرامش می‌دهد

وی بسیاری از بیماری‌ها را ناشی از ضعف ایمان، استرس، نگرانی و اضطراب دانست و افزود: عبودیت و بندگی، ترس‌ها را برطرف و به انسان آرامش می‌دهد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: شخص معتکف با خلوت کردن با خداوند متعال از ناآرامی‌ها، اضطراب‌ها و استرس‌ها به آرامش می‌رسد.

وی ادامه داد: اگرچه تعداد معتکف کنندگان درصد پایینی از جامعه را شامل می‌شود ولی اثر معنوی آن در کل جامعه دیده می‌شود.

جوانان ما باید اخلاق، سیره و ایستادگی حضرت زینب کبری(س) در مقابل ستمگران را الگوی خود قرار دهند

خطیب نمازجمعه دزفول با تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب(س) اظهار کرد: امید است جوانان ما اخلاق، سیره و ایستادگی این حضرت در مقابل ستمگران را الگوی خود قرار دهند.

وی افزود: طرفی در جنگ ترکیبی برنده است که الگوی خود را برای جامعه جا بیاندازد و روایت خود را جامع تر و زیباتر، بیان کند.

یکی از وظایف اصلی و همگانی آحاد مردم زنده نگه داشتن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی یکی از وظایف اصلی و همگانی آحاد مردم را زنده نگه داشتن ایام الله دانست و گفت: یکی از مهمترین عرصه‌های درگیری مؤمنین و منافقان زنده نگه داشتن ایام الله است چراکه دشمنان اعتقادی به ایام الله ندارند و برای فراموشی این ایام تلاش می‌کنند.

وی افزود: دشمن سعی دارد دستاوردهای نظام را محو و رژیم شاهنشاهی را بزک‌ کند که باید مراقب این جنگ نرم باشیم.

امام جمعه دزفول بیان کرد: دشمن نمی‌تواند دست قدرت الهی را ببیند لذا از حقایق عقب می‌افتد و به تعبیر حضرت آقا دچار خطای محاسباتی می‌شود.

۱۹ بهمن ماه یوم الله است چون محاسبه رژیم طاغوت که خیلی روی نیروی هوایی حساب کرده بود، غلط از آب درآمد

وی با اشاره به خطای محاسباتی رژیم شاهنشاهی درخصوص نیروی هوایی افزود: ۱۹ بهمن ماه یوم الله است چون محاسبه رژیم طاغوت که خیلی روی نیروی هوایی حساب کرده بود، غلط از آب درآمد.

جمعی از همافران نیروی هوایی در حرکتی تاریخی کمر رژیم طاغوت را شکستند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: جمعی از همافران نیروی هوایی در حرکتی تاریخی، به هنگام، شجاعانه و از روی بصیرت در مدرسه علوی تهران با حضرت امام(ره) بیعت کردند و کمر رژیم طاغوت را شکستند.

وی با تأکید بر لزوم جلوگیری از فراموشی یوم الله افزود: یوم الله در عزم و اراده ملت اثرگذار و نقش آفرین است.

ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر درس خوبی به دشمن می‌دهند

امام جمعه دزفول اظهار کرد: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر درس خوبی به دشمن می‌دهند.

آیت الله قاضی(ره) همانند حضرت امام به هدف خود و انقلاب اسلامی ایمان داشت

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به سالروز رحلت آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول گفت: این عالم همانند حضرت امام به هدف خود و انقلاب اسلامی ایمان داشت؛ همه ما نیز باید به اهداف الهی و آرمان‌های انقلاب ایمان راسخ داشته باشیم.

آیت الله قاضی انسانی وارسته بود و می‌تواند الگویی برای مسئولان و مردم باشد

وی افزود: آیت الله قاضی انسانی وارسته بود و می‌تواند الگویی برای مسئولان و مردم باشد.

مسئولان در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌ها نترسند و از آبروی خود برای مصلحت نظام و انقلاب مایه بگذارند

امام جمعه دزفول بیان کرد: مسئولان در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌ها نترسند و گاه مانند آیت الله قاضی از آبروی خود برای مصلحت نظام و انقلاب مایه بگذارند.

اروپایی‌ها همچنان دچار خطای محاسباتی هستند

امام جمعه دزفول با اشاره به تحریم‌های اخیر غربی‌ها و اروپایی‌ها علیه اشخاص و نهادهای ایران گفت: اروپایی‌ها همچنان دچار خطای محاسباتی هستند.

اروپایی‌ها غلام حلقه به گوش رژیم صهیونیست‌ها و نوکر آمریکا شده‌اند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه اروپایی‌ها غلام حلقه به گوش رژیم صهیونیست‌ها و نوکر آمریکا شده‌اند، افزود: اروپا راهی برای بازگشت از این باتلاقی که ایجاد می‌کند، بگذارد.

دشمن منتظر پاسخ ایران به این ترقه بازی باشد چراکه دوران بزن در رو تمام شده است

امام جمعه دزفول با اشاره به حمله تعدادی ریزپرنده به یک مرکز نظامی در اصفهان گفت: دشمن منتظر پاسخ ایران به این ترقه بازی باشد چراکه دوران بزن در رو تمام شده است.

وی افزود: ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی خیلی تهدید می‌کردند که مراکز نظامی و هسته‌ای ایران را می‌زنند ولی تمام توان آنها همین ترقه بازی بود که هیچ آسیبی هم نزد.

عملیات‌های استشهادی در فلسطین، صهیونیست‌ها را کلافه کرده است

وی ادامه داد: عملیات‌های استشهادی در فلسطین، صهیونیست‌ها را کلافه کرده بود و با این اقدام در اصفهان تلاش داشتند افکار عمومی جهان را اقناع کنند.

جایگاه و نفوذ علمای دزفول درخصوص زلزله حدود ۱۰۰ سال قبل خوی و سلماس 

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی همچنین با اشاره به زلزله شهرستان خوی گفت: این زلزله من را به یاد سندی از نامه حکومت وقت به آیت الله شیخ معزی دزفولی درخصوص زلزله حدود ۱۰۰ سال قبل خوی و سلماس انداخت که در آن از این عالم درخواست کمک شده بود.

وی افزود: این نشان از جایگاه و نفوذ علمای دزفول است که باید قدرشان را بدانیم و آنها را به نسل جدید معرفی کنیم.

معرفی دو کتاب “علی از زبان علی” و “خطبه‌های مقاومت”

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه‌ها تهیه و مطالعه کتاب “علی از زبان علی” را به مناسبت ایام ولادت امام(ع) و کتاب “خطبه‌های مقاومت” را که اثر آقای محمد حسین درچین است به مناسبت سالروز رحلت آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول به نمازگزاران و مردم توصیه کرد.