2nd، فوریه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جلسه شورای زکات شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: تشویق، اعتمادسازی، و تبلیغ و ترویج محورهایی هستند که می‌توان میزان زکات را افزایش داد.

اگر این کار به درستی انجام شود بسیاری از مشکلات حل شده و فقیری در جامعه نمی‌ماند.

زمان انتشار: 2nd, فوریه 2023 ساعت 1:17 ب.ظ | کد خبر: 94256

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی رییس شورای زکات شهرستان دزفول در جلسه شورای زکات این شهرستان ضمن تبریک اعیاد با عظمت ماه رجب و اشاره به تقارن این ایام خجسته با دهه فجر گفت: به کوری چشم دشمنان، انقلاب اسلامی و نهضت به برکت خون پاک شهدا، ایثارگری خانواده شهدا، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور بابصیرت ملت ایران در صحنه، همچنان به پیش می‌رود و دشمنان با توطئه‌ها و نقشه‌های خود نمی‌توانند حرکت انقلاب را متوقف کنند.

امام جمعه دزفول افزود: تلاش برای نهادینه کردن و حاکم شدن دستورات و احکام الهی و فرایض در جامعه توفیق الهی است که باید شاکر آن باشیم.

وی تصریح کرد: بعد از فریضه نماز، فریضه زکات است و برای اجرای آن از هیچ کاری نباید مضایقه کرد چراکه زمان به سرعت می‌گذرد، نباید به گونه‌ای عمل کنیم که بعدها حسرت بخوریم که کاری می‌توانستیم انجام دهیم و ندادیم، قدرت و اختیار داشتیم و کوتاهی و سستی کردیم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی به یوم التغابن یکی از اسامی روز قیامت اشاره کرد و ادامه داد: خداوند به دنبال بهانه است برای به بهشت بردن مؤمنین، امروز که این فرصت در اختیار ما قرار گرفته شده است باید آن را غنیمت شمرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: از نگاه امام صادق(ع) مردم ۳ دسته هستند علما و دانشمندان، متعلم و دانشجو و دسته سوم خاشاک روی آب؛ سپس فرمودند ائمه اطهار دانشمندان امت، شیعیان دانش طلبان و بقیه مردم خاشاک روی آب هستند.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: سخن  امام صادق(ع) نشان می‌دهد ارزش انسانها به پیروی از حق و اهل بیت است و کسانی که از مسیر اهل بیت بیرون هستند خاشاک روی آب می‌باشند، باید تلاش کنیم در عمل شیعه حقیقی امیرالمؤمنین باشیم.

رییس شورای زکات درخصوص مبلغ زکات گفت: در قانون آمده است به میزان زکات جمع‌آوری شده، دولت به مبلغ زکات اضافه کرده و بین نیازمندان  همان منطقه توزیع شود که اگر این کار به درستی انجام شود بسیاری از مشکلات حل شده و فقیری در جامعه نمی‌ماند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: تشویق، اعتمادسازی، و تبلیغ و ترویج محورهایی هستند که می‌توان میزان زکات را افزایش داد.

وی تصریح کرد: از نشانه‌های ایمان این است که ایمان مردم را در عرصه‌های اجتماعی به ظهور برسانیم، که این کار شورای زکات است.

شایان ذکر است که در این جلسه آماری از دریافت زکات ارائه شد و همچنین راهکارهایی برای تشویق کشاورزان و دامداران برای این انجای فریضه بزرگ الهی بیان شد.