30th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در افتتاحیه دوره توانمندسازی مدیران، گروههای پیشرفت و سرحلقه‌های صالحین

امام جمعه دزفول: تمام محاسبات دشمن مادی است؛ محاسبه غلط دشمن در قضایای اخیر درک نکردن معنای ایمان و تکیه بر خدا بود.

تمام اقشار جامعه باید در حد خود نسبت به جهاد تبیین معرفت پیدا کنند.

زمان انتشار: 30th, ژانویه 2023 ساعت 2:31 ب.ظ | کد خبر: 94234

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در افتتاحیه دوره توانمندسازی مدیران، گروههای پیشرفت و سرحلقه‌های صالحین با عنوان طرح ولایت گفت: باید عالمان بزرگ شهرمان را بشناسیم، دشمن تلاش می‌کند سرمایه‌های معنوی ما را از ذهن و فکر جوانان بیرون ببرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: اگر جوان بداند چه شخصیتهای بزرگ و چه عالمان فرهیخته و دانشمندی داشته است احساس هویت کرده و دشمن نمی‌ تواند بر ذهن او اثر داشته باشد و به همین دلیل است که برای عالمان دینی جلسه بزرگداشت برگزار می‌کنیم.

وی اظهار داشت: توفیق داشته‌ایم برای عالمانی چون آیت الله معزی از مراجع دزفول در سال ۱۳۹۰ اجلاس کشوری برگزار کنیم که هنوز هم برکات آن ادامه دارد؛ همچنین برای حجه‌الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه و آیت الله شفیعی و فرزندانش نکوداشت بگیریم که در فرهنگ شهر بسیار اثرگذار است.

امام جمعه دزفول همچنین ضمن تبریک ایام ماه رجب گفت: ماه رجب به تعبیر پیامبر اسلام(ص) بارش رحمت الهی است، همه خیرها در این ماه جمع شده، شروع مرحله معنوی در سال است؛ انسان با ماه رجب شروع می‌کند با ماه شعبان ادامه می‌دهد تا به ماه رمضان و در نهایت به شب قدر می‌رسد که در آن شب انسان می‌تواند به اوج برسد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اگر انسان در ماه رجب حتی یک کار خیر کوچک انجام دهد خداوند به او خیر کثیر می‌دهد.

وی افزود: پیامبر(ص) می‌فرمایند در روزهایی از زندگی انسان نفحات و نسیمهایی می وزد، از آنها غافل نشوید و خود را در معرض آنها قرار بدهید؛ اینها همه مقدمه‌ای برای بالا بردن معرفت و افزایش آگاهی نسبت به دین و معارف اهل بیت(ع) می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به حدیث پیامبر(ص) که تکیه بر خدا قیمت هر چیز گرانبها و نردبان هر چیز رفیع است اظهار داشت: تمام محاسبات دشمن مادی است؛ محاسبه غلط دشمن در قضایای اخیر درک نکردن معنای ایمان و تکیه بر خدا بود.

امام جمعه دزفول یادآور شد: کسی که ایمان دارد کشته شدن را شکست و خسارت نمی‌داند و بر اساس فرهنگ دینی شهادت فیض عظیم و کشته نشدن پیروزی اسلام و جبهه حق بر دشمن است که هر دو پیروزی و احدی الحسنیین می‌باشد.

امام جمعه دزفول محور اصلی این دوره اثرگذار را جهاد تبیین دانست و گفت: بزرگترین آسیب جهاد تبیین شعاری برخورد کردن با آن است برای تولید محتوا و محتوایی کردن آن باید بصورت تخصصی کار کرد؛ تمام اقشار جامعه باید در حد خود نسبت به جهاد تبیین معرفت پیدا کنند.

وی افزود: دشمن به دنبال وسوسه تحریف و ایجاد شبهه است، تمییز دادن شبهه از حق مشکل است، دقت و شناخت و محاسبه لازم دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: امروز علیرغم وجود مشکلات در حال پیمودن یک راه بزرگ هستیم، فراز و نشیب، ریزش و رویش هست ولی باید راه و هدف را گم نکنیم.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: کسانی که قبل از انقلاب، طاغوت و فساد مسئولین در آن زمان را دیده‌اند؛ انقلاب و این اتفاق بزرگ را دیده‌اند، دفاع مقدس به این عظمت را دیده‌اند و موفقیت‌های پی در پی جبهه مقاومت را می‌بینند از اینکه در عصری زندگی می‌کنند که این همه اتفاقات مهم در تاریخ بشری رخ می‌دهد خرسند بوده و این توفیق را درک می‌کنند.