30th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 30th, ژانویه 2023 ساعت 10:08 ق.ظ | کد خبر: 94231

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در جلسه قرارگاه جهاد تبیین که در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد گفت: تبدیل جهاد تبیین به شعار، آسیب بزرگی است، مهمترین محور کار ما این است که دچار این آسیب نشویم و چاره آن تولید محتوا می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: تولید محتوا کاری دقیق و دارای ابزاری است و باید با مبانی جهاد تبیین آشنا شویم؛ یکی از مبانی، تشخیص اولویتهاست، دهه مبارک فجر بهترین فرصت تبیین است.

وی اظهار داشت: باید نیرووهای توانمند را از بین تمام اقشار شناسایی کرد و برای مربیان دوره‌های خاصی ترتیب داد؛ مخاطبین را مشخص و از مربیان به نسبت توانایی‌ها و تأثیرگذاری در جای خود استفاده کرد ولی مدیریت، برنامه‌ریزی، هدایت و اولویت بندی باید زیر نظر قرارگاه باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به برنامه‌های دشمن گفت: دشمن تلاش می‌کند رژیم پهلوی را بزک کند، باید در دهه فجر با مقایسه رژیم پهلوی و کارهایی که در جمهوری اسلامی انجام شده به تبیین موضوع پرداخت.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: رسانه و فضای مجازی در جهاد تبیین اهمیت فراوان دارد که نباید از آن غافل شد، یکی از رسانه‌های پرمخاطب، رادیو شهری است که می‌توان از افراد توانمند و بااطلاع دعوت کرد و بصورت تخصصی برنامه‌ ترتیب داد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر استفاده از خود مردم در جهاد تبیین افزود: تشکیل گروهها و کانالها در فضای مجازی با مدیریت صحیح و دقت، ظرفیت شناسی و مخاطب شناسی، دعوت از کارشناسانی با فکر و ذهن منسجم، استفاده از ابزار آموزشی از اصولی هستند که در جهاد تبیین باید در نظر داشت.

شایان ذکر است در این جلسه گزارشی از برنامه‌های فرهنگی و تبیینی که در شهرستان اجرا شده و اثرات مفید و مثبت آنها ارائه شد.