27th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در اولین جمعه ماه رجب المرجب و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: اسلام هراسی از راهبردهای اصلی استکبار و صهیونیسم جهانی است.

افراد برای جهاد تبیین باید با مبانی فکری رهبر معظم انقلاب و جنگ ترکیبی و شناختی دشمن آشنایی داشته باشند.

زمان انتشار: 27th, ژانویه 2023 ساعت 8:44 ب.ظ | کد خبر: 94212

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر قرآن کریم بهترین توشه‌ها و ماندگارترین زاد و توشه‌ها تقوای الهی است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه اول نماز با دعوت مردم به تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم بهترین توشه‌ها و ماندگارترین زاد و توشه‌ها تقوای الهی است.

امام جمعه دزفول افزود: رعایت تقوای الهی هم دنیای انسان را درست می‌کند و هم آخرت او را به سامان می‌رساند.

بهترین فرصت توشه برداشتن برای آخرت استفاده از ماه رجب است

خطیب نماز جمعه دزفول از ماه رجب المرجب به عنوان ماه بزرگ و بهار معنویت یاد کرد و افزود: بهترین فرصت توشه برداشتن برای آخرت استفاده از ماه رجب است چرا که در این ماه رابطه بین عبد و رب محکم می‌شود.

وی ادامه داد: ماه رجب آغاز سیر و سلوک مؤمن برای ماه شعبان و ماه مبارک رمضان و در نهایت، درک شب قدر است.

از منظر پیامبر(ص) انسان نباید نسیم‌های الهی را که خداوند آن را به عنوان فرصت در زندگی بشر قرار داده از دست بدهد

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که ماه رجب فرصتی طلایی و غیر قابل تکرار در سال است که نباید آن را از دست داد تأکید کرد: از منظر رسول گرامی اسلام انسان نباید نسیم‌های الهی را که خداوند متعال آن را به عنوان فرصت در زندگی بشر قرار داده است از دست بدهد.

امانت الهی تحقق پیدا نمی‌کند مگر اینکه انسان بتواند عبد خدا باشد

امام جمعه دزفول در جمع بندی این خطبه با تبیین آیه ۷۲ سوره احزاب و بیان حدیثی از نبی مکرم اسلام درخصوص امانت‌های الهی که خداوند متعال به انسان سپرده است تأکید کرد: این امانت تحقق پیدا نمی‌کند مگر اینکه انسان بتواند عبد خدا باشد.

 در ماه رجب باید خدای متعال در قلب ما محبوب باشد و اهل معاصی و گناهکاران را باید دشمن خود پنداشت

وی افزود: در ماه رجب امید خیر می‌رود و باید خدای متعال در قلب ما محبوب باشد و اهل معاصی و گناهکاران را باید دشمن خود پنداشت.

خطبه دوم :

 امام علی علیه السلام: خدا را خدا را درباره نمازتان در نظر بگیرید، به درستی که عمود دین شما نماز است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه گفت: امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام در نامه ۴۷ نهج البلاغه بعد از سفارش به تقوا می‌فرمایند: خدا را خدا را درباره نمازتان در نظر بگیرید، به درستی که عمود دین شما نماز است.

نماز جماعت اول وقت و با حضور قلب انسان را در تحصیل ملکه تقوا کمک می‌نماید

وی افزود: نماز جماعت اول وقت و با حضور قلب انسان را در تحصیل ملکه تقوا کمک می‌نماید.

امام جواد(ع) از جوان‌ترین ائمه علیهم السلام به شمار می‌آید و دارای لقب اختصاصی «معدن وفا» است

امام جمعه دزفول با اشاره به سالروز ولادت امام جواد علیه السلام گفت: آن حضرت از جوان‌ترین ائمه علیهم السلام به شمار می‌آید که از مقام و منزلت خاصی برخوردار است و دارای لقب اختصاصی معدن وفا است.

اسلام هراسی از راهبردهای اصلی استکبار و صهیونیسم جهانی است

امام جمعه دزفول با اشاره به اهانت‌ها به قرآن کریم در غرب گفت: اسلام هراسی از راهبردهای اصلی استکبار و صهیونیسم جهانی است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به بالندگی اسلام و گفتمان مقاومت در جهان افزود: استکبار از این بالندگی می‌ترسد و اسلام هراسی را در دستور کار قرار داده است.

تکرار اهانت به مقدسات توسط نشریه فرانسوی و قرآن‌سوزی در سوئد در راستای همین برنامه اسلام هراسی است

وی ادامه داد: تکرار اهانت به مقدسات توسط نشریه فرانسوی و قرآن‌سوزی در سوئد در راستای همین برنامه اسلام هراسی است.

تعرض به حقوق بیش از ۲ میلیارد نفر مسلمان در غرب باعث ایجاد تشنج و دشمنی در دنیا می‌شود

امام جمعه دزفول با محکومیت تعرض به حقوق بیش از ۲ میلیارد نفر مسلمان در غرب اظهار کرد: این اقدامات باعث ایجاد تشنج و دشمنی در دنیا و فراهم‌ کردن زمینه تروریسم در دنیا می‌شود.

وی افزود: قرآن سوزی در سوئد مقابل سفارت ترکیه با مجوز رسمی مسئولان این کشور در راستای آزادی بیان انجام شده است.

رهبر معظم انقلاب فرمودند هدف اسکتبار از این اهانت‌های جنون آمیز، اصل اسلام و قرآن است

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه ادعای حقوق بشر غرب دروغی بیش نیست، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند هدف استکبار از این اهانت‌های جنون آمیز، اصل اسلام و قرآن است از این رو سران کشورهای مسلمان باید در برابر این اهانت‌ها بایستند.

دشمن به دنبال تست حساسیت مسلمانان است اگر جواب داد گام بعدی را برمی‌دارد لذا باید تودهنی بخورد

وی با اشاره به برگزاری تجمعات باشکوهی در کشورهای مختلف در محکومیت این اهانت‌ها افزود: دشمن به دنبال تست حساسیت مسلمانان است اگر جواب داد گام بعدی را برمی‌دارد لذا باید تودهنی بخورد.

برای حفظ ارزش‌های دینی، قرآن و اسلام جان خود را هم می‌دهیم

امام جمعه دزفول با بیان اینکه برای حفظ ارزش‌های دینی، قرآن و اسلام جان خود را هم می‌دهیم، گفت: استکبار تلاش داشت قضیه ۱۱ سپتامبر و برخورد هواپیما به برج‌های دوقلو را به اسلام ربط دهد که همین موضوع باعث کمیاب شدن کتاب مقدس قرآن شد.

امروز همه آزادی خواهان جهان باید در کنار مسلمانان بایستند و از اخلاق انسانیت دفاع کنند

وی افزود: امروز همه آزادی خواهان جهان باید در کنار مسلمانان بایستند و از اخلاق انسانیت دفاع کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: تجمع سراسری ملت ایران در محکومیت اهانت‌ها به قرآن، امروز بعد از نماز جمعه برگزار می‌شود تا استکبار بداند مقدسات نزد ما عزیز هستند و به هیچ وجه در برابر این اهانت‌ها کوتاه نمی‌آییم.

تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر و برخی افراد از سوی اتحادیه اروپا اقدامی ذلیلانه است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اسلام، قرآن و این عظمت را خون شهدا و خداوند متعال عزت داده است، گفت: تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر و برخی افراد از سوی اتحادیه اروپا اقدامی ذلیلانه و مانند سایر اقدامات از محاسبه‌های غلط دشمن است.

ملتی که به شهادت افتخار می‌کند را نمی‌توان شکست دارد

وی افزود: اقدامات استکبار علیه انقلاب اسلامی در بیش از ۴۰ سال گذشته هیچ‌ نتیجه‌ای نداشته است زیرا ملتی که به شهادت افتخار می‌کند را نمی‌توان شکست دارد.

افراد برای جهاد تبیین باید با مبانی فکری رهبر معظم انقلاب و جنگ ترکیبی و شناختی دشمن آشنایی داشته باشند

خطیب نمازجمعه دزفول برخورد شعاری با جهاد تببین را بدترین آسیب دانست و گفت: افراد برای جهاد تبیین باید با مبانی فکری رهبر معظم انقلاب، روش دشمن و پیچیدگی‌های جنگ ترکیبی و شناختی دشمن آشنایی داشته باشند.

وی با تأکید بر لزوم تلاش همگانی برای جهاد تبیین افزود: یک‌ فرمانده نظامی در یگان خود و فرد اهل علم و منبری در باب احادیث و معارف اهل بیت علیهم السلام  و پزشک درخصوص دستورات اسلام و متناسب بودن آن با اصول پزشکی تبیین کنند.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی کشور جایگاه بسیار مهمی در ریل گذاری فرهنگ کشور است

امام جمعه دزفول درخصوص انتصاب دانشمند فرهیخته دکتر حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه به دبیر شورای انقلاب فرهنگی کشور گفت: این مسئولیت جایگاه بسیار مهمی در ریل گذاری فرهنگ کشور است ضمن اینکه این شورا می‌تواند پیشنهاد حذف یا ادغام برخی دستگاه‌های فرهنگی را بدهد.

دشمنان ما نیز برای نخستین بار برای انتصاب دبیر شورای انقلاب فرهنگی اعلام موضع کردند

امام جمعه دزفول با اظهار تأسف از کم لطفی‌های برخی افراد در داخل و خارج از کشور به این انتصاب اظهار کرد: دشمنان ما نیز برای نخستین بار برای انتصاب دبیر شورای انقلاب فرهنگی اعلام موضع کردند.

دزفول در طول تاریخ و جنگ تحمیلی خوش درخشیده است

وی با بیان اینکه باید قدر نیروهای شهر دزفول را بدانیم، افزود: دزفول در طول تاریخ و جنگ تحمیلی خوش درخشیده و اکنون نیروهای این شهر نظیر دکتر مخبر، سردار رشید و حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه نقش ملی ایفا می‌کنند.

نباید در این شرایط به مسایل پیش پا افتاده بپردازیم و ذهن اشخاص را از مسائل اصلی دور کنیم

خطیب نمازجمعه دزفول گفت: امروز دشمن با تمام توان در مقابل اسلام، جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی ایستاده و به ارزش‌های ما اهانت می‌کند لذا نباید در این شرایط به مسایل پیش پا افتاده بپردازیم و ذهن اشخاص را از مسائل اصلی دور کنیم.

وی افزود: همه ما در روز قیامت باید درخصوص مصاحبه‌ها، بیانیه‌ها و سخنرانی‌های خود پاسخگو باشیم.

نمازگزاران جمعه دزفول اهانت به قرآن و ارزش‌های دینی را محکوم کردند

گفتنی است نمازگزاران جمعه دزفول بعد از اقامه نمازجمعه با سر دادن شعار های انقلابی، اهانت به قرآن و ارزش‌های دینی را محکوم کردند.