20th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین باشکوه نماز جمعه دزفول

امام جمعه موقت دزفول: هزینه کردن و رویارویی با ملت ایران آب در هاون کوبیدن است.

غربی‌ها سه نقشه طراحی و هزینه‌ها کردند اما به نتیجه نرسیدند.

زمان انتشار: 20th, ژانویه 2023 ساعت 11:47 ب.ظ | کد خبر: 94105

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین یکی از نسیم‌های رحمت الهی

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش به رعایت تقوا و حریم امر و نهی الهی به تبیین یکی از نسیم‌های رحمت الهی پرداخت و گفت: از منظر پیغمبر مکرم اسلام(ص) و اهل بیت علیهم السلام انسانها باید خود را در مسیر نسیم رحمت و مغفرت قرار دهند و فرصتهای ناب و ارزنده را از دست ندهند.

ماه رجب المرجب یکی از نسیم‌های رحمت الهی است

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی از فرا رسیدن ماه رجب المرجب به عنوان یکی از نسیم‌های رحمت الهی نام برد و افزود: در این ماه مردان، زنان و جوانان باید روح و روان خود را در این دریای رحمت شستشو دهند و به یاد خدای متعال باشند.

مردم در ماه رجب از خدای متعال درخواست نمایند تا رحمت پروردگار بر زندگی خانوادگی آنان نازل شود

وی افزود: مردم در ماه رجب از خدای متعال درخواست نمایند تا رحمت پروردگار بر زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی آنان نازل شود.

شب اول ماه رجب، عید قربان، عید فطر و نیمه شعبان از ایامی است که مختص راز و نیاز با پروردگار متعال است

امام جمعه موقت دزفول با استناد به روایات افزود: به غیر از لیالی قدر شب اول ماه رجب، عید قربان، عید فطر و نیمه شعبان از ایامی است که مختص راز و نیاز با پروردگار متعال است.

وقتی ماه رجب فرا می‌رسید پیغمبر خدا مردم را جمع می‌کردند و از آن به عنوان ماه بزرگ و ماه پررحمت یاد می‌فرمودند

وی افزود: وقتی ماه رجب فرا می‌رسید پیغمبر خدا مردم را جمع می‌کردند و از آن به عنوان ماه بزرگ و ماه پررحمت یاد می‌فرمودند.

از منظر پیامبر گرامی اسلام ماه رجب مثل ماه رمضان سپر آتش دوزخ است

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر اهمیت روزه داری و مناجات با پروردگار بیان داشت: از منظر پیامبر گرامی اسلام ماه رجب مثل ماه رمضان، سپر آتش دوزخ است.

افرادی که به دلیل بیماری قادر به روزه گرفتن در ماه رجب نیستند به فقرا و نیازمندان کمک کنند

امام جمعه موقت دزفول تأکید کرد: افرادی که به دلیل بیماری قادر به روزه گرفتن در ماه رجب نیستند خدای متعال راه سیر و سلوک را با گره گشایی و کمک به فقرا و نیازمندان باز گذاشته است.

خطبه دوم: از منظر امام محمد باقر(ع) خوش رفتاری با خانواده موجب گشایش رزق و روزی و طول عمر می‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز با اشاره به اول ماه رجب؛ سالروز ولادت امام محمد باقر علیه السلام گفت: آن حضرت در ترویج مکتب شیعه نقش بی نظیری ایفا کردند.

وی با بیان روایتی از امام محمد باقر علیه السلام که جنبه اجتماعی دارد افزود: از منظر آن حضرت خوش رفتاری با خانواده موجب گشایش رزق و روزی و طول عمر می‌شود.

وی ادامه داد: پیوند با اقوام و بستگان عمل را پاکیزه می‌کند، اموال را افزایش  می‌دهد، بلا را دور و حساب آخرت را آسان می‌کند و مرگ را هم به تأخیر می‌اندازد.

 امام هادی(ع) در اسناد تشیع نقش بی نظیری دارد که جامعه کبیره یکی از آنها است

امام جمعه موقت دزفول از سوم ماه رجب به عنوان روز شهادت امام هادی علیه السلام یادکرد و افزود: آن حضرت در اسناد تشیع نقش بی نظیری دارد که جامعه کبیره یکی از آنها است.

وی افزود: زیات نامه‌ها را نه فقط به نیت ثواب بلکه بعنوان اموری که دانش افزایی می‌کنند باید قرائت کرد.

تلاش ایده پردازان غربی برای طراحی نقشه در دوره پسا آشوب 

حجه‌الاسلام والمسلمین حسین عبداللهی با اشاره به تلاش ایده پردازان غربی برای طراحی نقشه در دوره پسا آشوب گفت: غربی‌ها سه نقشه طراحی و هزینه‌ها کردند اما به نتیجه نرسیدند.

وی ادامه داد: نخستین نقشه دشمن، دستاوردسازی مذاکرات بود برای همین امر در بوق و کرنا کردند که حلال مشکلات و رفع گره‌های همه زندگی ملت ایران مدیون برجام است.

امام جمعه موقت دزفول بیان کرد: وقتی وارد مذاکره شدیم متوجه شدیم، برجام سلاحی برای خلع سلاح و فلج کردن ایران بود که دیپلمات‌های ایران زیر بار نرفتند و برگشتند و تا این لحظه مسکوت مانده است.

وی آشوب سازی را نقشه دوم غربی‌ها عنوان کرد و افزود: آشوب‌های زیادی بعد از ۱۰۰ روز بمباران اطلاعاتی و تبلیغاتی در کشور ایجاد کردند ولی با همراهی نکردن ملت، این نقشه آنها نیز به فنا رفت اگر چه هزینه‌هایی برای ایران به همراه داشت.

امام جمعه موقت دزفول بیان کرد: نقشه سوم دشمن طرح حمله نظامی است که البته جرأت گفتن آن را هم ندارند چون تیری بر قلب خودشان است.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه قدرت نظام ایران به مراتب از قدرت رژیم صهیونیستی بالاتر است، گفت: هزینه کردن و رویارویی با ملت ایران آب در هاون کوبیدن است.

وی افزود: راهبرد اول دشمن حذف کانال دیپلماتیک ایران و بر هم زدن روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران بود برای همین کمپینی ایجاد و ۹۸ هزار امضا جمع کردند که مقامات کانادا، ژاپن، آمریکا، فرانسه و بریتانیا اعلام کردند همه سفرای ایران را از این کشورها خارج کنید.

امام جمعه موقت دزفول گفت: سوئد، لندن و آلمان به بهانه‌های مختلف تعدادی را به خیابان ریختند و شعار ضد ایرانی سر دادند تا سفارت‌های ایران را تعطیل کنند.

وی راهبرد دوم را حمله به بازوی نظامی ایران دانست و افزود: در سال جاری میلادی روزنامه انگلیس طی خبری سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد و چند ساعت بعد تلویزیون بی بی سی این خبر را تأیید کرد و انگلستان، سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

امام جمعه موقت دزفول گفت: ۴۰ سناتور فرانسوی نیز طرحی ارائه دادند که براساس آن سپاه پاسداران را باید در گروه‌های تروریستی قرار دهند و بانک‌های ایران را تحریم و مسیرهای هوایی را مسدود کنند.

وی با بیان اینکه نخست وزیر هلند در دیدار عده‌ای از ایرانیان خودفروخته اعلام کرد ما سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی جای می دهیم، افزود: سوم بهمن ماه نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا است که پیش از آن عده‌ای خودفروخته توئیت‌هایی مشترک مبنی بر لزوم تحریم ایران از سوی اروپا و قطع ارتباط منتشر کردند.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی راهبرد سوم دشمن را حذف برجام برای خلع سلاح کردن ایران عنوان کرد و گفت: فرانسه نیز اعلام کرد پهپادهای ایران ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ است.

جریان‌های ضدایرانی تلاش کردند از طریق سلبریتی‌ها مردم را همراه خود کنند ولی موفق نشدند

وی افزود: در حالیکه همه چیز در هاله‌ای از ابهام است اما فرانسه نقض این قطعنامه از سوی ایران را ۱۰۰ درصدی می‌داند و می‌گوید برجام توسط ایران نقض شده است.

امام جمعه موقت دزفول راهبرد بعدی دشمن را حذف برجام و مدیریت سلبریتی‌ها دانست و گفت: جریان‌های ضدایرانی تلاش کردند از طریق سلبریتی‌ها مردم را همراه خود کنند ولی موفق نشدند.

شورای شهر، شهرداری قوی برای دزفول انتخاب کند

امام جمعه موقت دزفول بر ضرورت انتخاب شهرداری قوی و آگاه به مصالح شهر تأکید کرد و گفت: باید شهرداری قوی و آگاه به مصالح فرهنگی، عمرانی و فرهنگی برای دزفول انتخاب شود.

وی ادامه داد: شهرداری دزفول فعلا با سرپرست اداره می‌شود که منافع و مصالح شهرمان ایجاب می‌کند شهرداری قوی انتخاب و اعضای شورا با انتخابی شایسته از این مرحله حساس آبرومند بیرون بیایند.

انتقاد از وضعیت گرانی و بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار

امام جمعه موقت دزفول از وضعیت گرانی و بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار انتقاد کرد و ادامه داد: مردم در سرگردانی بزرگی به سر می‌برند و سؤالات زیادی در خصوص دلیل تغییر روزانه قیمت اجناس دارند که دولتمردان باید پاسخگوی آنها باشند.

وی بیان کرد: مردم می‌خواهند بدانند تغییر قیمت اجناس کی متوقف خواهد شد؛ چرا توجیه منطقی از سوی مسئولان برای قانع کردن مردم ارائه نمی‌شود؟

امام جمعه موقت دزفول افزود: برای مردم قابل هضم نیست که خودرو معضل دهه‌های زندگی آنها باشد.

مردم متدین نمی‎خواهند در چنگال فرهنگ منحط غربی گرفتار شوند

وی همچنین با انتقاد به برخی از ول انگاری‌های فرهنگی در فروشگاههای بزرگ این شهرستان گفت: مردم متدین نمی‎خواهند در چنگال فرهنگ منحط غربی گرفتار شوند، دیده‌بانان فرهنگی کشور به هوش باشند، تا دیر نشده فکری بکنند.

معرفی کتاب “حاج قاسمی که من می‌شناسم” 

امام جمعه موقت دزفول در پایان خطبه‌ها کسب رتبه اول پایگاه مقاومت بسیج کوی طالقانی در استان خوزستان و موفق‌ترین بسیج کشور را تبریک گفت و کتاب “حاج قاسمی که من می‌شناسم” که مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرارگرفته و تا کنون ۱۱۶ بار به چاپ رسیده است را هم به نماز گزاران معرفی کرد.