13th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 13th, ژانویه 2023 ساعت 11:02 ق.ظ | کد خبر: 94099

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان دزفول و مسئولین واحدهای ستادی و ادارات منابع طبیعی، شیلات و تعاون روستایی با امام جمعه دزفول دیدار کردند و گزارشی از فعالیت جهاد کشاورزی ارائه دادند.

امام جمعه دزفول در این دیدار ضمن تبریک ولادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) مستجمع تمام خوبیها، نماد رحمه‌للعالمین رسول گرامی اسلام و آیینه تمام نمای خلق عظیم پیامبر(ص) است؛ امید است بتوانیم حق این بانوی بزرگوار را ادا کرده، از ایشان الگو بگیریم و زندگی فاطمی داشته باشیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: باید در روی دو جهت کمیت و کیفیت تمرکز یافت؛ هرچه بتوانیم از نظر اقتصادی مستقل باشیم و وابسته به اجانب نباشیم، اقتدار ایجاد می‌شود، باید به روزی برسیم که ابرقدرتها به جمهوری اسلامی محتاج باشند و این شعار، دور از ذهن نیست و قابل تحقق است.

حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی در خصوص امنیت نیز گفت: امنیت غذایی مسئله حیاتی و مهمی است که شاید در ردیف دو نعمت امنیت و سلامت باشد که مغفول هستند چراکه ریشه و نتیجه امنیت غذایی سلامت خواهد بود؛ در زمانی که افرادی به دنبال سودجویی و دنیاپرستی هستند، ما باید مراقبت کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری مهمتر از درمان است افزود: مهم است که بتوان یک آزمایشگاه قوی با کمک خیرین و تولیت جهاد کشاورزی پیگیری و تأسیس کرد که مواد غذایی و محصولات کشاورزی را قبل از رسیدن به دست مصرف دست مصرف کننده و قبل از برگشت پس از صادرات، از نظر سموم و بحث سرطان زایی مواد خوراکی، آزمایش کرده و از بیماریها پیشگیری نماید.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: مجموعه‌های مختلفی در راستای یک هدف بزرگ فعالیت می‌کنند و بسیار مهم است که در سیاستگذاری ها و فعالیتهایشان هم افزایی داشته باشند که قطعا نتیجه، مطلوب خواهد بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شضهرستان دزفول خاطرنشان کرد: عنوان جهاد در نام این نهاد مفهوم و معنا دارد که باید در عمل نمود داشته باشد که اسم بامسمایی برای جهاد کشاورزی باشد؛ اینها همه مسائل فرهنگی است و بعنوان رییس شورای فرهنگ عمومی یاد آوری می‌کنم.

امام جمعه دزفول ادامه داد: در انجام کار باید مفاهیم و معانی را مد نظر داشت و با روحیه جهادی تلاش کرد و تلاش جهادی باید الگو و فرهنگ باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به نام سال، سال دانش بنیان اظهار داشت: ضمن قدردانی از زحمات گذشته، مطالبه و انتظار ما از رییس جدید، ایجاد تحول و جهش در کار است و باید از علم و فناوری نیز بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: نباید به وضع موجود بسنده کرد بلکه اگر پویایی و پیشرفت کار مد نظر باشد، باید نگاه ما به افق بلند پیش رو باشد.

شایان ذکر است در گزارشی که ارائه شد بیان شد که تولیدات کشاورزی دزفول به اندازه یک استان و حتی بیشتر است، محصولات  زراعی باغی دزفول ۳ میلیون تن می باشد؛ همچنین در دزفول ۳۵ درصد مرغ مورد نیاز استان تأمین می‌شود.