16th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 16th, ژانویه 2023 ساعت 1:19 ب.ظ | کد خبر: 94083

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلین قاضی در جلسه ۱۳۹ شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن تبریک میلاد زهرای مرضیه(س) گفت: اعتکاف اهمیت فراوانی دارد خصوصا امسال دشمن تمام قد و به تعبیر مقام معظم رهبری با نقشه کامل و جامع ولی با محاسبه اشتباه جلو آمد و اصول فرهنگی جامعه را با انقلاب بر هم زد چراکه انقلاب اسلامی ذاتا یک انقلاب فرهنگی است.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: باید مسئولین امر اعتکاف اهتمام ویژه داشته باشند و قوی‌تر و با انگیزه‌تر عمل کنند تا اعتکاف امسال باشکوه، گسترده‌تر و فراگیرتر از سالهای گذشته باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: در رژیم طاغوت مسائل معنوی و دینی در جامعه مطرح نبود و بلکه ضد آنها انجام می‌شد ولی انقلاب اسلامی مسائل معنوی و دینی را بعنوان اولویت اول در جامعه مطرح کرد و حجم عظیم و وسیعی از کارهای فرهنگی و دینی که در کشور صورت می‌گیرد نقطه قوت ما می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: محاسبه غلط دشمن این بود که حساب فضای فرهنگی و دینی را نکرده بود؛ باید از قضایای اخیر عبرت گرفته و نقاط قوت فرهنگی و دینی را تقویت و در جامعه فرهنگسازی کنیم به گونه‌ای که اگر کسی خلاف آن را انجام داد انگشت نما شود.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: مسئولیت اصلی این است که فضای فرهنگی و دینی جامعه را بر اساس اولویتها، شناخت دشمن و جهاد تبیین پیش ببریم و نقش دستگاههای فرهنگی، مراکز فرهنگی، دانشگاهها و حوزه علمیه بسیار مهم و کلیدی است.

وی به اهمیت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تأکید کرد: قوت و اقتدار جمهوری اسلامی ایستادگی در مقابل استکبار و به تعبیری استکبارستیزی در همه عرصه‌ها می‌باشد باید اقتدار جمهوری اسلامی تبیین و تبلیغات گسترده دشمن خنثی شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ادامه داد: دشمن با بمباران اطلاعات دروغ، واقعیت را معکوس جلوه می‌دهد، یکی از کارهای مهمی که در دهه فجر باید صورت گیرد جهاد تبیین و آگاه ساختن مردم است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به توانمندیهای فرهنگی فراوان دزفول گفت: اگر هماهنگی و انسجام در کارهای فرهنگی نباشد چه بسا فعالیتها خنثی شوند، از کارهای فرهنگی استقبال می‌کنیم ولی باید سازماندهی شده، مدیریت شده و با اولویت بندی مسائل فرهنگی صورت گیرند.

امام جمعه دزفول حیات فرهنگی دینی را تشنه کارهای اساسی فرهنگی دانست و گفت: برگزاری مسابقات سراسری قرآن با حضور دانش آموزان نخبه کشوری در شهرستان دزفول در بهمن ماه رویداد فرهنگی بزرگی می‌باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: چهره‌های دزفولی که در سطح ملی خدمت می‌کنند چون دکتر خسروپناه که بعنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شده، دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور، دکتر طحان نظیف سخنگوی شورای نگبان و دیگر چهره‌ها سرمایه و نعمتی برای شهرستان هستند، باید قدرشناس بود، بعنوان یک فرصت فرهنگی با معرفی آنها، به جوانان هویت بخشیده که خود نوعی فرهنگسازی می‌باشد.

همچنین حجه‌الاسلام والمسلمین خاکی رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول گفت: پرداختن به مسائل عمرانی بسیار مهم است ولی توجه به مسائل فرهنگی به تعبیر مقام معظم رهبری مثل هوا برای تنفس ضروری است.

وی اعتکاف را ساماندهی نیروهای انقلابی دانست و افزود: یکی از امور مهم فرهنگی که حال و هوای شهرها را عوض می‌کند اعتکاف است  و نیاز است که همه نهادها حمایت کنند.

در ادامه مهندس فرهمندپور فرماندار ویژه شهرستان دزفول از اجتماع بزرگی که در راستای حمایت از عفاف و حجاب با همت حوزه‌های علمیه و گروههای جهادی بصورت خودجوش در چهارراه شریعتی دزفول برگزار شد تقدیر کرد.

وی افزود: دو اقدام با همکاری ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول و نیروهای فراجا و با حمایت جمعی از خواهران انقلابی شهرستان با محوریت فروشگاههای بزرگ شهرستان در فروشگاهها برگزار شد ه بازخورد بسیار خوبی داشت.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول اظهار داشت: در دهه فجر در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت، قرارگاه جهاد تبیین در دو محور راویان تبیین و قهرمانان تبیین؛ برای بیان خدماتی که دولت در نقاط محروم و شهرهای اقماری ارائه می‌دهد، در ادارات فعال خواهد شد.