13th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان باسالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: دشمنان برای ضربه زدن به ایران اسلامی برنامه کاملی داشتند ولی محاسبه آنها اشتباه بود.

 ملت ایران به دلیل تدین با برنامه دشمن که بر پایه حجاب بود، همراهی نکردند.

زمان انتشار: 13th, ژانویه 2023 ساعت 10:00 ب.ظ | کد خبر: 94034

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از الزامات پرهیزگاری اجتناب از گناه و معصیت است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از الزامات پرهیزگاری اجتناب از گناه و معصیت است.

امام جمعه دزفول با اشاره به آیه‌ای از سوره شوری که خداوند متعال می‌فرماید: « وَهُوَ الَّذِی یَقْبَلُ التَّوْبَهَ عَنْ عِبَادِهِ وَیَعْفُو عَنِ السَّیِّئَاتِ وَیَعْلَمُ مَا تَفْعَلُونَ» گفت: در ترجمه این آیه آمده است او خدایی است که توبه بندگانش را می‌پذیرد و قلم عفو بر گناهان آنها می‌کشد.

توبه کردن به درگاه الهی، بهترین و سریعترین راه برای اصلاح نفس و پرهیزگاری است

وی افزود: توبه کردن به درگاه الهی، بهترین و سریعترین راه برای اصلاح نفس و پرهیزگاری است.

جایگاه زن و مسائل خانواده از منظر اسلام و غرب

امام جمعه دزفول از جایگاه زن و مسائل خانواده به عنوان یکی از مهمترین جبهه‌های جنگ نرم بین اسلام و سرمایه‌داری غرب نام برد و گفت: غرب در نظریه یکسان سازی زن و مرد، از شخصیت زن استفاده ابزاری می‌کند و از او چهره‌ای خشن می‌سازد و به سمت الوات گری سوق می‌دهد.

وی افزود: از منظر مکتب اسلام خلقت زن با اینگونه مسائل سازگاری ندارد؛ و در ارزش‌های اخلاقی و انسانی زن و مرد با همدیگر هیچ تفاوتی ندارند.

فرزندآوری و بارداری را خدای متعال به عهده زن گذاشته است و امتیاز آن بهشت است که زیر پای مادران است

امام جمعه دزفول تصریح کرد: قرآن وظایف مرد و زن را تعیین فرموده است و در قبال آن امتیازی داده است، مثلا فرزندآوری و بارداری را خدای متعال به عهده زن گذاشته است و امتیاز آن را بهشت قرار داده که زیر پای مادران است.

دو نقش مهم زنان نقش همسری که آرام بخشی است و نقش مادری که تربیت فرزندان است

امام جمعه دزفول با بیان این نکته که در نگاه اسلام به زن تعادل کامل وجود دارد ادامه داد: برای زن دو نقش مهم و سرنوشت ساز تعریف شده است؛ که اگر نباشد بنیان خانواده و جامعه دچار اختلال شده و از هم می‌پاشد.

وی افزود: نقش همسری که آرام بخشی است  و نقش مادری که تربیت فرزندان است از مهمترین وظایف جامعه زنان به شمار می رود.

در جامعه اسلامی، زنان باید در تراز آموزه‌های دینی باشند و به اهمیت حجاب اهتمام بیشتری ورزند

امام جمعه دزفول با بیان این نکته از حضرت آقا که فرمودند “مادرها مایه انتقال هویّت ملی هستند” تأکید کرد: در جامعه اسلامی زنان باید در تراز  آموزه‌های دینی باشند و به اهمیت حجاب اهتمام بیشتری ورزند.

خطبه دوم: از منظر امام جعفر صادق(ع) هیچ تقوایی نافع‌تر و سودمندتر از پرهیز از محرمات الهی نیست

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول گفت: از منظر امام جعفر صادق(ع) هیچ تقوایی نافع‌تر و سودمندتر از پرهیز از محرمات الهی نیست.

انسان باید به دنبال اذیت مؤمن و غیبت او نباشد و در اعمال و رفتار خود از زبان و گوش خود مراقبت کند

وی افزود: انسان باید به دنبال اذیت مؤمن و غیبت او نباشد و در اعمال و رفتار خود از زبان و گوش خود مراقبت کند.

خودآگاهی تاریخی امام خمینی(ره) باعث شد ملت ایران مقابل طاغوت و سلطه استکبار قیام کند

امام جمعه دزفول با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن و مادر و ولادت امام خمینی(ره) گفت: خودآگاهی تاریخی امام خمینی(ره) باعث شد ملت ایران مقابل طاغوت و سلطه استکبار قیام و آنها را از ایران اسلامی بیرون کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در زمان طاغوت ده‌ها هزار مستشار در ایران داشتند و علاوه بر دریافت حقوق بالا، از ایرانیان حق توحش می‌گرفتند که حضرت امام(ره) همه اینها را جمع کرد.

فرار شاه از ایران باید برای افرادی که به شیطان بزرگ دل می‌بندند عبرت آمیز باشد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به حوادث تاریخی دی ماه و اثرگذاری آنها در کشور بیان کرد: ۲۶ دی سالروز فرار شاه خائن از ایران بود که این واقعه باید برای افرادی که به شیطان بزرگ دل می‌بندند عبرت آمیز باشد.

وی ادامه داد: بعد از فرار شاه از ایران، آمریکا هم به او راه نداد و در نهایت این شاه خائن در گوشه‌ای با ذلت و خاری از دنیا رفت.

۲۷ دی ماه را یادآور چهارشنبه سیاهی است که گاردی‌های رژیم طاغوت برای مردم ایران رقم زدند

امام جمعه دزفول ۲۷ دی ماه را یادآور چهارشنبه سیاهی دانست که گاردی‌های رژیم طاغوت برای مردم ایران رقم زدند.

نقش مردم دزفول در دوران انقلاب و تقدیم شهدای گرانقدر از این شهر

وی افزود: مردم دزفول در چهار راه سی متری و میدان امام به ارتشی‌ها گل و پرتقال دادند که این موضوع باعث خشم شاه پرستان شد و با تانک‌ها به دزفول آمدند و به مردم حمله کردند.

طاغوتیان منزل آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول را با تانک‌ها محاصره و به سمت منزل او تیراندازی کردند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: طاغوتیان منزل آیت الله قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول را با تانک‌ها محاصره و به سمت منزل او تیراندازی کردند.

وی افزود: مرحوم آیت الله قاضی(ره) خانه را ترک نمی‌کرد که با اصرار، ایشان را از پشت بام‌ منزل به کوچه پشتی رساندیم و مدتی در منزل اقوام برای امنیت به سر بردند.

امام جمعه دزفول سالروز شهادت شهید نواب صفوی و یارانش را نیز گرامی داشت و گفت: فداییان اسلام با قیام و ایثارگری خود باعث شدند رژیم طاغوت رسوا شود و مردم برای مبارزه بیشتر آماده شدند.

وی افزود: شهید سبحانی، شهید دانش و شهید عزیز صفری از شهدای دزفول حق بزرگی بر گردن ما دارند که برای آنها ۲ کتاب نوشته شده است.

دشمنان برنامه کاملی داشتند ولی محاسبه آنها اشتباه بود

امام جمعه دزفول با اشاره به تلاش همه جانبه دشمن برای ضربه زدن به ایران اسلامی در اغتشاشات اخیر گفت: دشمنان برنامه کاملی داشت ولی محاسبه آنها اشتباه بود.

 ملت ایران به دلیل تدین با برنامه دشمن که بر پایه حجاب بود، همراهی نکردند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با مداحان افزود: حضرت آقا به مهندسی خوب دشمن در اغتشاشات اخیر آفرین گفتند و فرمودند دشمنان توطئه‌های فراوانی علیه ایران به کار بردند ولی محاسبه آنها اشتباه بود.

وی با اشاره به تمرکز دشمن بر مسئله حجاب در اغتشاشات ادامه داد: ملت ایران اگرچه نسبت به مسائل اقتصادی گلایه داشتند ولی به دلیل تدین، با برنامه دشمن که بر پایه حجاب بود، همراهی نکردند.

حفظ کشور و پیروی از رهبری از اصول وحدت است

امام جمعه دزفول امید و وحدت را بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب قوام هر جامعه دانست و بیان کرد: حفظ کشور و پیروی از رهبری از اصول وحدت است ضمن اینکه نباید اختلاف افکنی کرده و مردم را ناامید کنیم.

قدردانی از قوه قضاییه به خاطر برخورد با اغتشاشگران و خائنان

امام جمعه دزفول با قدردانی از قوه قضاییه به خاطر برخورد با اغتشاشگران و خائنان گفت: علیرضا اکبری نیز یک جاسوس خائن بود که با مسئولیتی بزرگ در بدنه کشور برای دشمن جاسوسی می‌کرد.

وی افزود: همین امروز حکم اعدام این ملعون اجرا شده که امیدواریم همچنان قاطعیت قوه قضاییه تداوم یابد و از جوسازی‌ها هراسی نداشته باشد.

خون بسیاری از دانشمندان ایران به گردن این جاسوس (علیرضا اکبری) بود و باید اعدام می‌شد

امام جمعه دزفول بیان کرد: خون بسیاری از دانشمندان ایران به گردن این جاسوس بود و باید اعدام می‌شد.

باید از دامن زدن به اختلافات قومیتی اجتناب کرد

وی با تأکید بر خودداری از دامن زدن به اختلافات قومیتی اظهار کرد: باید ببینیم مصاحبه، بیانیه و انتقاد ما چه نتیجه‌ای در جامعه دارد؛ اگر این اقدامات باعث دوقطبی در جامعه شد یعنی در زمین دشمن بازی کرده‌ایم.

وی نقد مؤدبانه را سازنده دانست و افزود: متأسفانه برخی با طرح مطالبات غیرمنطقی، عده‌ای را علیه دیگران تحریک می‌کنند.

پیگیری موضوعات باید از طریق مجاری قانونی کشور انجام شود

امام جمعه دزفول تأکید کرد: پیگیری موضوعات باید از طریق مجاری قانونی کشور انجام شود.

پرونده غربی‌ها مملو از سیاهی، تباهی و فساد است ولی ادعای حقوق بشر دارند

امام جمعه دزفول با اشاره به سرکوب معترضان فرانسه بیان کرد: یکی از نشریات این کشور به طور مستمر به مقدسات ما توهین می‌کند حال آنکه کوچکترین اقدامی علیه برخی افراد سیاسی فرانسه با برخورد جدی مواجه می‌شود.

وی ادامه داد: پرونده غربی‌ها مملو از سیاهی، تباهی و فساد است ولی ادعای حقوق بشر دارند و در امور داخلی دیگر کشورها دخالت می‌کنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: امروز مردم دزفول بعد از اقامه نماز جمعه راهپیمایی و نسبت به توهین نشریه فرانسوی اعلام انزجار می‌کنند.

تبریک بمناسبت انتصاب دکتر خسروپناه به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور

وی با تبریک انتصاب حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: این عالم صاحب فکر است و نشریات و کتب زیادی نظیر منظومه فکری حضرت امام(ره) را نوشته و انسانی متعهد ودلسوز است.

هر اقدامی علیه بی‌حجابی در چارچوب قانون انجام شود

امام جمعه دزفول با قدردانی از تشکیل جلسه شورای تأمین درخصوص بی‌حجابی گفت: مسئولان در این نشست راهکار ارائه دادند و با بررسی قوانین و مقررات قرار شد هر اقدامی علیه بی‌حجابی در چارچوب قانون انجام شود.

وی با بیان اینکه براساس مستندات قانونی سخن می‌گوید، افزود: باید راهکارهای درست و دقیق برای مقابله با بی حجابی در نظر گرفته و از ظرفیت مردم متدین و حمایت نیروی انتظامی و بسیج استفاده شود.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه مردم، مسئولان و روحانیت باید در زمینه حجاب احساس وظیفه کنند، گفت: کسی آیه یأس نخواند؛ دشمن خوابها دیده بود برای ما ولی نتوانست، چون مردم‌ با آنها همراهی نکردند.

وی با بیان اینکه در پیچ تاریخی بزرگی قرار داریم، افزود: اکنون نیز باید با صبر، ایستادگی و مقاومت این مرحله را پشت سر بگذاریم.

 اقدام نمازگزاران جمعه دزفول در محکومیت هتاکی نشریه فرانسوی

نمازگزاران جمعه دزفول بعد از اقامه نماز در محکومیت هتاکی نشریه فرانسوی از محل مصلای امام علی(ع) تا مسجد حضرت زینب(س) راهپیمایی کردند.

نشریه شارلی ابدو که چندی پیش با وقاحت به ساحت پیامبر مهربانی(ص) توهین کرد و قلب میلیون‌ها انسان آزاده را به درد آورد، بار دیگر به بهانه آزادی بیان، باور میلیون‌ها انسان را به سخره و توهین گرفت و حریم انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران را هدف کینه ضد اسلامی خود قرار داد.