12th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در همایش سیره فاطمی در آستانه میلاد حضرت زهرا(س)

امام جمعه دزفول: اسلام در مقام ارزش گذاری، زن و مرد را مساوی می‌داند ولی در تقسیم وظایف، بنا بر خلقت زن و مرد، تفاوتهایی قائل می‌شود.

خانواده در غرب از هم پاشیده است و سرنوشت بشریت را تهدید می‌کند.

زمان انتشار: 12th, ژانویه 2023 ساعت 2:03 ب.ظ | کد خبر: 94028

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همایش سیره فاطمی در آستانه میلاد حضرت زهرای مرضیه(س) به همت آموزش و پرورش شهرستان دزفول به منظور تجلیل از بانوانی که در مسیر فاطمی گام برمی‌داند در سالن موزه دفاع مقدس این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این همایش ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) گفت: خواهرانی که در عرصه فرهنگ و دانش و آموزش تلاش می‌کنند نقش کلیدی و مهمی در جامعه دارند.

حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی افزود: هر چه خوبی و فضیلت و منقبت در عالم هستی وجود دارد در وجود مبارک حضرت زهرا(س) جمع شده است؛ نمادی از رحمه للعالمین ولیّ مکرم اسلام و آینه تمام نمای خُلق عظیم است که خداوند به پیامبر نسبت داده است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: این وجود مبارک و نورانی نه تنها برای ما شیعیان، برای مسلمانان و بلکه برای تمام انسانهای آزاده دنیا شخصیتی برجسته است.

وی اظهار داشت: شخصیت حضرت زهرا(س) به گونه‌ای است که یکی از درجات و مراتب تمام انبیاء الهی، ارادتشان به ایشان بوده است.

امام جمعه دزفول گفت: امروز دو قطبی اسلام و غرب، در دنیا حاکم است که مقابل هم هستند و یکی از عرصه‌های مهم جنگ نرم، خانواده و جایگاه زن است، با مقایسه نگاه و دیدگاه غرب و دیدگاه اسلام نسبت به زن درخواهیم یافت که دیدگاه اسلام، با کرامت زن سازگاری دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: اسلام در مقام ارزش گذاری، که در قرآن هم به صراحت بیان شده است زن و مرد را مساوی می‌داند ولی در تقسیم وظایف، بنا بر خلقت زن و مرد، تفاوتهایی قائل می‌شود؛ در اختلاف اسلام و غرب این نکته کلیدی است.

امام جمعه دزفول افزود: غرب به زن نگاه مادی دارد و جایگاه زن را تا حد مادیات تنزل می‌دهد ولی اسلام جایگاه زن را تربیت فرزند و همسرداری می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده در جامعه غرب از هم پاشیده است و سرنوشت و فرجام بشریت را تهدید می‌کند.